Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Sullo Gootti.net kännykkääsi, laita osoite www.gootti.mobi kirjanmerkkeihisi!

Goottifoorumi: Musiikki ja muusikot: Two Witches

  • Vastaa
Itse en ole kyseistä musiikkia vielä kuullut, mutta bändi kiinnostaa kovasti. Ennen kun ostaisin levyn, olisi kiva kuulla kyseisen bändin musiikkia edes hieman. Tietääkö kukaan, miten tämä onnistuisi?
  • Vastaa
Downloadaa joku musan imutusohjelma netistä, kuten dc++ Kazaa tai WinMx, ja sinne sitten kirjotat two witches ja paina "search", niin kyllä alkaa biisejä löytymään.

Vain Viikatemiehelle on ovi avattava. Itse Kuolema on kunkin tavattava. Taipaleellaan ruusut kitkee, lakoon iskee kauran. Vaikka silmäni nyt verta itkee, silti minä nauran.

  • Muokkasi: Velvet Grey
  • Vastaa
Valitettavasti tuo on laitonta, mutta mitäpä siitä. Olisi jäänyt aika moni nykyinen lempibändi löytämättä ilman imuttamista, ja jos artistista pidän, ostan heidän levynsä. Levy-yhtiöiden sedät eivät siis menetä mitään minun imutustottumuksessani.

Minä aikoinaan löysin TW:tä ihan kirjastosta. Järvenpään kirjasto on kyllä kunnostautunut ihan lahjakkaasti tällä saralla, samoin kaikki KIRKES-kirjastot <img src="http://www.gootti.net/keskustelu/img/smilies/ lol.gif" alt="" />. Olen kantanut kotiin Mustaa Paraatia ja Joy Divisionia, ja vielä on paljon lainattavaa. Mutta siis ihan neuvona, kannattaa tsekata lähin kirjasto.

Harmi että ehdin pistää aikoinaan polttamani TW-albumit Nexubukselle. Nyt kun omistaa ne aitona niin eipä noilla ole väliä.. Mutta nyipä Nexubusta hihasta, tietääkseni herra kuuntelee mieluummin musiikkia tietokoneelta ja älppäriltä, varmaan voi aika helpolla luopua niistä poltetuista cd:eistä. Vai? Jos te molemmat olette miittiin tulossa, niin ei tuottane ongelmaa.
  • Vastaa
Eikös Two Witchesin kotisivuillakin ollut pari samplea?
Spirit Sacrifice ainakin oli kun minä bändiin tutustuin.
suosittelen todellakin.

Elämä on kuin suklaaboksi. Joskus se on täynnä kuolleita rottia.

  • Vastaa
Kaikki Noitien biisit on koneella, joten jos haluatte miitissä kuunnella, tuokaa cd:inä niitä. Jostain syystä tää kone reistaa nyt eikä anna mun polttaa levyn levyä!!!

Vain Viikatemiehelle on ovi avattava. Itse Kuolema on kunkin tavattava. Taipaleellaan ruusut kitkee, lakoon iskee kauran. Vaikka silmäni nyt verta itkee, silti minä nauran.

  • Vastaa
Lainaus: Cata Eikös Two Witchesin kotisivuillakin ollut pari samplea?



Siellä näyttäisi olevan nykyään vain tuo Spirit Sacrifice, joka ei todellakaan ole heidän parhaimpia kappaleitaan.
  • Vastaa
muutama noitien biisi tuli minullakin ladattua ihan dc:n kautta, kaikkia se vaan ei löydä :/ levyjen löytäminen myös kaupoista tuntuu aika vaikealta.

vain yön pehmeä kosketus ihollasi, vain tuulen viimeinen kylmä henkäys - hiljaisuus, pimeys ja sinä.

  • Vastaa
Jep, ei sitä kaupoista oikein mitään löydä. Mä en ainakaan. Netistä oon kyllä jotain löytänyt
  • Vastaa
Velvet Grey: JÄRVENPÄÄN kirjastosta? *hengenahdistus*

Silloin kun minä olin pieni niin sieltä ei saanut kuin jotain neverheard-bändien tuotantoa ja klassista...

Silloin kun oli vielä Spine Center, niin näitä goottibändien levyjä ei tarvinnut metsästämällä metsästää... :/

"I reject your reality and substitute my own!" - Adam Savage

  • Vastaa
Lainaus: Piiskansiima JÄRVENPÄÄN kirjastosta? *hengenahdistus*



Jep! Kysyt vaan kirjastotädiltä, se antaa sen kärrin, missä on kaikki nämä ug-mmät musatapaukset. Ja muista kirkes-kirjastoista löytyy lisää.
  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.