Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

1K3, emanonin synttäribileet 22.8.2009

Kirjoittanut: emanon (Inkvisiittori)
  • #1
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: emanon
  • Lähetetty: 12.08.2009 18:58
Flyer

Tervehdys synkiöt!

Kesä meni ja on aika vanheta, joten juhlistan 22.8. omia synttäreitäni ja vietän samalla läksiäisiä, sillä muutan pois Kilon Mogadishu Avenuelta Helsinkiä kohti

Juhlat järjestetään tuttuun malliin Kilossa HOASin kerhotiloissa. Jotain pieniä parannuksia pyritään tietysti aina tekemään Tällä kertaa livemuusikoksi meille on lupautunut Huuto 49:stä ja Vanajasta tuttu Tristessa, joka vetää soolosettinä meille jotain kelmeää Darkwavea.
DJ:nä meillä toimivat Suomen futurepop-kuningas Ohmi sekä 110-projekteista sekä juoppokuskina tuttu E-110.

Toivotan tervetulleiksi tutut ja tuntemattomat, mutta jälleen kerran pyydän ilmoittautumaan ennakkoon osoitteeseen: emanonÄTdrunkenbastards.com, jotta tiedän ketä kaikkia tänne on tulossa. Samalla voin lähettää takaisin tulo-ohjeet ja kartan.

Aikataulu toimii jotakuinkin samoin kuin ennenkin, eli bileisiin voi sopii tulla klo 16.00 eteenpäin, joilloin musa jo soi. Saunavuoro on sitten halukkaille klo 17.00-18.00, jota varten suosittelen ottamaan oman pyyhkeen. Jossain vaiheessa illalla sitten kuullaan livemusiikkiakin Tristessalta ja muuna aikana DJ: t soittavat tanssittavaa musaa.
Kirjoittanut: Kalmankoura (Jäsen)
  • #2
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 12.08.2009 23:06
Tällä kertaa en taho missata saunaa.. viimee ei tullu enää päivitettyä infoa luettua ni jäi sanomati
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 12.08.2009 23:15
Oon venaillu tätä jo edellisistä kemuista lähtien kun mesta ei enää oikeen kerhohuone ollut vaan täydellinen goottiklubi!!! Kyl harmittaa et nää on vikat bileet... Parempaa biletysmestaa joutuu oikeesti etsimään kovalla työllä (joka tuskin onnistuis)!!!! Hei, ne mun ottamat kuvat ed kemuista on vielä laittamatta, emanonhan ne jo itelleen napsikin mut laittelen niitä esille kunhan jaksan. Sen takia en oo pitäny kiirettä ku niin monet muutkin kuvas siellä bileissä ja laittoivat kuvia esille jo.
Oli se kyl kivaa se hikihilluminen ja vanhojen biisien fiilistely *tahtoo pian hilluun*
Kirjoittanut: Jenaldo (Jäsen)
  • #4
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 12.08.2009 23:20
Hmm, uskaltaiskohan sitä kipitille paikalle.
Kuullostaisi kivalta ja olisi sopivasti lauantainakin, pitää miettiä.
Kirjoittanut: Blackrat (Jäsen)
  • #5
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 13.08.2009 09:24
Goodness... Kyllähän tänne täytyy taas saapua.
Kirjoittanut: P-M (Jäsen)
  • Lähetetty: 13.08.2009 20:26

Lainaus: Ninni

Kyl harmittaa et nää on vikat bileet... Parempaa biletysmestaa joutuu oikeesti etsimään kovalla työllä

Veit kyllä sanat suustani. Pakkohan tänne on yrittää tulla ja ilmoittauduinkin jo.
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #7
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 13.08.2009 22:17

Lainaus: Jenaldo

Hmm, uskaltaiskohan sitä kipitille paikalle.

Sama täällä Kyllä oon kovasti ajatellut tulla, kun kaksi viime kertaa missasin tapahtumien päällekkäisyyksien takia, ja nämä kun kerta ovat sitten viimeiset pirskeet! Mutta lähtettelen sitten emanonille yksäriä tarkemmin kun tiedän saapumisestani.
Kirjoittanut: Jenaldo (Jäsen)
  • #8
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 13.08.2009 22:25

Lainaus: neo_shaman

Mutta lähtettelen sitten emanonille yksäriä tarkemmin kun tiedän saapumisestani.

Itse lähettelin jo sähköpostin kautta viestiä.
Kirjoittanut: Gallante (Jäsen)
  • #9
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 19.08.2009 01:11
Kuten saatoin jo omilla synttäreilläni mainita (ei tarkkaa muistikuvaa), tulossa. Edelliset bileet oli siinä määrin siistit, et sitä suuremmalla syyllä.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 19.08.2009 01:42
mä ilmottauduin jo sillon viime bileissä (ainaki omas päässäni!) mut täytynee tarkastaa oonko ilmottanu, koska tää nyt on parasta mitä olla voi! Mitäs isäntä tahtoo synttärilahjaks?
Just muuten järjestelin edellisen kerran kuvia ja ajattelin pistää esille huomenna. Kun vaa tietäis kuka teistä kuvissa on mm Gallante, Kalmankoura ym. No, laitan kuvat ja kerrotte sit!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 5 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!