Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

huudellaanko teille kadulla ?

Kirjoittanut: DarkMessiah (Aktiivi)
  • #851
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 01.11.2007 09:59
Hiljattain kun odotin asemalla junaa puliukko liimautu kylkeen, ja alko selittämään (suora lainaus) "Mä ymmärrän sua. Ne, ne, noi muut, ne ei, ne ei tykkää meistä, mu mutta pidetään me yhtä. Tiäkkö sä oot tollanen ja mä oon tämmönen, niin ne ei tykkää meistä. Mutta me pidetään yhtä. Tiäkkö. Sä oot hyvä kaveri, mä m mä arvostan sua, sä oot hiano kaveri."
Ukon jutut jatkui vaikka kuinka kauan, ja harvinaista kyllä, tätä amigoa oli hauska kuunnella ja sen kans pysty oikeen jutteleenkin. Tarjos naukkua pullostaankin, mutta piti kieltäytyä. Vartijakin kävi kysymäs häiritteekö tämä tyyppi, mutta piti sanoa että ei. Aivan mahtava ukkeli. Kun juna tuli tarjosin äijälle tulta, ja toivotin hyvät päivän jatkot. Joskus näinkin
Kirjoittanut: diamond_385 (Aktiivi)
  • #852
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.11.2007 14:57
^ ^ aniharvoin vain noihin hyvin tyypeihin törmää.
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #853
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.11.2007 16:43

Lainaus: diamond_385

^ ^ aniharvoin vain noihin hyvin tyypeihin törmää.

niinpä.. miulle taas kävi tänään niin että kun olin odottamassa liikennevaloissa(kävellen siis) niin viereen tuli auto ja sen kyydissä olevat kaks muiestä näyytivän irvailevan tai jotakin sen suuntaista(en ole tosin ihan varma kun en tarkemmin katsonut) ja kun siitä sitten lähtivät ennen kuin miun valo vaihtui vihreäksi niin pelkääjän paikalla ollut mies(pörröinen parta ja ponnari) oli suurinpiirtein nenä kiinni lasissa kun tyijjotti minua
Kirjoittanut: Rose (Jäsen)
  • #854
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 01.11.2007 17:04
Minulle ei ole onneksi huudeltu koskaan mitään. Jotkut sukulaiset kyllä jaksavat valittaa, mutta eipähän ole heidän asiansa.
Jonkuilta tulee kyllä hyvää kommenttia kerran kun olin erään kaverini kanssa laivalla, yksi noin 50v. mies tuli jotain meille puhumaan ja sano meitä yön prinsessoiks Oli siinä naurulla pidättelemistä!
Kirjoittanut: Sather (Goottiprinsessa)
  • #855
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 02.11.2007 12:37
Kun tuolta viime miitistä lähdin ratikalla kotia kohti, niin ratikassa joku äijä rupes kyselemään kaatuuko hautakivet, onko kaikki hyvin ja onko raaka liha hyvää. Mikäs siinä, vastailin sitten mahdollisimman kohteliaasti.
Koskaan ei oo kyllä kadulla huudeltu, joskus jengi on kyllä kadunpuolta vaihtanut kun on illalla tullut vastaan, tiedä siitä sitten..
Kirjoittanut: Doucat (Nimetön)
  • Lähetetty: 02.11.2007 18:16
satuin käymään kaupungissa niin puliukkoa alkoi huutelemaan "tuleks käymään miun kämpillä, oot muuten kaunis" jne tuli kävely vauhtia lisättyä.Ei meinannut millään lähteä perästä..Oli ohikulkijoilla kattomista kun mie sellasilla piktävartisilla kengillä kipitän puliukkoa karkuun.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 03.11.2007 13:35
Dragula ja minä olimme eilen siellä gootti.netin halloween-bileissä. Kahdeksaan aikaan kävelimme kohti Sörnäisten metroasemaa kaveriamme vastaan, kun yhdessä porttikongissa seisoskeli humaltunut jätkälauma tupakalla. Kun menimme ohi, he alkoivat huudella "hei me larpataan!" ja inistä jotain omaa. Repesimme aika kovaa, mutta tietysti he uskalsivat huudella vasta kun olimme menneet ohi, ja koska heitä oli niin monta. Säälittävää, mutta saimmepahan nauraa
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #858
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 03.11.2007 13:48

Lainaus: Iiriva

Dragula ja minä olimme eilen siellä gootti.netin halloween-bileissä. Kahdeksaan aikaan kävelimme kohti Sörnäisten metroasemaa kaveriamme vastaan, kun yhdessä porttikongissa seisoskeli humaltunut jätkälauma tupakalla. Kun menimme ohi, he alkoivat huudella "hei me larpataan!" ja inistä jotain omaa.

Joo, siellä on kaikkia Kallion ihmeitä Onneks Draculalla on se "turva keppi"
Kirjoittanut: pikkumyy (Nimetön)
  • Lähetetty: 03.11.2007 14:24

Lainaus: Iiriva

Dragula ja minä olimme eilen siellä gootti.netin halloween-bileissä. Kahdeksaan aikaan kävelimme kohti Sörnäisten metroasemaa kaveriamme vastaan, kun yhdessä porttikongissa seisoskeli humaltunut jätkälauma tupakalla. Kun menimme ohi, he alkoivat huudella "hei me larpataan!" ja inistä jotain omaa.

Tosiaan säälittävää.

Mulle ei oo huudeltu, mut pitkään on katteltu.
Kirjoittanut: ironica619 (Jäsen)
  • #860
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 03.11.2007 14:53
mulle huudeltiin että "saatanan ämmä" okei menin sitte vaa ohi.. mut en jaksanu välittää.. oli kyl tosi hyvä juttu ku oli aamulla menemässä töihin, ni alko aamu aika pirun hyvin. toinen juttu ol ise et jotku vanhukset tuli vastaa ja kuulin et ne sano et montakohan kirkkoo on tullu polteltua.... "no hänellä on ihan oma tyylinsä"

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 38 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!