Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Väkivalta

Kirjoittanut: kaukamieli (Jäsen)
  • #21
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 31.07.2007 22:20
miks aina isät on niitä pahoja? Omassa isässänikin on psykopaatin vikaa. Pääsee aina kaikesta kuin koira veräjästä vaikka hakkaa ja potkii naistaan minkä ehtii. minua myös. ja osaa alistamisen taidon pirun hyvin. no enää en ole hänen kanssaan tekemisissään. hyvä niin, eikä hän varmaan halua enää koskaan nähdä minua koska sanoin sille suorat sanat viimeksi kun yritti ottaa yhteyttä. sitä se teettää kun on yl puolet elämästään pössytellyt ja käyttänyt kaikenlaisia aineita päivittäin.
Kirjoittanut: lapsi (Nimetön)
  • Lähetetty: 31.07.2007 23:32
Minä en salli väkivaltaa muulloin kuin itsepuolustuksena, ja jos joku on vaikka raiskannut jonkun, tai aiheuttanut jotain oikeasti pahaa. Kyllä asiat voi(joskus)selvittää puhumallakin, tai juoksemalla pois.

Eräs poikapuolinen kaverini oli vielä vuosi sitten väkivaltaa vastaan, mutta nykyään puhuu pelkästään jengitappeluista ja kuinka ne "Hakkas pari fruidee ja hopparii ja tummaihoista...", mutta hän ei kyllä ITSE hakannut ketään, vaan katsoi vieressä innoissaan... Pelleksi muuttui hän.
Kirjoittanut: Ximmo (Aktiivi)
  • #23
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.08.2007 00:17

Lainaus: kaukamieli

miks aina isät on niitä pahoja?


Mun isä on ainakin täydellinen, paras kaikista. Ei pidä yleistää. Mulla on ollut niin hienot perheolot, jotta tilastojen tasoittamiseksi minusta piti silti kasvaa tällainen sekopää.
Kirjoittanut: CybellaTraurig (Aktiivi)
  • #24
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.08.2007 00:24

Lainaus: Ximmo

Lainaus: kaukamieli
miks aina isät on niitä pahoja?


Mun isä on ainakin täydellinen, paras kaikista. Ei pidä yleistää. Mulla on ollut niin hienot perheolot, jotta tilastojen tasoittamiseksi minusta piti silti kasvaa tällainen sekopää.


Varmaan ei tarkotettukaan yleistämiseksi, vaan niin, että isät ovat aina pahoja eikä äidit.

Mutta minullakin on kiva isii
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 01.08.2007 02:20

Lainaus: Valkyria

sen käsitys perheestä on se että kaikki tekee kaiken hänen puolesta.


Miten toi on niin tuttu juttu meidänkin kämpässä..
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #26
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.08.2007 09:26

Lainaus: kaukamieli

Omassa isässänikin on psykopaatin vikaa. Pääsee aina kaikesta kuin koira veräjästä vaikka hakkaa ja potkii naistaan minkä ehtii.

ihmettelen samaa et miten kukaan ei ikinä usko uhreja-.- ne stnan psykopaatit ketä hakkaa naisiaan ja lapsiaan niin niitä aina uskotaan. sen sijaan et joku vois salaa tutkii meijän tapaust niin ne pistääkin mua jonnekki stnan hoitoon koska mukamas oon seonnu siitä ajatuksesta että mulla on isäpuoli enkä hyväksy hänet joten keksin kaikkee p*skaa hänestä ja telon itteäni. juuri niin syytetään aina uhria! kaikki mielenterveys ongelmani johtuvast isästäni. ei tommoset ongelmat tule noin vain. ärsyttää ku mulle valitettiin että isäni on kunnon mies ku töissä siitä ei oo sanottu mtn pahaa ja nää mun mielensairaudet ovat noin vaa jostain tullu. ei mul mtn traumoja voi mistään olla-.-

Lainaus: kaukamieli

miks aina isät on niitä pahoja?

äiditkin ovat mut vähä harvemmin. lapsuuskaverini äiti on pahin painajainen. se juo, lyö ja tekee kaiken et sen tytär kärsii. ja kumminki se on vielä hänen ikioma tytär. meillä taas eniten kärsin minä koska en oo sukua isälle.
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #27
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.08.2007 21:19

Lainaus: kaukamieli


miks aina isät on niitä pahoja?


Mun isäni isä oli (ja on taas vanhoilla päivillään sortunut) alkoholisti. Oma isä ei juo kuin ehkä sen yhden saunakaljan. kai se itse oppi omasta isästään jotain.

Joillekin ihmisille tää näyttää olevan kuin harrastus; muistan tositarinan lehdestä, jossa nuori nainen kertoi että joskus kaverinsa kanssa kysyivät yksinäiseltä vastaantulijalta tulta tupakkaan, ja jos ei ollut niin he hakkasivat tämän. Hankkikaa lapset oikeita harrastuksia..!

Mä en vain kestä riitelyä. Jos joku alkaa aukomaan päätään niin tekee heti mieli vetää päin näköä, ja ehkä oon niin tehnytkin.

Äitini elämänohje; mies kannattaa aina juottaa kerran räkäkänniin ennen kuin harkitsee mitään vakavampaa suhdetta tämän kanssa.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 01.08.2007 22:21

Lainaus: CybellaTraurig

Mutta minullakin on kiva isii


Samoiiiin Tänäänkin, kun olemme olleet kahdestaan kotona, olemme katselleet netistä ja kirjoista vanhoja kartanoita Hah, olen ainoa neljästä tyttärestä joka on yhtä kiinnostunut historiasta kuin isä
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #29
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 02.08.2007 10:28

Lainaus: Cata


Äitini elämänohje; mies kannattaa aina juottaa kerran räkäkänniin ennen kuin harkitsee mitään vakavampaa suhdetta tämän kanssa.

ton voisinki muuten koittaa.

ottaa päähän kun taas toi isä innostu valittaa eilen -.- ja jatku aamulla. nooh sitku se palaa töistä niin saas kattoo mimmost helvettii tänään tiedossa on.
Kirjoittanut: FrozenCorpse (Aktiivi)
  • Lähetetty: 02.08.2007 16:20
Itsepuolustuksena hyväksyn
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 77 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!