Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kirjoita, kun saat jotain kivaa!

Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #821
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: BronzeRain
  • Lähetetty: 27.03.2008 14:12
Sain hyviä uutisia, kirjoitusten alustavat tulokset olivat tosi hyvät.

Ja sain taas näytelmässä bimbon roolin. Onko meidän ohjaajalla taka-ajatuksia vai miksi minä aina saan ne "hyvännäköinen mutta tyhmä/huarahtava". Hmmph.

edit: hups, rumia sanoja....
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #822
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 27.03.2008 14:27
Kaveri toi mulle Englannista tuliaisiksi uuden cd.n
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #823
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: BronzeRain
  • Lähetetty: 27.03.2008 14:39
Jee, sain toisenkin plussan arvonimen perään! Nyt olen onnellinen.

edit: kirotusvihre.
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 27.03.2008 18:03
Sain eilen uuden Emily the Strange paidan.. eihän niitä olekaan vasta kuin kymmeniä '''
Kirjoittanut: MissLaura (Jäsen)
  • #825
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 28.03.2008 19:44
Jeaahhhh! Kirppikseltä löytyi TÄYDELLINEN musta pitkä samettihame, sellainen alaspäinlevenevä, kunnon goottimammanhame.
Hintaa 3,5e! Me so happy happy happy!!!!! Huomenna laitan viel vähän pitsiä sinne tänne ja se on sit siinä
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #826
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 28.03.2008 20:19

Lainaus: MissLaura

Jeaahhhh! Kirppikseltä löytyi TÄYDELLINEN musta pitkä samettihame

kirppislöytö minullakin ilonaiheena. musta puolipitkä hame, helma takaa pidempi ja on melkein kuin olisi liituraitaa. 3 euroa... ja itseasiassa jo viime viikonloppuna sain mummilta hienon puolipitkän vekkihameen. pitää hieman muoksia sitä muuten ihan täydellinen. ja sain myös semmosen toooodella ohuen (luokkaa pierunkuori) paidan. kyllä darkkis on nyt onnessaan.
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 28.03.2008 20:37
Tää on mun elämän paras päivä. Sain Siwasta ilmaisen tonnikalapurkin kun oli väärä hinta...
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #828
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 28.03.2008 21:14
Ihanaa, rikastuin tänään 200e ^^ Kela palautti opintotukea, jota olin maksanut vähän liikaa takaisin :> Ihanaa, ei enää kituuttamista \o/
Kirjoittanut: Necroerotica (Jäsen)
  • #829
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 28.03.2008 21:21

Lainaus: Deadboy

elämän paras päivä. Sain Siwasta ilmaisen tonnikalapurkin kun oli väärä hinta...


REPS : D
Kirjoittanut: Zeitgeist (Jäsen)
  • #830
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 28.03.2008 22:10
Tuli tänään postissa huuto.netistä tilaamani David Bowien Diamond Dogs -levy, jota olen himoinnut pienen ikuisuuden, sekä ankh-korusetti.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 47 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!