Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kahvittelumiitti to 1.10 HKI Manga Cafe

Kirjoittanut: Kryonik (Jäsen)
  • #41
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 01.10.2009 20:27
Kiitoksia täältäkin päästä, elintarvikkeet olivat mielenkiintoisia ja ihmiset mukavia Ensi kerrallakin ehdottomasti messissä!
Kirjoittanut: Wednesday (Jäsen)
  • Lähetetty: 01.10.2009 20:44
Olipas taas piristävää päästä ihmisten pariin. Poskipäitä ihan pakottaa kaikki naureskelu taas, ja miittikuvia odotan kovasti.. Ja tuli taas ryystettyä limsaa niin että varmaan meneekin loppuilta tuolla eriössä :/
Kiitoksia kaikki
Kirjoittanut: Nordis (Jäsen)
  • Lähetetty: 01.10.2009 20:51
Tämäkin kiittää seurasta ja hupailusta vaikka melkoinen tuppisuu olikin
Kirjoittanut: P-M (Jäsen)
  • Lähetetty: 01.10.2009 20:56
Kiitokset vaan minunkin puolestani, vaikka tällä kertaa oli suht pikainen visiitti. Mukavaa oli nähdä uusia naamoja ja kiva kuulla että viihdyitte.
Kirjoittanut: Gallante (Jäsen)
  • #45
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Gallante
  • Lähetetty: 01.10.2009 21:57

Lainaus: Gallante

Ehkä tänne jossain välissä ehtii, olis hauska nähdä ensimmäistä kertaa tätäkin porukkaa jossain muualla ku bileissä tai klubeilla.

En sit jaksanukaan ja oli liikaa kaikkee muuta samaan aikaan, ehkä ens kerralla.
Kirjoittanut: Mortale (Aktiivi)
  • Lähetetty: 01.10.2009 22:03
Hmh ehkä mä viel joskus pääsen miittiin asti, kun nyt tullu tavaks olla sittenki menemättä. Tiiä sit mikä siin on niin vaikeeta O.o
Kirjoittanut: Kedira (Nimetön)
  • Lähetetty: 01.10.2009 22:07
Hyvä ettemme säikäytelleet teitä uusia Hauska saada tuoretta ver... siis juttuja miitteihin. Kunhan sitä pikkuhiljaa lämpenee niin varmaan tulee juttuakin enemmän
Kirjoittanut: Kryonik (Jäsen)
  • #48
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 01.10.2009 23:00
Kummasti sitä on sosiaalistunut viime vuosina, muutama vuosi sitten en olisi voinut kuvitellakaan lähteväni mihinkään miittiin ainoana ensikertalaisena ja niin että en tunne ketään entuudestaan Nytkin tosin oli tuo miekkoseni (Nordis) mukana, mutta päätin että en nyhjää vain hänen vieressään vaan tutustun rohkeasti uusiin ihmisiin. Ja kivoja olitte kaikki
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 01.10.2009 23:41
Ninnuska kiittää. Jo 72. miitti todellakin jo! Kuvia tulee huomenna kun nyt en jaksa ku tulee STARGÅTE
Valkosuklaa-kaakao valtaisalla kermavaahtoklöntillä oli sinällään ihanaa, ja kyllähän se musta teekin alkoi maistua viidennen sokerilusikallisen jälkeen Ja olipa vielä niin niin eksoottista ettei vielä edes listalla ollut!
Seura oli hyvää, kuten yleensä; pitkästä aikaa oli kiva nähdä Kediraa Ja Wednesdayta (teidän muiden pärstiä näkee kyl tarpeeks usein : saattaa sisältää huumoria : )
Ja erityiskiitos miittineitsyt-pariskunnalle, nyt on sekin kalvo repeytynyt kun meidän seuraan livenä tupsahditte ja hirmu kivoja olitte (+ Kryonikilla on ihqt kengät!!!)
Ja vielä TaruisenAaveen kans löydettiin aika upee oleskelumesta kissoillemme Kodin Anttilasta
Kirjoittanut: pimeyden_hehku (Jäsen)
  • #50
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 02.10.2009 07:54
ääää jäi sitten välistä kun ei muistanut tulla ja oli kaikkea muuta ja sellasta..mutta ens kerralla ois kiva päästä kun viimemiitistä onkin yli puoli vuotta aikaa : D

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 30 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!