Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Mitä ette KOSKAAN laittaisi päällenne, kun lähdette ulos kaupungille?

Kirjoittanut: Jezebel (Jäsen)
  • #181
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 12.02.2009 13:54
Turkikset on forever wehrboten.
Riemunkirjavat salihousut, tarralenkkarit, telttamainen neonvärinen collegepusero ja jalkapallon kokoisella tupsulla varustettu pipa jäisivät varmaan suurella todennäköisyydellä käyttämättä, monen muun kammotuksen ohella.
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #182
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 12.02.2009 21:53

Lainaus: Jezebel

Riemunkirjavat salihousut

No eipä niiden tarvisi edes riemunkirjavat olla, perus mustatkin olisivat hyi!

Siitä tulikin mieleen, että mikä ihmeen villitys nykyään nuorilla tytöillä on pukeutua gollegehousuihin???? Ei voi ymmärtää. O___o
Kirjoittanut: SnowWhite- (Jäsen)
  • #183
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 12.02.2009 22:12
Kaikenlaisia yhdistelmiä on kyllä, mitä en laittaisi päälle, mutta number uno taitaa olla nuo pillifarkut ja saappaat siihen päälle. Näyttää mielenkiintoisalta näin persjalkaisella, jolla on vielä ahteria vaikka muille jakaa.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #184
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 13.02.2009 17:49

Lainaus: Lacy gloom

Siitä tulikin mieleen, että mikä ihmeen villitys nykyään nuorilla tytöillä on pukeutua gollegehousuihin???? Ei voi ymmärtää. O___o

Tuota samaa olen minäkin "kauhistellut". Ei tulisi koskaan, ikinä milloinkaan mieleenikään ostaa sellaisia. Saati että pukeutuisin niihin julkisesti.
Kirjoittanut: Myria (Aktiivi)
  • #185
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 13.02.2009 18:55

Lainaus: Lacy gloom

Siitä tulikin mieleen, että mikä ihmeen villitys nykyään nuorilla tytöillä on pukeutua gollegehousuihin????

Äitini katsoi yhtä koulumme tyttöä ihan hämmästyneenä, koska tällä oli sellaiset elefantinharmaat lököhousut jalassa. Pikku hiljaa äitikin on tajunnut, että kyse on laajemmasta ilmiöstä. En kyllä käsitä, mikä niissä viehättää ketään! En edes urheilisi sellaisissa kammopöksyissa.
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #186
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.02.2009 15:14

Lainaus: Myria

elefantinharmaat

Juu, juuri sen värisiä minäkin olen nähnyt monilla monilla tytöillä. Itseasiassa taitaa olla ainoan väriset mitä olen nähnyt.
Kirjoittanut: missEmily (Jäsen)
  • #187
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 15.02.2009 15:21
No onhan ne gollagehousut mukavat jalassa, mutta silti näyttävät kyllä vähän tyhmiltä. Sellasten kanssa ollaan kotona, eikä kaupungilla.
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.02.2009 22:04
Joo, en kyllä minäkään voi käsittää niitä gollege housuja. Tosi myönnän että joskus matkalla harkkoihin näyttäydyn itsekkin sellaisissa, mutta siis koko päivä? Ei ikinä!

Yksi missä en kyllä varmasti näyttäytyisi on ne sellaiset seeprakuosi pillit. Joillakin ihan hyvän näköiset, mutta itse en kyllä ikinä kiskoisi sellaisia jalkaani. Hyi.
Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • #189
  • • Muokkasi: Swanette
  • Lähetetty: 17.02.2009 19:40
Itse myös ihmettelin tuota (harmaa) collegehousuilmiötä jo pari vuotta sitten lukioaikoina. Minusta on tosi epäesteettisen näköistä laittaa sellaiset esim. kouluun tai kaupungille, ja niiden kanssa antaa itsestään hyvin tyylitajuttoman kuvan. Vaikka niiden kantaja olisi kuinka nätti, en usko että ne näyttävät kovin hyviltä kenenkään päällä julkisilla paikoilla. Jotenkin collegehousujen käytöstä on tullut eräänlainen "muoti-ilmiö" ilmeisesti suomalaisten nuorten tyttöjen keskuudessa, mutta tyylikkyys ja muodikkuus niistä on kyllä silti kaukana.

Myönnän tosin omistavani itsekin mustat collegehousut, jotka tilattiin abihupparien kanssa samaan aikaan. Saatan pitää niitä kotona tai joskus vaikka koiran kanssa lenkkeillessä, mutta jossain muualla sellaiset yllä liikkuminen hävettäisi.
Kirjoittanut: Lacy gloom (Aktiivi)
  • #190
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 17.02.2009 20:20

Lainaus: Swanette

Myönnän tosin omistavani itsekin mustat collegehousutSaatan pitää niitä kotona tai joskus vaikka koiran kanssa lenkkeillessä, mutta jossain muualla sellaiset yllä liikkuminen hävettäisi.

Samoin minulla! Mutta koiraakaan en lenkkeilyttäisi keskustan läpi ne jalassa!
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 22 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!