Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Frostbite Metalfest Lahden Messuhallissa 6.2.-7.2.2009!

Kirjoittanut: Tristessa (Aktiivi)
  • Lähetetty: 11.02.2009 12:34
Worstbite-festarit ovat kokonaisuudessaan erinomainen esimerkki siitä, miten tapahtuman järjestäminen voi mennä pieleen. Nuori kaveri otti ylimielisesti mielettömiä riskejä, eikä kuunnellut kokeneempien neuvoja tai varoituksia.
Kannattaa tutustua tapaukseen ihan opintomielessä, miten musiikkitapahtumia EI PIDÄ järjestää.
Itsellä oli akkreditointi festareille, mutta olin kipeänä enkä päässyt paikalle. Tällä kertaa hyvä niin.
Kirjoittanut: SeKukaVaaniiSängynAlla (Jäsen)
  • #62
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 11.02.2009 13:10
http://www.youtube.com/watch?v=9PuGKuPw5EA

Frostbite parodiaa
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #63
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 11.02.2009 13:25

Lainaus: SeKukaVaaniiSängynAlla

http://www.youtube.com/watch?v=9PuGKuPw5EA

Tuo oli todella humoristista. Sääliksi käy poikaa
Kirjoittanut: kuopassa (Ylläpitäjä)
  • Lähetetty: 11.02.2009 15:46

Lainaus: Tristessa

Kannattaa tutustua tapaukseen ihan opintomielessä, miten musiikkitapahtumia EI PIDÄ järjestää.

Tämä opintotilaisuus ei ole vielä päättynytkään, sillä Winstén on viettänyt hiljaiseloa puoli viikkoa. Hänen olisi otettava itseään niskasta kiinni ja selitettävä yleisölle miksi tapahtui niin kuin tapahtui ja miten yleisö voi saada rahojaan takaisin maksamistaan lipuista. Se, että tyyppi vaikenee edelleen, ei taatusti haihduta näitä ongelmia pois.
Kirjoittanut: Gottero (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.02.2009 12:05
Noin 180000 euroa velkaa on aika paljon kenelle tahansa, saati sitten 18-vuotiaalle URL
Kirjoittanut: SeKukaVaaniiSängynAlla (Jäsen)
  • #66
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.02.2009 22:50
Musiikki-tvssä puhuttiin äsken tästä. Hitto, ihan alusta saakka en nähnyt, siinä puhui Arch Enemyn Angela Gossow ja Lamb Of Godin joku hemmo (en muista enää nimeä). Angela vaikutti suht tyytyväiseltä mutta toi toinen hemmo puhui että eivät meinanneet päästä hotellihuoneisiin kun huoneita ei oltu varattu, loppupeleissä kuitenkin saivat huoneet. Vitsaili siitä että ovat ainut bändi mikä soittaa Ja että Gorgorothin Gaahl tulee ja leikkaa promoottorin pään irti Nii ja mainitsihan tuo että festaripaikalla ei ollut pukuhuoneita joten otti tirsat matkalaukkujensa päällä.... Musiikki-tvkään ei tavoittanut Aleksi Winsteniä. Ylläripylläri.

Tämä se jaksaa edelleen minua ainakin kiinnostaa.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 16.02.2009 22:43
Jollain on välähtänyt: Frostbitella voi tahkota näppärästi tuohta huutonetissä...

Ehe ehe. :P
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #68
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 16.02.2009 22:51

Lainaus: Piiskansiima

Jollain on välähtänyt: Frostbitella voi tahkota näppärästi tuohta huutonetissä...

Pitäisköhän ostaa. Se olisi makea Tuskassa
Kirjoittanut: SeKukaVaaniiSängynAlla (Jäsen)
  • #69
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 17.02.2009 09:40

Lainaus: Piiskansiima

huutonetissä

Hahhahah! Hintakin kohdillaan ja "muut toimitusehdot" ovat kattaneet jokaisen porsaanreiän. Loistavaa, loistavaa.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 17.02.2009 09:45
Muistakaa vilkaista myös myyjälle esitetyt kysymykset...
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!