Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, natinat ja vinkunat

Kirjoittanut: Lilith (Aktiivi)
  • #651
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 23.04.2007 09:56
^ohhoh...Kuinka paksut hiukset sinulla oikein on? Minulla riitti hyvin ja nuo 6 pakettia. Teetkö leteistä jotenkin todella ohuita?
Kirjoittanut: Transylvania (Aktiivi)
  • #652
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.04.2007 10:35
Huomenna olis vihdoinkin kuvaukset, joiden piti olla jo maaliskuussa, mutta vaatelähetykset myöhästyivät, joten huomenna mennään.

Ja sitten itse pointtiin. Oon saletti, et huomenna ei sitten onnistu meikki eikä mikään muukaan. Aina sama juttu. Ja sitten tää poseeraminen, kun ei oo miulla oikeen verissä. Saa nähä et saahaanko yhtään edustavaa kuvatusta
Kirjoittanut: DeathMask (Aktiivi)
  • #653
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.04.2007 11:02

Lainaus: Lilith

^ohhoh...Kuinka paksut hiukset sinulla oikein on? Minulla riitti hyvin ja nuo 6 pakettia. Teetkö leteistä jotenkin todella ohuita?


Paksut! letit on niin ohuita kuin vain voi olla. Normisti oman hiuksen alueen pitäisi olla 1cm*1cm ja minulle laitettiin osa 2cm*2cm minkä pitäisi puolittaa silloin kuidun määrää, mutta edelleen, puolet päästä on leteillä ja puolet ei. Nyt sitten pähkäilen että ottaisinko jotain muuta väriä vielä, että tulisi parempi mieli vai pitäisikö pysyä väreissä joita tällä hetkellä päässä on (musta, violetti ja pinkki)
Kirjoittanut: Lilith (Aktiivi)
  • #654
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 23.04.2007 12:08
wau! Olisipa minullakin paksut hiukset... Ovat nyt semmoiset takkuunmenevät tylsät mustat keskipaksut ja pitkät... Tahtoo uusiutua. Ajattelin sinisiä tai vihreitä raitoja sitten kun taas olen rahoissani.
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #655
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.04.2007 13:40
Itkin niin paljon,et silmät turpos ja nyt kirvelee ja en voi lähteä kauppaan tai minnekään. *****.
Kirjoittanut: FrozenCorpse (Aktiivi)
  • Lähetetty: 23.04.2007 13:47
Shaattaanaa! Olenko mä tullut tyhmäks vai vain kasvanut, kun ees en kotona viihdy meikittä, on niin mitätön olo.. Vaikka kukaa kattele täällä, kun yksin olen, niin silti.. Ulkonakaa voi olla, ku sataa... perkl.. sais loppua sade ja tulla kesä...
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #657
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.04.2007 15:06
Olen tässä koko päivän pohdiskellut ja miettinyt, että miten pystyn kertomaan mahdollisimman ymmärretävällä tavalla vanhemmilleni sen, että aion jättää opinnot kesken, koska en halua joutua enää neljättä vuotta opiskelemaan.
Tiedän, etteivät he tuota uutista tule kovin kevyesti ottamaan ja juuri siksi etsinkin tapaa, jolla voisin tuoda tämän asian mahdollisimman pehmeästi esille.
Oma valintanihan se tietenkin on näin täysi-ikäisenä, haluanko jatkaa tuota koulua vai en, mutta en jaksaisi kuunnella mitään himoriitaa tänä iltana kun pää on tarpeeksi kipeä jo muutenkin.

Eli siis kehittelen tässä itselleni varsinaista mahtimigreeniä.
Kirjoittanut: jeeves (Aktiivi)
  • #658
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.04.2007 16:15
voi *****.

oli hissan uusintah. ja nyt minuu ******** yks aivan toinen asia.
Kirjoittanut: jeeves (Aktiivi)
  • #659
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.04.2007 16:18
siis voi *****. nyt vielä on apkk osanoo että lukiolaiset on saatanan lapsellisia paskoja pikkukakaroita joilla ei oo omaa elämää paitsi miulla.

karseeta ******. siis porukat istuskelee tossa vieressä ja sitten.. ei vpidä välittää.
Kirjoittanut: DeathMask (Aktiivi)
  • #660
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.04.2007 18:37
Nyt alkoi ***********. Etsin juuri kämppää itselleni, tulee ero ja etsin itselleni toisen asunnon. Elämä on ihanaa.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 1 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!