Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 7)

Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #871
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 30.06.2009 21:28
Huh.. meisän kone meni ihan sekaisin ja on vieläkin vähän..
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 30.06.2009 23:18
No voihan perhana et ärsyttää kun Poison ja Piiskansiima oli selvittäneet niiden mun häiriköiden ip-adressia, niin toivoin et se mesta löytyis jostain tästä meidän läheltä, esim Itäkeskuksesta tms et se olis joku tuttu jonka kaa asian voi selvittää, mut eiköhän se ip-osoite ollutkin ollut Finlandia Talolla!!!! ja toinen jossain Vantaalla!!!! Eli nyt vasta häröks meni koko homma (mut suurkiitokset teille et yrititte selvittää!!!)
Toinen kitinä: Stressaan ihan helvetisti sitä Lumousta kun en keksi neljälle päivälle vaatteita!!! Mä nyt sanon kans niinku MustaHukka: En tule sinne koreilemaan vaatteilla (muuten menee pilalle koko fiilis)
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #873
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 30.06.2009 23:55
ottaa päähän. taas niin kävi. en osaa enää edes nauttia ihastumisesta vaan itkemiseksi menee sekin aina. onko mut kirottu tai jotain kun joka kerta kun poika ei vihaa mua ja jopa puhuu mulle niin siinä käy joko niin että poika tahtoo olla vaan kavereita tai sitten joku muukin on ihastunut häneen jolloin miun mahikset nollautuu täysin. jos koskaan pääsee tuntumaan siltä että en ole ihan toivoton tapaus ja että saattasin olla rakkauden arvoinen niin eiköhän sieltä tule pian palautus maan pinnalle.
Kirjoittanut: Jenaldo (Jäsen)
  • #874
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 01.07.2009 00:00
Selkä on kipeä, ja muutenkin taas kolottaa kaikki niin sisäisesti kuin fyysisestikkin.
Lisäksi kun luulin että pystyisin nauttimaan lomasta niin eiköhän sitä ole jo hirveä stressi päällä.
Kirjoittanut: Malys_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 01.07.2009 01:30
Olen varmaan ihan pimeä mutta hekumoin hetkestä jolloin eräs trollaaja/mustamaalaaja toiselta sivustolta tulee vastakkain, tulostan kirjoittamansa viestit paperille ja lykkään nenän alle seuraavan kerran kun kyseisen tyypin näen, kysyen että "voiko ystävällisesti selittää mitä nämä tarkoittaa". Odotan mielenkiinnolla tyypin ilmettä kun luulee vieläkin ettei kukaan tiedä kuka on kyseessä, hähhää.
Toivon todellakin että Ninnin häiriköitsijä kokisi jotain yhtä riemukasta, prkl. Aina yhtä ikävää ettei kaikki osaa käyttäytyä netissä(kään) ja valitettavaa että vain murto-osa näistä jää kiinni saati että saa mitään noottia tekemisistään.
Kirjoittanut: Tiragen (Nimetön)
  • Lähetetty: 01.07.2009 12:30
Alavatsa ihan helvetin kipeä, selkään sattuu ja lihakset jaloista ihan finaalissa. Ja tänäänkin pitäisi mennä reenaamaan tansseja ja ilahduttamaan paikallislehden toimittajaa kun tulee tekemään meidän ryhmästä jutun. Neuroosi päällä keikkavaatteiden ja tukan suhteen. Argh.
Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #877
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.07.2009 12:32
Päätä särkee.. tietokoneella olo varmaan. <_<
Kirjoittanut: SyllaBoreal (Jäsen)
  • #878
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 01.07.2009 13:33

Lainaus: Ninni

No voihan perhana et ärsyttää kun Poison ja Piiskansiima oli selvittäneet niiden mun häiriköiden ip-adressia, niin toivoin et se mesta löytyis jostain tästä meidän läheltä, esim Itäkeskuksesta tms et se olis joku tuttu jonka kaa asian voi selvittää, mut eiköhän se ip-osoite ollutkin ollut Finlandia Talolla!!!! ja toinen jossain Vantaalla!!!! Eli nyt vasta häröks meni koko homma (mut suurkiitokset teille et yrititte selvittää!!!)
Toinen kitinä: Stressaan ihan helvetisti sitä Lumousta kun en keksi neljälle päivälle vaatteita!!! Mä nyt sanon kans niinku MustaHukka: En tule sinne koreilemaan vaatteilla (muuten menee pilalle koko fiilis)


Kuka sinua on häiriköinyt ja miten? :O

Itselläni on kamala stressi tässä viime päivinä ollut, tuntuu ettei kerkeä oikein rauhoittumaan minnekään, kun heti on ravattava postiin, kauppaan tai sitten joku päättää soittaa tai sitten elukat aiheuttaa huolta ja murhetta joko tappelemalla tai paskomalla pitkin lattioita. Oon ihan käpynä prkl... Tahtosin pois tästä sekamelskasta jonnekin pirun korpeen kuuntelemaan pöllön kukuntaa ja paistamaan makkaraa viddu! -.-' AAAAAGH! Pää räjähtää sitten vielä kaikkeen turhaan...
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #879
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.07.2009 13:43

Lainaus: SyllaBoreal

Tahtosin pois tästä sekamelskasta jonnekin pirun korpeen kuuntelemaan pöllön kukuntaa ja paistamaan makkaraa viddu!

Kelpaisi mullekkin, viikko tai pari, mutta ei ole oikein mitään paikkaa, mihin mennä
Kirjoittanut: SyllaBoreal (Jäsen)
  • #880
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: SyllaBoreal
  • Lähetetty: 01.07.2009 14:45

Lainaus: poison

Kelpaisi mullekkin, viikko tai pari, mutta ei ole oikein mitään paikkaa, mihin mennä


Järjestetään joku gootti.netin makkaranpaisto miitti jossain peräkorvessa Ei tarvii maksella edes paikkavuokraa

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 25 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!