Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kirjoita, kun saat jotain kivaa!

Kirjoittanut: Miss Angel (Aktiivi)
  • #571
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 09.01.2008 17:33
Vihdoinkin sain otettua kaksi reikää lisää vasempaan korvaani. Kyllä tätä on odotettu!
Kirjoittanut: Dead_Touch (Jäsen)
  • #572
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 09.01.2008 18:44
mä sain mun uuden bestiksen takas Hassua miten hyviä ystäviä voi netin deittipalstalta löytää mutta olen tosi Onnellinen että kuulin vihdoin hänestä olin jos kuolemaisillani huolesta kun ei herra antanut itsestään kuulua mutta vihdoinkin minullekkin sattuu jotain kivaa
Kirjoittanut: Moruganna (Aktiivi)
  • #573
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 09.01.2008 19:41
Kiinasta kotiutui tänään hieno paketti vaatteita.
Sain valkoisen polvipituisen talvitakin, jossa on valkoista pörrökarvaa, ja hupussa nallenkorvat. Sitten sain vaalenpunaisen lolita-mekon, jossa oli valkoista virkattua pitsiä, ja kaksi t-paitaa, jossa nyörejä ja virkattua pitsiä myöskin. Ihania kaikki
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 09.01.2008 19:50

Lainaus: Moruganna

Sain valkoisen polvipituisen talvitakin, jossa on valkoista pörrökarvaa, ja hupussa nallenkorvat.


Jahas, joku on tilaillut F+F:ltä.
Kirjoittanut: Moruganna (Aktiivi)
  • #575
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 09.01.2008 19:55

Lainaus: Heetteri

Jahas, joku on tilaillut F+F:ltä


hehe, mitään en tunnusta.
Vähän pelkäsin että minkäslaista kamaa sieltä tulee, kun huonosta laadusta olen kuullut valitettavan. Ei minulla kuitenkaan mitään erityisempia moitteita, mitä nyt se mekko liian pitkä, ja valkoisessa paidassa se pitsi vähän valkoisempaa kuin itse paita.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 09.01.2008 20:10

Lainaus: Moruganna

Vähän pelkäsin että minkäslaista kamaa sieltä tulee, kun huonosta laadusta olen kuullut valitettavan.


Minulla ei ole ollut mitään moitittavaa Fankkareiden kamassa - tuo takki jonka tilasin (aiempana ketjussa) on sekin F+F:ältä, ja hyvälaatuista ompelujälkeä näyttäisi olevan. Hei, peittoaa ainakin Rakuenin ja Backstreetin. ;D
Kirjoittanut: The Evil Fairy (Nimetön)
  • Lähetetty: 09.01.2008 20:18
Äiti kävi tänään jollakin kirpparilla ja näki siellä mustan topis mis on aika monta vetoketjua koristeena. Se oli sit vaan sanonut tutulle et "tosta se tykkää" ja ostanu sen mulle ja kyllä se musta hieno olikin. On se kiva kun äiti tietää mistä mä pidän ja mistä en.
Kirjoittanut: DarkMessiah (Aktiivi)
  • #578
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 10.01.2008 18:05
Posti toi tänään uuden mp3-soittimen ja melko HiFi-laatuiset kuulokkeet sen kaveriksi. Nyt vain ihmetyttää että miten noin älyttömän pieni laite pitäisi saada pysymään tallessa...
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #579
  • Arvo: Mahtigootti++
  • • Muokkasi: Valkyria
  • Lähetetty: 10.01.2008 18:17

Lainaus: DarkMessiah

Nyt vain ihmetyttää että miten noin älyttömän pieni laite pitäisi saada pysymään tallessa...

ite laitan pieniin asioihin kaikenlaista härpäkettä lisäksi ihan kaikkee mitä vain pystyy. näin se esine on isompi koolta eikä ole niin helppoa enään hävittää
Kirjoittanut: Elvira (Aktiivi)
  • #580
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 11.01.2008 13:57
Kaksi uutta lävistyskorua!!! Vihdoinkin rahaa ostaa jotain muutakin kuin ruokaa... Saan uusilla koruilla uuden ilmeen kasvoille. Ja postista on tulossa aivan ihana hämähäkkiverkkopaita.. Sitä odotellessa.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 3 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!