Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kahvittelumiitti to 1.10 HKI Manga Cafe

Kirjoittanut: Morningstar_ (Aktiivi)
  • #21
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 18.09.2009 21:44
I'M IN! tää perkele rynnii sinne sitten taas pitkän tauon jälkeen syömään kahvia ja juomaan leivonnaisia tätä ei saa missata!
Kirjoittanut: Blackrat (Jäsen)
  • #22
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 24.09.2009 13:06
Kappas... Minulla olikin näköjään vapaapäivä merkitty tuolle päivälle. Kai sitä sitten voisi yrittää tuppautumaan Piiskan mukaan.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 25.09.2009 11:51
Äh en nyt tiedä tulenko vai enkö kun seuraavana päivänä olis äikän koe mut toisaalta voin siihen lukee alkuviikosta. Kun olis kiva pitkästä aikaa raahata ahteri tapaa ihmisiä, mutta raha tilanne ei oo paras ja tosiaan se koe.. Eikä mulla ole mitään hajua missä tää kahvila edes on..
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #24
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 25.09.2009 12:32

Lainaus: Mortale

Eikä mulla ole mitään hajua missä tää kahvila edes on..

Ei minullakaan. Oliko siitä aikaisemmin puhetta, että se olis sen "irkku-baarin" vieressä ????
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 25.09.2009 12:46

Lainaus: poison

Oliko siitä aikaisemmin puhetta, että se olis sen "irkku-baarin" vieressä ????

Oli tai ei niin mulle ei tuo baarikaa sano yhtään mitään mut täytyy katsoa jos yritän eksyä sinne kuitenki..
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 25.09.2009 12:54

Lainaus: Mortale


Oli tai ei niin mulle ei tuo baarikaa sano yhtään mitään mut täytyy katsoa jos yritän eksyä sinne kuitenki..


Kyllä kai se nyt jollain googlella se osoite löytyy, vähän puhtia ihmiset!
Kirjoittanut: Gallante (Jäsen)
  • #27
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Gallante
  • Lähetetty: 25.09.2009 12:58

Lainaus: Mortale

Oli tai ei niin mulle ei tuo baarikaa sano yhtään mitään mut täytyy katsoa jos yritän eksyä sinne kuitenki..

"Irkkubaaria" eli Molly Malone'sia ei voi olla huomaamatta oikeella puolellaan, jos kävelee Kaisaniemenkatua ylös Rautatientorin suunnasta.

Tässä vielä se äsken mainittu kartta, jos joku ei jaksa etsiä itse. Löyty muuten alle 2 sekuntissa paikan sivuilta.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 25.09.2009 13:02

Lainaus: Heetteri

Kyllä kai se nyt jollain googlella se osoite löytyy, vähän puhtia ihmiset!

Lainaus: Gallante

"Irkkubaaria" eli Molly Malone'sia ei voi olla huomaamatta oikeella puolellaan, jos kävelee Kaisaniemenkatua ylös Rautatientorin suunnasta

Okei mä pyrin saapumaan paikalle ellei jo täällä kotona tule jokin este.


joo siis kyl mä sen kartasta löysin mut eriasia et osaaks helsingissä sit ite liikkua oikeeseen suuntaan
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 25.09.2009 13:18
Tänään oli Metro-lehdessä ko kahvilasta artikkeli, et on pohjoismaiden ainoa manga-kuppila, et lähin löytyy Lontoosta. Kiva et keksitte noin spessun kaffittelumestan Soihdun tilalle Se Soihtu kyl alkoi jo kyllästyttää...
Kirjoittanut: Nordis (Jäsen)
  • Lähetetty: 25.09.2009 21:03
Pitänee varmaan issekkin vääntyä paikalle jos sieltä oikein leivonnaisia saa!

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 25 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!