Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 7)

Kirjoittanut: Malys_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 05.04.2009 22:02

Lainaus: Heetteri

Tänään ihmisten aivokapasiteetin käyttökyvyttömyys häiritsee&kismittää minua erityisen paljon.


Tätä tapahtuu harvemmin omalla kohdalla (koska olen yleensä itse se idiootti.), mutta tänään on ilmeisesti ollu joku yleinen idioottipäivä muillakin koskapa miutkin on saatu hyvinhyvin ärsyyntyneelle tuulelle tyhmillä edesottamuksilla ja typerillä kysymyksillä. Koko hlvetin päivä samaa paskaa, arg!
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #72
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.04.2009 13:58
Polvi on nyt tuntunut sen verran rikkinäiselle, että oli pakko lopettaa odottelu kunnalliseen läääkäriin ja mennä yksityiselle. Tuli ihan Helvetin kallis lasku käynteineen ja kuvauksineen. Ja mitään varmaa ei vielä selvinnyt. Nyt lähti lähete polven tähystykseen. Ja mitä siitä seuraa? ODOTUSTA!!! ja lisää kipua odotellessa. Raaaah.
Kirjoittanut: Natassja (Jäsen)
  • #73
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 06.04.2009 15:42
Nukuin 14h ja olen edelleen kuoleman väsynyt. Iltavuoro alkoi juuri äsken ja töitä pitää pystyä tekemään. Ärsyttävää yrittää näytellä pirteää kun olo on kaikkea muuta.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 06.04.2009 16:43

Lainaus: Natassja

Nukuin 14h ja olen edelleen kuoleman väsynyt.


Joo, väsymystä täälläkin. Johtunee tuosta matalapaineesta ulkona.. >_<
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 06.04.2009 16:54
Liittyy väsykerhoon. Eipä sitä tarvitse kuin katsoa ikkunasta tuota viehättävää katupölynharmaata maisemaa ja alkaa ramaista.
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #76
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 06.04.2009 18:02
Täällä on satanut koko päivän lunta, mikä on pirun masentavaa. Tänään on muutenkin ollut kamala päivä. Istuin turhaan koulussa viisi tuntia enkä päässyt näyttötyössäni (tarjoiluhame) yhtään pidemmälle vaan jouduin ompelemaan ja purkamaan yhtä samaa kohtaa koko vitin päivän. Nyt sitten väsyttää ja ärsyttää vähän kaikki.
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 06.04.2009 21:27
Pitääkö aina just niitten ei niin toivottujen tuttavuuksien -kävellä vastaan kadulla just kun sitä vähiten toivoisi. Juuri kun ajattelin että olen päässyt eräästä ihmisestä eroon ja alan pikkuhiljaa unohtaa niin ei... Kun pitää tämän ihmisen tulla kadulla vastaan ja ruveta selittämään jotain pskaa. Äh.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #78
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.04.2009 22:06
En ole saanut koulusta tultuani mitään aikaiseksi.
Paitsi että kirjoitin uskomattoman pitkän blogimerkinnän, en ehtinyt tallentaa sitä ja netti katkesi. Pim, puolentoista tunnin työ hukkaan. Voi ketun *****.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 06.04.2009 22:09
Mä en kestä sitä v**un lesoilua enää. Voiko olla ettei ihminen tajua ettei ketään kiinnosta?
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #80
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.04.2009 22:12

Lainaus: Heetteri

Voiko olla ettei ihminen tajua ettei ketään kiinnosta

Ikävä kyllä voi.
Nimim. Kulutin viime viikonloppuna kiduttavan puolituntisen kuuntelemalla pakkosyötöllä juttua puolitutun täydellisestä seksielämästä. Mikään ei saanut häntä vaihtamaan aihetta. -_-'

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 10 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!