Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Mistä rahat goottivaatteisiin?

Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #121
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 12.01.2008 23:41
Oulussa Taka-Laanilassa (jos oikein muistan) on hyvä kangaskauppa ja se on tosi halpa. Siellä on tosi paljon valikoimaa ja aivan ihania pitsejä
Kirjoittanut: Swanheart (Jäsen)
  • #122
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Swanheart
  • Lähetetty: 20.01.2008 00:30
Onhan siellä mutta se on lähinnä sisustuskangaskauppa. Nyt kuulemma vähentävät kangasvalikoimaa että pitsejä ei kuulemma enää tilata. Onneksi ostin sitä pitsiä että saan verhot tehtyä, kun vaan ois aikaa.
Kirjoittanut: bast (Nimetön)
  • Lähetetty: 20.01.2008 15:56
Täytyypä täälläkin mainostaa. Mä olen vienyt kirpparille myyntiin vaatteita tosi halvalla, kun pitää saada tilaa kämppään. Espoon Olariin Kujakirppikselle siis kaikki köyhät gootit shoppailemaan!

http://www.gootti.net/keskustelu/6_1351_0.html
Kirjoittanut: hullogootti (Jäsen)
  • #124
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 23.01.2008 19:04
no täs mun ''taktiikat'':


-viikkorat (tosin saan kyllä vuosirahaa, se on mun vanhemmista viikko)
-joulu ja just synttäri rahat
-saan jotai joskus todistuksista

ja ihan käytännön vinkki:


ei kannata törsätä!



Moderaattori muokkasi: Valtavaa hymiötulvaa karsittu.
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 24.01.2008 11:49
hullogootti
Tuollaista turhaa hymiöilyä ei muuten täällä hirveän hyvällä katsota. Yksi per laji riittää. Mitä olen kirjoitteluasi seurannut niin voisit vähän panostaa myös siihen että viestisi olisivat ymmärrettävämpiä. Olet nuori ja onhan se kirjoittelu nyt teillä tuon ikäisillä erilaista kyllä se täällä ymmärretään eikä sitä tuomita sinänsä mutta edellytetään kuitenkin muutamia perusasioita kuten ettei noita hymiöitä lätkitä ihan ylettömästi.
Kirjoittanut: nahkasaapas (Jäsen)
  • #126
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 28.01.2008 17:48
Minä saaan:

*viikko rahat pitää vaan tehä töitä
*Todistuksista jos on hyvä
*Kokesta jos on -9 eteenpäin
*Mummalta
Kirjoittanut: Banshee (Jäsen)
  • #127
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Banshee
  • Lähetetty: 29.01.2008 20:23
Voi erkki, just huomasin että rahaa löytyy n. 20 e mun säästöistä. Ei aavistustakaan miten tässä pääsi näin käymään, mutta onneksi on kortti, sillä sitä rahaa tulee sieltä huoltoaseman seinästä

Nääh, en saa viikko- tai kuukausirahaa, eli ei hirveästi ole vaatteisiin varaa :P
Kirjoittanut: Stuntgirl (Aktiivi)
  • #128
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 05.02.2008 15:55
Muahahaa, minulla onkin säästöissä näemmä 45 euroa, ja luokan kanssa lähdetään eurokankaaseen torstaina. Otan omaa rahaa mukaan, jos tuolla rahalla saisi edes hiukkasen jotain samettia, sillä pitäisi tehdä jonkunmoinen hame.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 05.02.2008 17:28
Goottivaatteisiin on helppo raapia rahaa, mutta millä ilveellä saisi kolikot kasaan Dolce & Gabbanan yybersikatörkeenmakeenihanaan tyllivyörymekkoon, jollainen on muun muassa Gwen Stefanilla Early Winter -videon lopussa. SIINÄ on oikeasti haastetta. *huokaa haikeasti*
Kirjoittanut: Faith Black (Aktiivi)
  • #130
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 05.02.2008 20:32

Lainaus: Piiskansiima

Goottivaatteisiin on helppo raapia rahaa, mutta millä ilveellä saisi kolikot kasaan Dolce & Gabbanan yybersikatörkeenmakeenihanaan tyllivyörymekkoon, jollainen on muun muassa Gwen Stefanilla Early Winter -videon lopussa.

Tuo mekko...Jotakin niin...niin...upeaa. Aivan törkeän ihana (ja varmaan törkeän hintainenkin kerta Dolce & Gabbanaa on -.-). Minäkin tahdon tuollaisen. Juuri nyt. Tähän paikkaan!
Jotta menisi vähän vielä lisää offiksi, niin täytyy kyllä sanoa, että Gwen Stefanilla on muutenkin ollut musiikkivideoissaan ynnä muualla kerrassaan loistavia asuvalintoja ja hänen upeat blondit kiharansa ovat myöskin jotakin mitä kadehdin todella paljon. Voikun olisi pari miljoonaa pankkitilillä.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 18 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!