Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Hiukset 2

Kirjoittanut: vampyr (Jäsen)
  • #51
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 31.03.2008 16:55

Lainaus: Heiaken

Otsiksen pois kasvattaminen on muuten tukasta puuhaa.. Mulle käy aina niin, että jossain vaiheessa menee hermot kun tucca ei pysy missään ja sit leikkaan sen taas takasi ja sama ruljanssi alkaa alusta :/

Mulla ihan samoin! Toisaalta en oo varma sopisko ees otsatukattomat hiukset mulle kun mulla on toivottoman PYÖREÄ pää x'D
Kirjoittanut: Rigis (Jäsen)
  • #52
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 31.03.2008 19:32
Kampaaja tyri taas!! Siis voi herranjesta istuin siellä melkein 4 tuntia. Hiukset värjättiin 4 kertaa, koska piti paikkailla aina edeltäneen värjäyksen mokia
Halusin näitä mun luonnostaan vaaleita hiuksia vielä vaaleemmiksi, tarkoituksena oli " kylmä vaalea" eli melkeinpä platinanvaaleat. Loistavaa, ekan värjäyskerran jälkeen tuli sitten melkein harmaat. Värinpoisto ja keltaset. Kahden taittovärin jälkeen kehtasin sentään lähteä ulos Ei ne nyt pahalta näytä, mutta ei tullu yhtään sellaset ku olisin halunnu
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #53
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 31.03.2008 19:38

Lainaus: Rigis

mutta ei tullu yhtään sellaset ku olisin halunnu

Mutta rahat tietenkin jouduit silti pulittaan
Kirjoittanut: Rigis (Jäsen)
  • #54
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 31.03.2008 19:46

Lainaus: poison

Mutta rahat tietenkin jouduit silti pulittaan

Juu, näinpä tietekin Alennusta sain ja pieniä testereitä, mutta ei se tukkaa korvaa
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #55
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 31.03.2008 19:54

Lainaus: Rigis

Alennusta sain ja pieniä testereitä, mutta ei se tukkaa korvaa

Varsinkaan jos noista värjäyksistä vielä tukka vaurioituu. Yhdelle kaverille kampaaja tärveli tukan hampuksi. Onneksi oma luottokampaaja osa asiansa.
Kirjoittanut: Heiaken (Nimetön)
  • Lähetetty: 31.03.2008 20:01
Mä en oo ikinä kampaajlla värjännyt hiuksiani, ennen värjäsi äiti ja nyt itse. Tietysti varmaan olisin saanut punaisesta helpommin blondin ammattilaisen käsissä, mutta olisin maksanut itseni kipeäksi ja varmasti olisi pituutta lähtenyt siltikin.
Kirjoittanut: Kirottu (Jäsen)
  • #57
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 31.03.2008 22:27
Mitähän pitäisi tehdä hiuksilleen nyt, kun tuo permanentti alkaa lässähtää (eli suoristua) ja hiusten väri on juuresta parin senttimetrin matkan verran tummempaa kuin muualla (tyvessä siis oma väri ja muualla värinpoiston jälkeinen väri, josta lähtenyt marraskuussa laitettu kevytväri). Kiva väri muuten, mutta ehkä liian vaalea minun makuuni. Olen todellakin sormi suussa nyt. Mietin jo, että pitäisikö repästä ja vetää muliksi koko pää ja hankkia sitten kasa peruukkeja..
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #58
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.04.2008 17:06

Lainaus: Kirottu

Mietin jo, että pitäisikö repästä ja vetää muliksi koko pää ja hankkia sitten kasa peruukkeja..


Minäkin mietin tuota vaihtoehtoa hyvin usein, sillä monina päivinä tämä tuCcani on ajaa minut hulluksi.
Olen oikeasti varmaan surkein nainen tämän maan päällä, mitä hiustenlaittoon tulee, puhumattakaan sitten siitä, jos pitäisi olla keksimässä jotain uusia tapoja laittaa hiukset.
Ei onnistu minulta.

Tällä hetkellä minulla on tylsät, perusmustat, hieman olkapäiden alle ulottuvat hiukset.
Ajattelin, että jos kesäksi hankkisi kasallisen eri värisiä suorakuituja ja väkertäisi itselleen tämäntyylisen URL sateenkaaritukan.
Kirjoittanut: Faith Black (Aktiivi)
  • #59
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.04.2008 22:31
Sainpas eilen tilattua Cybershopista rastoja itselleni 4 punttia. 2 lumivalkeaa, 1 tummanvioletti ja 1 musta. Saas nähdä mitä onnistun niistä väsäämään itselleni vai onnistunko mitään.

Te, jotka esikäsittelette valmisrastat jollakin tavalla, niin suositteko silittämistä, höyryttämistä vai ns. dippausta?
Kirjoittanut: Heiaken (Nimetön)
  • Lähetetty: 01.04.2008 23:11
Mä suosittelisin ihan suosiolla jättämään valmisrastat kokonaan sinne kauppaan. Hinta-laatu-suhde on huono ja ovat vielä pirun luiruja ja painavia käsityönä tehtyihin verrattuna. Valmisrastoisa (ainakin mun kokemuksen mukaan) sitä kuitua ei ole tupeerattu tai tiivistetty mitenkään, on vain kierretty ja jollain liimatöhkällä kasass,a jos niitä menee höyryllä tms käsittelemään niistä varmasti tulee vielä luirummat Mulla on yhdet valmisrastat ollu ja se oli kyllä ihan hirveä kokemus! Mut joo, mä oonkin vaan tämmönen anti-valmisrasta puristi, ei mun jorinoita kannata ottaa liian vakavasti

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!