Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kirjoita, kun saat jotain kivaa!

Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.05.2008 18:44
Tänään oli hyvä päivä shoppaamassa. Mukaan tarttui: Heavenly Circuksen kaksiosainen paita, sukkanauhasukat, hiuskukkanen, pikku-ukkojen pohjustusmaalia, suklaakonvehteja, meikinpohjustusvoide, monoi-öljyä ja suihkugeeli. Eli kaikkea tarpeellista!
Kirjoittanut: vampyr (Jäsen)
  • #962
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 15.05.2008 20:49
Nam pähkinäsuklaata. Syön kauheena kaikkea ja silti vaan laihun koko ajan mikäköhän mussa on.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 16.05.2008 09:30

Lainaus: vampyr

mikäköhän mussa on.


Lapamato.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 16.05.2008 10:12
Pitäisiköhän kirjoittaa kirja "Lapamato laihdutuksen apuna"? Tulisikohan sillä hyvin rahnaa?
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 16.05.2008 10:31

Lainaus: Piiskansiima

Pitäisiköhän kirjoittaa kirja "Lapamato laihdutuksen apuna"? Tulisikohan sillä hyvin rahnaa?


:'D Ois muuten aika kova veto. Mä voin tulla tekemään sulle äärimmäisen graafisen kuvituksen.
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • #966
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 16.05.2008 10:37

Lainaus: Iiriva

mitä jos katselisit muitakin liikkeitä siellä päin?


Niin kyllä ajattelinkin. Käyn varmaan maananataina paikallisessa kultasepänliikkeessä. Kengätkin puuttuvat vielä, joten niitäkin pitää metsästää.
Ja sitten tämän aamun kivan saaminen; Löysin jääkaapista kahvijogurtin Nam, nam.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 16.05.2008 10:45

Lainaus: Heetteri

Mä voin tulla tekemään sulle äärimmäisen graafisen kuvituksen.


Kuvitaksä kans mun toisen bestsellerin "salmonellalla tuloksiin"?

Queens of off-topick strike again!!
Kirjoittanut: Nocturne (Aktiivi)
  • #968
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 16.05.2008 11:07
Sain tänään pari päivää sitten tilaamani vroom vroom DVDn
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 16.05.2008 11:24

Lainaus: Piiskansiima

Kuvitaksä kans mun toisen bestsellerin "salmonellalla tuloksiin"?
Queens of off-topick strike again!!


Todellakin tuun! Ja jatko-osat "laksatiiveilla luikeroksi", "heinillä hoikaksi" tai "suoneniskennällä solakaksi" myös.

Sain jotain kivaa;
Tiedon, että uusissa toimitiloissamme on uima-allas + kuntosali!
Kirjoittanut: drama_queen (Jäsen)
  • #970
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 16.05.2008 12:13
Sain uuden korsetin Liian kaunis.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 53 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!