Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Mistä vuodenajasta pidätte eniten?

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 23.01.2007 23:31

Lainaus: Ximmo

Ehdottomasti kevät. Minulla ei ole tarvetta esittää synkkää ja sanoa syksy, vaikka se ilmeisesti kuuluisikin jokaisen gootin tehdä. Kevät vaan on sellaista energian ja heräämisen aikaa. On mahtavaa kävellä luonnossa keväällä lumen sulaessa ja haistaa se heräävän luonnon tuoksu.


minulle tulee taas auttamatta keväästä suoraan mieleen sulavan lumen alta paljastuvat koiranpaskat ja puolimädät lehdet heräävine tuoksuineen
Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #82
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 24.01.2007 09:57

Lainaus: Iiriva

minulle tulee taas auttamatta keväästä suoraan mieleen sulavan lumen alta paljastuvat koiranpaskat ja puolimädät lehdet heräävine tuoksuineen


Stadissa tekee rikoksen, jos ei kerää koiransa jätöksiä talteen. Ei oo pahemmin ****** tuolla mun lähipuistossa. Sulla lienee kyllä maailman tarkin nenä, jos se haistaa muutamia kuukausia vanhan koirankekäleenkin.
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • Lähetetty: 24.01.2007 12:46

Lainaus: Ximmo

Sulla lienee kyllä maailman tarkin nenä, jos se haistaa muutamia kuukausia vanhan koirankekäleenkin.



Kylhän ne sulaessaan haisee, ovat säilyneet lumikinoksessa kiinteinä.
Kirjoittanut: Dragula (Mister Halloween 2006)
  • #84
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 24.01.2007 14:11

Lainaus: Ximmo

Sulla lienee kyllä maailman tarkin nenä, jos se haistaa muutamia kuukausia vanhan koirankekäleenkin.

Jollakin taitaa olla vähän pätemisvimmaa...? Kenties..?

Talvi on mielestäni paras, jotenkin puhadasta... Ei tarvii hikoilla...
Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #85
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 24.01.2007 14:18

Lainaus: Dragula

Jollakin taitaa olla vähän pätemisvimmaa...?


No ei ainakaan minulla, onko sinulla? Minä en niistä koirankakkojen hajuista itse tiedä, kun ei oo tapana kontata nenä maassa tuolla puistoissa.
Kirjoittanut: Dragula (Mister Halloween 2006)
  • #86
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 24.01.2007 15:05
Ei siellä maassa tarvii konttaa, et sen döfiksen huomaa.... :P
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • Lähetetty: 24.01.2007 15:07
^ Aivan . Ja vihaan talvea siksikin, että ne koirien k*siläiskät erottuvat tienpientareen lumikinoksesta vähän turhan hyvin.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 24.01.2007 16:35
enhän minä nyt nimenomaan helsingistä puhunutkaan, en maininnut minkäänlaista paikkaa ollenkaan.

ja se nyt vaan on niin, että yleensä sellaisilla ihmisillä, jotka eivät ole heikentäneet hajuaistiaan esim. tupakalla, on melko tarkka nenä. joten ei todellakaan tarvitse tunkea naamaansa ojaan haistaakseen jotain, riittää kun kävelee ulkona.

ja kyllä keskustassa jätökset kait kerätään pois, mutta ei kyllä kaikilla esikaupunkialueilla. :P


ja eikös maalla siinä loppukeväästä ajeta lannatkin sopivasti pellolle?
Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #89
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 24.01.2007 16:38
Minä en ole heikentänyt hajuaistiani tupakoitsemalla, enkä asu Helsingin keskustassa. Silti kyseistä hajua ei huomaa keväisin tuossa minun lähipuistossani. Anteeksi, jos se on suuri rikos, ettei täällä käryä koiranpaska. Se lienee täysin minun vikani.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 24.01.2007 16:46

Lainaus: Ximmo

Silti kyseistä hajua ei huomaa keväisin tuossa minun lähipuistossani.


sehän on vaan sinun onnesi, että sieltä ne kerätään pois, itselleni kevät vaan tuo auttamatta mieleen nimenomaan lapsuuden, jonka asuin maalla. että silleen. turhaan otat nokkiisi. taas.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 43 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!