Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat (osa 4)

Kirjoittanut: Mystification (Aktiivi)
  • #601
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 21.09.2008 02:58
Kissaneitimme on alkanut harrastaa ns. kostopaskantelua.
Kirjoittanut: Jayne Dahmer (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.09.2008 03:25
Vatuttaa, etten törmännyt "hyvään musiikkiin" jo aiemmin, vuosia sitten. Mietin vain, kuinka monta keikkaa olisin nykyisiltä suosikkibändeiltäni ehtinyt nähdä D:
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #603
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 21.09.2008 11:22
Media sai verenpaineen nousemaan jo heti aamusta.
Kirjoittanut: Tiragen (Nimetön)
  • Lähetetty: 21.09.2008 16:32
Väsyttää ihan helvetisti, kuuen päivän luostoreissu ohi ja hieman tuntuu jaloissa. Liikaa tanssimista ynnä muuta yleistä häröilyä.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #605
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.09.2008 17:55
Väsyttää. Viimeyönä sai nukuttua about tunnin ihanan naapurin ansiosta
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 21.09.2008 18:31
Eilisen keikan jäljiltä jäi kovasti ahdistunut fiilis. Jotenkin vain tuntuu etten antanut tarpeeksi, ja että kaikki nk. kusahti todella lahjakkaasti. Tiedä sitten.
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.09.2008 18:34
^Höh, teit parhaasi, muru!
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 22.09.2008 10:11
Minulla on ollut jo muutaman päivän outo päänsärky Tuntuu että koko pää räjähtää, kun kumarrun yms. Noh, saattaahan se johtua vaikka siitä, että minulla on alhainen verenpaine ja että olen kenties taas aika jumissa, mutta aika ikäväähän tämä on. Olisi ihan kiva jos en putoaisi töissä, sillä olen tänäänkin vielä n. 3 h yksin vastuussa koko paikasta, ja pitäisi niitä lelujakin kerätä välillä lattioilta...
Kirjoittanut: Tiragen (Nimetön)
  • Lähetetty: 22.09.2008 11:58
Tämä viikkohan alkaa vallan lupaavasti, tämä onneton onnistui revähdyttämään kintustaan jonkun lihaksen josta en ollut edes tietoinen ja nyt sitten sattuu. Nice.
Kirjoittanut: Jezebel (Jäsen)
  • #610
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Jezebel
  • Lähetetty: 22.09.2008 12:54
Meidän koira kuoli perjantai aamuna sydänkohtaukseen.
Kiitoksia kaikesta, Pinja, nuku hyvin ja nähdään sitten joskus. *snif*

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 60 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!