Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Yleiskeskustelu 2

Kirjoittanut: SeKukaVaaniiSängynAlla (Jäsen)
  • #361
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 19.02.2009 16:25
Hei kukahan keittäisi minulle kahvia? Söin kuvun täytee ja nyt ei jaksa liikkua, mutta kahvia haluaisin!

Anyone?

No?

Allrighty then, kaikki pitää tehdä itse. Epäreilua.
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #362
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 19.02.2009 20:16

Lainaus: Piiskansiima

Haluatko todella välttämättä tietää...?

No en nyt kyllä ihan varma ole, mutta pelottomana vastaan, että kyllä haluan!
Kirjoittanut: Chap (Jäsen)
  • #363
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 19.02.2009 20:24

Lainaus: Lacy gloom

No en nyt kyllä ihan varma ole, mutta pelottomana vastaan, että kyllä haluan!

Joo minuakin alkaa kiinnostamaan ! Olen utelias =)
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #364
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 20.02.2009 08:38
KMFDM TULEE SUOMEEEEN :O:O:OOO:O:O:O:OOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Nosturille vieläpä! *hyppii seinille!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH !!!!
Ja jumalauta jos keikalla on vielä Pig ja Skold:kin mukana )))))))))))))
Kirjoittanut: groomeri (Aktiivi)
  • #365
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 20.02.2009 14:02
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200902199117875_uu .shtml

Melko järkyttävä uutinen. En tiedä sopiiko nyt täysin tänne foorumille, mutta kai täältäkin muutama bändin diggari löytyy minun lisäkseni.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.02.2009 14:04

Lainaus: groomeri

Melko järkyttävä uutinen.


No huh. Niinpä kyllä oli.
Kirjoittanut: Bloody Count (Jäsen)
  • #367
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 20.02.2009 14:08

Lainaus: groomeri

Melko järkyttävä uutinen. En tiedä sopiiko nyt täysin tänne foorumille, mutta kai täältäkin muutama bändin diggari löytyy minun lisäkseni.

Ei jumalauta voi olla totta! Tuntuu niinku olis lyöty lekalla päähän. Maailma menetti nyt vähän liian hyvän kitaristin ja biisinikkarin. Tänään kilistetään tuoppia Tenkulan muistolle.
Kirjoittanut: SeKukaVaaniiSängynAlla (Jäsen)
  • #368
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 20.02.2009 14:26
Onko tuolla viestin oikeassa yläkulmassa jo kauan ollut noi harmaat ja punaiset pääkallot? Nyt vasta huomasin...punainen meinaa vissiin online ja harmaa offline...?
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 20.02.2009 14:40
Tänään näkyvät tulleen nuo pääkallohommelit.
Kirjoittanut: kuopassa (Ylläpitäjä)
  • Lähetetty: 20.02.2009 14:42
Juu, tänään tulivat. Niihin tulee vielä vähän päivitystä myöhemmin kunhan jaksan valjastaa ne harmaat aivosolut johonkin hyödylliseen, kuten ajattelemiseen.

Sentencedin kitaristin kuolinsyytä ei tuossa aikaisemmin mainitussa uutisessa mainittu, mutta tuolla kitaristillahan oli kaiketi alkoholiongelma, joka paheni Sentencedin hajottua.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 4 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!