Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 4)

Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #91
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 21.07.2008 01:08
Mä en tykkää nukkua yksin 100-neliöisessä talossa ja herätä painajaisiin.
Kirjoittanut: StZonNe (Jäsen)
  • #92
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 21.07.2008 01:47
Oon ollut kaksi viikkoa lomalla ja unirytmi mennyt aivan sekaisin.. Viimeiset 4 tuntia pyörinyt sängyssä yrittäen saada unta. Kahden tunnin päästä pitäisi lähteä töihin joten vois vaikka istua koneella siihen asti kun ei tuosta nukkumisesta tule yhtään mitään. Luulisi ainakin ensi yönä väsyttävän.
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #93
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.07.2008 02:05
mä olen ihan hirveä ihminen. ois kaikille paras jos kuolisin pois. jopa mulle itelleni. taas näitä saatanan ahdistuskohtauksia. henki ei oikein kule ja sydän hakkaa tuhatta. miten MIÄ onnistun aina pilaamaan just ne ihmissuhteet jotka pitää miut poissa mullan alta.
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #94
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 21.07.2008 10:20

Lainaus: Cata

Mä en tykkää nukkua yksin 100-neliöisessä talossa ja herätä painajaisiin.

Mitenkö yhdellä ihmisellä on niin iso talo käytössäään O_O

Kamala sade niin en saa haettua 9 voltin patteria
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 21.07.2008 11:08
http://www.v2.fi/uutiset/viihde/3577/Emo-ja-gootti kulttuuri-kieltolistalle-Venajalla/
Mielenkiintoinen uutinen! :P
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #96
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.07.2008 11:23

Lainaus: Heetteri

http://www.v2.fi/uutiset/viihde/3577/Emo-ja-gootti kulttuuri-kieltolistalle-Venajalla/
Mielenkiintoinen uutinen! :P

no just näin. ymmärrän sen että halutaan niitä itsemurhia rajoittaa mutta ei kai kuitenkaan tarkota että tekee itsemurhan vaan koska on emo tao gootti. ja vaikka tekisikin niin mitä siitä. omapahan on asiansa, ei tietääkseni ole laitonta.
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #97
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 21.07.2008 11:30
Kyllä taas hyvään aikaan osasi tuo ahdistuskohtaus iskeä päälle, kun minun täytyy esitellä tätä kämppää mahdollisille tuleville asukkaille, jotka saapuvat tänne vähän ajan päästä.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #98
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.07.2008 11:54
Kun asiat lähtevät kusemaan niin sitten ne takuulla tekevät sen kunnolla ja olon, sekä elämisen vaikeaksi. Hel****
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 21.07.2008 13:25
Kantapääni on yhtäkkiä niin kipeä että tuskin pystyn kävelemään! ._. Mikä lie lihaskramppi jalkaholvissa. Ja töissähän olen, tietysti, ja suurimman osan ajasta jaloillani.
Kirjoittanut: Jayne Dahmer (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.07.2008 13:25
Olipa hauskaa eilen. Pidin myöhäiset synttärikahvittelut, 4 ihmistä käväisi pikaisesti.

Noh, jäipä itselle enemmän kakkua.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 49 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!