Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia (osa 4)

Kirjoittanut: Niflheim (Jäsen)
  • Lähetetty: 28.10.2010 04:06
Perjantaina, elikkäs siis huomenna rei'ittämään kaverin nänniä, sieltä kattomaan Saw VII 3D:nä ja sieltä himan kautta Heavy Corneriin! Saa tulla nykimään hihasta jos tunnistaa. : >
Kirjoittanut: SnowWhite- (Jäsen)
  • #922
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 28.10.2010 21:56
Huomenna vapaapäivä. Tänään olin taas tallilla ratsastelemassa ja sain alleni tallin uuden tulokkaan. Pienistä ennakkopeloistani huolimatta oikein mukava hevonen. Oli kyllä säpäkkä ja huomasi, että oli tuolla lahden takana menny vähän isompaakin kuin puomeja. Ratsastettaessa tosi herkkis, mutta kivan rennosti kulki kuitenkin. Woohoo..Hyvä, minä!
Kirjoittanut: kuopassa (Ylläpitäjä)
  • Lähetetty: 30.10.2010 14:12

Lainaus: Natassja

Äh...kiitos muistutuksesta. Pitää minunkin varata aika, koska julkiselle sain ajan vasta helmikuulle ja vielä olisi kaksi reikää hampaissa, jotka huolestuttaa minua.

Megaklinikka avasi hiljattain ovensa. Sieltä voi myyntipuheiden mukaan saada kaiken perushoidon yhdellä kertaa. Menen ensi viikolla testaamaan miten tuo toimii.
Kirjoittanut: Natassja (Jäsen)
  • #924
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 30.10.2010 15:24
Kuopassa: Luin tuosta Megaklinikasta ja aion kokeilla minäkin. Ole kiltti kuoppasetä ja kerro kokemuksistasi, jos se oli kusetusmesta tms! Ainakin ajanvaraus maksoi, eikä ollut mitään puhetta, saako varausmaksun hyvityksenä hammaslääkärimaksussa. Ilmeisesti ei.
Kirjoittanut: kuopassa (Ylläpitäjä)
  • Lähetetty: 30.10.2010 15:31

Lainaus: Natassja

Kuopassa: Luin tuosta Megaklinikasta ja aion kokeilla minäkin. Ole kiltti kuoppasetä ja kerro kokemuksistasi, jos se oli kusetusmesta tms!

Käyn tiistaina siellä, joten jos en laita palautetta tänne keskiviikkoon mennessä niin makaan tod.näk. jossain ojanpohjalla kanttuvei ja pari munuaista köyhempänä.

Lainaus: Natassja

Ainakin ajanvaraus maksoi, eikä ollut mitään puhetta, saako varausmaksun hyvityksenä hammaslääkärimaksussa. Ilmeisesti ei.

Ei sitä kai hyvitetä, mutta se on vain kympin summa jos aika on varattu aamulle tai päivälle. 20 euron varausmaksu on joillekin iltapäiville.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #926
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 30.10.2010 16:08
Talvisiiderit on saapuneet kauppoihin!
Se on tämän päivän tai siis illan hyvä uutinen. Saa taas pitkästä aikaa niitä maistella ja nautiskella.
Kirjoittanut: WYMIOCIONY (Jäsen)
  • Lähetetty: 31.10.2010 11:58
Verjnuarmun eilinen keikka oli aivan parasta! Nyt kyllä sattuu mm. kurkkuun, kylkiin ja jalkoihin ja ääni on vähän huonona, mutta pikkuvikoja Oli parasta.
Kirjoittanut: momentumi (Jäsen)
  • #928
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: momentumi
  • Lähetetty: 31.10.2010 20:03
Tajusin, että mulla on maailman ihanin äiti! (Ja iskäki!) Ja DARK TRANQUILLITY oli eilen aivan huippu!!
Kirjoittanut: Orthoxina (Jäsen)
  • #929
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 01.11.2010 15:11
Saan möllöttää keskenäni parisängyllä pelaten diablo kakkosta tuhon herraa ja vaan olla. Tytär kylässä mummon luona ja mies töissä. Pitäis kai nukkuaki vähä. Eniveis, hyvä fiilinki huonon yön ja aamun jälkeen. (:
Kirjoittanut: kuopassa (Ylläpitäjä)
  • Lähetetty: 02.11.2010 21:51

Lainaus: kuopassa

Käyn tiistaina siellä, joten jos en laita palautetta tänne keskiviikkoon mennessä niin makaan tod.näk. jossain ojanpohjalla kanttuvei ja pari munuaista köyhempänä.

Megaklinikka on ihan hyvä paikka. Maksuasian suhteen on kehittämisen varaa, sillä käteinen raha ei kelpaa. Pitää olla joku maksukortti. Lisäksi jos asiakas haluaa hyödyntää Kansaneläkelaitoksen suoraveloitusjärjestelmää, mukana pitää olla Kela-kortti. Minulla ei ollut, joten he perivät ison siivun fyffeä. Antoivat kuittien perään jonkun lomakkeen, jolla hyvitystä voi hakea. Tutkimusmaksuun sisältyy hammaskalustoröntgenkuvan ottaminen jos sellaista ei ole.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!