Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 4)

Kirjoittanut: Natassja (Jäsen)
  • #931
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 02.11.2010 22:59
Kiitos tiedoista, Kuopassa. Aion varata sinne ajan, aamupäivälle. Säästän kympin! Fantastista, että saa nuo hammasröntgenkuvat ilman erillistä veloitusta.
Kirjoittanut: The Trap-door lover (Jäsen)
  • #932
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 03.11.2010 05:22
Pimeä sateinen syysyö, nurkissa vinkuva tuuli, glögiä ja hyvä kirja.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 03.11.2010 08:05

Lainaus: Iiriva

OMG! Minusta tuli juuri tuplatäti, kun isosiskoni synnytti toisen lapsensa. Tyttö tuli, ja nyt kummipoikani on isoveli ja hurjassa yhden vuoden iässä.


Ja näin pari viikkoa myöhemmin myös toinen isosiskoni sai lapsen, pojan. Nyt olen siis triplatäti.
Kirjoittanut: Niflheim (Jäsen)
  • Lähetetty: 03.11.2010 13:35
Huomenna SakaraTour '10 etkoille, elikkäs Sakaran Pikkujouluihin. Lauantaina sitten Deathchainia katsomaan. Imma häppi, almost.
Kirjoittanut: WYMIOCIONY (Jäsen)
  • Lähetetty: 03.11.2010 14:52

Lainaus: Iiriva

Lainaus: Iiriva

OMG! Minusta tuli juuri tuplatäti, kun isosiskoni synnytti toisen lapsensa. Tyttö tuli, ja nyt kummipoikani on isoveli ja hurjassa yhden vuoden iässä.



Ja näin pari viikkoa myöhemmin myös toinen isosiskoni sai lapsen, pojan. Nyt olen siis triplatäti.


Voi että, onnea!

Miulla on pitkästä aikaa oikeasti ollut hyvä päivä. Ja oli kivaa nähdä eilen isovelipuolta pitkästä aikaa. On kuulemma tällä viikolla tulossa vielä meilläkin käymään. Kivaa sitäkin ihmistä nähdä.
Kirjoittanut: Vampiric_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 03.11.2010 17:41
Jee, äitini lupasi minulle maksaa joululahjaksi kauan kaivatun seuraavan tatuointini eikun odottelemaan aikaa kun sen otan
Kirjoittanut: Roudatar (Aktiivi)
  • #937
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 04.11.2010 08:23

Lainaus: Iiriva

Ja näin pari viikkoa myöhemmin myös toinen isosiskoni sai lapsen, pojan. Nyt olen siis triplatäti.

Voi että olen kade. Miun sisarukset kun ovat itseä nuorempia, on täteilylapsia odotettavissa vasta vuosien kuluttua. On se epistä olla esikoinen

Oli kiva tänään herätä virkeämpänä hyvien unien jälkeen eikä vasta iltapäivällä tai vaan nousta aamulla sängystä kun uni ei tule. Hieman toki on ohimoilla ja silmissä sellanen olo, että olis sitä unta saanut riittää vielä muutamaksi tunniksi, mutta ensiyönä tai päikkäreillä sitten.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 05.11.2010 11:48
HELPOTUS!!!!

Miehekkeeni on ainakin tällä hetkellä terve mies! Tietty hänen täytyy käydä kerran vuodessa seurannassa, ja syöpä saattaa tietysti uusia ties milloin, vaikkapa esim. 40 vuoden päästä, mutta helpotus silti!
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 05.11.2010 12:02

Lainaus: Iiriva

Miehekkeeni on ainakin tällä hetkellä terve mies!


Mmmmainiota! Mahtoi vierähtää kivi sydämeltä.
Kirjoittanut: Niflheim (Jäsen)
  • Lähetetty: 05.11.2010 13:24
Eiliset Sakaran pikkarit oli kyllä parhautta! Sai vielä lahjaksi Mokoman "Bläkkis"-paidan kun niitä alkoivat jakelemaan ja tuli tehtyä jotain hyvääkin, eli lahjoitettua 10e (eihän se paljoa ole..) Lasten klinikalle. Oli se hassun näköstä kun Marko (tietämättömille Mokoman lauleskelija) sanoo ettei pakko ole, mutta kiva olis jos vähän lahjottais, ja herra itse on karvainen ku mikä, partaa ja pitkää tukkaa ja tatuointeja ja sitten sieltä sivulta marssii ehkä sellainen 195cm 100kg jätkä helvetin pitkässä parrassa ja tukan kanssa ja törkkää lisää rahaa säästöpossuun johon sitä rahaa kerättiin. Kiitos Sakara, kiitos tästäkin viihteestä. 17.pvä sitten SakaraTourille jota on tullut "vain" 4v odotettua!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 4 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!