Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

huudellaanko teille kadulla ?

Kirjoittanut: Doomeri (Aktiivi)
  • #61
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 12.11.2006 14:43
Oulussa ei paljo huudella (onhan oulu entinen suomalainen metallipääkaupunki) enimmäkseen perjantai öisin amikset voi jotain idioottimaisia tokaisuja huudella autoistaan "hei! kuuntelex himiä?!" Mummot kattelee hieman kauhuissaan ja parikertaa on käynyt niin nolosti että oon kulkenut lapsiperheen niin nuorimmat lapset alkanut märiseen... Noh, olet tottunut tähän...
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 12.11.2006 14:50
se on kyllä ärsyttävää, kun pikkulapset rupeavat kähisemään ja murisemaan perään (eli yrittävät öristä, mutteivat edes osaa ) sitä kuulee liian usein.
Kirjoittanut: Devilsbride (Aktiivi)
  • #63
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 12.11.2006 15:57
Heih tuli tuosta pikkulasten mörinästä mieleen että kerran yksi tällainen murrisikäinen poika jolla oli äänemurros pahimmillaan rupesi minulle huutelemaan jotain hautakivistä heh, en saisi nauraa mutta hän kiekaisi asiansa niin että varmaan itseäänkin hieman punastutti. Kerrankin huutelijat saavat hieman häpeillä..
Kirjoittanut: Zombina (Jäsen)
  • #64
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 12.11.2006 19:12
Lainaus: Iiriva Vaikka pukeutuu näyttävästi, ei jumanskekka sentään ole mikään ilotyttö!


Niimpä!! Ikävä kyllä monet vanhat miehet pitävät meistä näyttävästi pukeutuneista :s
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 12.11.2006 21:16
ja jos mä pukeudun seksikkäästi, mä pukeudun itteni takii tai sitten poikaystäväni, mutten esitelläkseni itseäni mä en kuljeskele ympäriinsä heruttamassa ja tyrkyttämässä.
Kirjoittanut: seidar (Jäsen)
  • #66
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.11.2006 12:32
Tuli yhtä-äkkiä mieleen mukava tapahtuma kesältä, kun olin menossa apteekkiin; Vanhanko kassi-alma, seurasi minua katseellaan ja kun kävelin hänen ohitseen; "Noita-hommia!" Yritin hillitä itseni mutta en voinut naurukohtaukselleni mitään.
Ihmiset osaavat aina sulostuttaa kommenteillaan päivääni.
Kirjoittanut: SaMArA (Jäsen)
  • #67
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.11.2006 18:21
Lainaus: Iiriva se on kyllä ärsyttävää, kun pikkulapset rupeavat kähisemään ja murisemaan perään (eli yrittävät öristä, mutteivat edes osaa )

Mielestäni se on lähinnä suloista Piristää päivää kummasti.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #68
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 14.11.2006 19:51
Lainaus: Iiriva kerran, junassa, vastapäätä istunut mies tuijotti minua koko matkan ajan, sitten kirjoitti lapun ja tunki sen penkilleni, reittäni koskettaen. Onneksi olin juuri pysäkkini kohdalla, katsoin vain erittäin halveksivasti ja nousin ylös. En katsonut lappua. Ehdotuksia siellä kummiskin olisi ollut. Vaikka pukeutuu näyttävästi, ei jumanskekka sentään ole mikään ilotyttö! (kirosanojen kiertämistä

Mä inhoan tollasta törkeää käytöstä, vaikka oon itekin miespuolinen. Pitäis edes osata suhtautua kunnioittavasti ihmisiin, oli niiden pukeutuminen sitten millaista tahansa.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #69
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 16.11.2006 17:30
Tänään kun menin bussilla niin, keski-ikäinen vähän kännissä ollut nainen laukas muka hauskan vitsin. "hei kaveri, ootko se Lordin mies" ! Mulle on ennenkin huudeltu samasta aiheesta. Pitäis varmaan olla imarreltu, mut mua ei naurata yhtään.
Kirjoittanut: Red Dragon (Jäsen)
  • #70
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 23.11.2006 16:02
Monessakin mutkassa mulle on täs jo ehitty sanoo mun pukeutumisesta ja ei se mua paina, mutta kyl se joskus pistää sapettamaan että tekis mieli vetää avautujaa pataan. Tossakin yks yö kun tultiin kavereiden kans baarista pois ja kaveri (siis ihan mies puolinen) oli laittanu taas vähä kajalii naamaan eiköhän siihen tullu pari hoppari poikaa avautuu jotain fiksuu meidän pukeutumisesta. Mun mielästä semmosen speden jolla ei oo silmää ostaa oikeen kokosii housui ei oo sanoo mitään. Sit joskus vuosia sitten kun rupesin pukeutuu näin äiti kysy, että ahistaako mua tai käytänkö aineita ja sit tais olla open vuoro. Se ei ole siitä kii, että mua ahistaa tai käytäsin jotain tää on mun tyyli ja se siitä GOOTTI FOR EVER

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 123 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!