Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, natinat ja vinkunat

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 06.12.2007 13:42
Minä tyhmä olin ottanut itselleni huomiseksi iltavuoron, vaikka olisin voinut lähteä tänään pitkäksi vkonlopuksi kotiin. Helevatan tyhmä minä.

Ja nyt taas ottaa päähän tämän foorumin syöksykierremainen tasonlasku. Enkä ole varmasti ainoa joka sen on huomannut. Minun ei ole tarkoitus olla ilkeä, mutta niin se vain on. Minä en myöskään jaksa olla avomielinen ja vhyväksyväinen jokaista idioottia kohtaan vaikka muut niin haluaisivatkin, mutta niin se vain on.

Iso, ilkeä minä. Örr.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • Lähetetty: 06.12.2007 13:54

Lainaus: Iiriva

Ja nyt taas ottaa päähän tämän foorumin syöksykierremainen tasonlasku. Enkä ole varmasti ainoa joka sen on huomannut. Minun ei ole tarkoitus olla ilkeä, mutta niin se vain on. Minä en myöskään jaksa olla avomielinen ja vhyväksyväinen jokaista idioottia kohtaan vaikka muut niin haluaisivatkin, mutta niin se vain on.

Näin on Mutta minä ainakin yritän omalta osaltani ylläpitää korkeampi tasoista keskustelua, niin ettei kaikkia "Demi" tasoisia juttuja päästetä läpi.
Olisi mukavaa, jos ihmiset yrittäisivät keksiä uusia älykkäitä keskustelun aiheita. Ja kyllä, olen kiltti luonne, myös niitä "idiootteja" kohtaan
Kirjoittanut: Dark Eyes (Inkvisiittori)
  • Lähetetty: 06.12.2007 16:04
Jes! itsenäisyyspäivältä on sitten turha odottaa palkkaa, selvitin jutun just työnantajan kanssa..

"Tässä palkkahallinnon kommentti:

Laki sanoo, että itsenäisyyspäivältä pitää maksaa täyttä työpäivää
vastaava palkka, jos kyseinen päivä olisi muuten ollut työpäivä.
Jos työntekijällä ei ole merkitty tälle päivälle vuoroa, ei siitä
makseta korvausta. Samoin jos taas on merkitty vuoro ja hän on tällöin
töissä, maksetaan ko. päivä su-korvauksena.

Tämä kai tulkitaan niin kun jo vuoden alussa siis on tiedossa, että ei
ole pelejä arkipyhinä, niin ne ei ole merkittyä vuoroa."

Baila.. eipä olisi niille rahoillekaan ollut käyttöä >=(
Kirjoittanut: Kaihomieli (Aktiivi)
  • Lähetetty: 06.12.2007 17:13
Tylsää, ei oo mitään tekemistä. Lenkillekään ei viitsisi lähteä, koska siel sataa vettä ja kaikki tiet on ihan peilijäässä, ettei siel pysy pystys.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #3 615
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 07.12.2007 09:58
Kaikkiallahan sitä tason laskua on Johtuu siitä, että kun itse vanhenee ja viisastuu, alkavat tulokkaiden jutut vaikuttaa aina lapsellisemmilta.

Ja elekköö pelejätkö, tämä foorumi on valovuosia Demin tasoa yläpuolella nimim. Demittäjä vuodesta 2004
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #3 616
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 07.12.2007 10:18
Olen kipeänä kotona enkä pysty nukkumaankaan, kun en niin millään saa unta.
Viime yönä en saanut nukutuksi yhtään, kun oli niin kamala olo ja nyt olen sitten kunnon syöksykierteessä väsymyksen ja flunssan kanssa.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 07.12.2007 11:00
Olen lähdössä isosiskojen kanssa jouluostosille ja tuolla sataa kaatamalla vettä
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • Lähetetty: 07.12.2007 12:11
Auts. Pitäis lähteä keskustaan ja juna-asemalle, tällai neljän kassin kanssa. Kyllähän se muuten menis, mutta olen jostain hankkinut oikeaan jalkaan
(hius)murtuman. Jotta kävely on tosi mukavaa. tulkaa joku kantamaan mut?
Kirjoittanut: kalmakalle (Aktiivi)
  • Lähetetty: 07.12.2007 19:27
Olisi hyvä jos noilta vakoojilta estettäisiin sivujen selaaminen. Kirjautus käyttäjiksi jos haluaa lukea näitä sivuja.
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • Lähetetty: 07.12.2007 23:21
kaikki menee hyvin ja mikään ei vois mennä pieleen niin jo vain kaikki kaatuu ja miä oon taas ihan sirpaleina. miks aina pitää käydä näin? mitä kalavelkoja kaunoja maailmalla (tai yläkerran ukolla)oikeen miua vastaan on?

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 6 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!