Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat - räyhäävä osa 8

Kirjoittanut: P-M (Jäsen)
  • Lähetetty: 10.10.2009 17:10
Eilen päätti sitten kännykkä hajota, ihan kun muuten ei olisi rahanmenoa tarpeeksi. Pilasipa epidsodi osan viikonloppuanikin kun ei saa/saanut ihmisiä ajoissa kiinni. Nyt on onneksi jo luuri käytössä mutta suurin osa numeroista haihtuivat hajonneen puhelimen mukana. Olisin muuten tallentanut kaikki numerot sim-kortille mutta omalle kortilleni ei tallennu muuta kuin asiakaspalvelun ja jokin toinen vastaava numero.
Kirjoittanut: Severana (Jäsen)
  • #822
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 10.10.2009 18:32

Lainaus: Sharida

Korotat ääntä niin lällättävät vain takaisin

Minulle ei paljon lällätellä, tai eivät ainakaan enää toista kertaa tee samaa virhettä.

Lainaus: Sharida

En itse tarkemmin tiedä noista oikeista tavoista pidellä kiinni nuorta/lasta, mutta kamppailulajiharrastajana itselleni tulisi varmaan suuri kiusaus pistää jokin lukko käyttöön niin eipähän enää riekkuisi

Joo, periaatteessa käytettään erilaisia lukkoja. Ei ne kuitenkaan toimi, koska useimmiten lapsi jatkaa riekkumista siinä lukossa ja sitten on molempien nivelet kovilla. Pienillä nivelet vielä joustaa, mutta itse sain molemminpuolisen tenniskyynärpään jo vuosia sitten kiinnipidoista.

Lainaus: Sharida

miten ne lapset ylipäänsä päätyvät tuohon kuntoon? :/ Sairas maailma..

Ja sairaat kodit... sieltähän ne ongelmat näillä oppilailla tulee.

Saamaton olo. En jaksa tehdä mitään, kotityötkin vaan kasautuu. Ja miksi h*lvetissä täällä ei kukaan muu tee mitään?
Kirjoittanut: Elegia (Aktiivi)
  • Lähetetty: 10.10.2009 19:16
Ikävä erästä ihmistä.... Tahtoisin kovasti edetä johonkin suuntaan tämän kyseisen herran suhteen. Flirttiä lentää kumpaankin suuntaan, mutta mistä tiedän että hän on tosissaan?
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 10.10.2009 20:13
MENI HERMO! HERMO! Mun siskon mieso n ihan kusipää. Siis täydellinen sellanen, se:
1) haukkuu mua ja mun urheiluharrastusta
2) haukkuu mun poikaystävää, vaikka on itse sellanen pöhöttynyt paskakasa, joka bodas aikanaan ja nykyään se syö yhtäpaljon kun bodaus aikanaan, mutta kulkee kaikki autoa pidemmät matkat autolla
3) se on niin dsfupsdjfsdöfj ölj itsekeskeinen paskakasa, joka elää omassa pikku päässään, omalla pikku tavallaan ja ohjaa omaa pikku kansaansa.
jokupäivä lyön siltä vielä hampaat kurkkuun tai jopa kallon halki ja hautaan sen jonnekin takapihan ruusupensaaseen asdasdasd
Kirjoittanut: Tifa (Jäsen)
  • #825
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 10.10.2009 22:22
Ärsyttää ku en voi käsittää miten mun gerbiili oli katkassu jalkansa... Karvat ja nahka oli lähteny koko takajalast ja luuki näky.. Jalka oli kokonaan katkennu yms. Ei ollu kiva tulla kymmenen aikoihin treeneistä himaan >: (

Lisäksi raivostuttaa se, että päässäni olisi muutama upea kuva jotka pitäisi piirtää, mutta ongelmana on et jos käteni edes lähestyy kynää kuvat kaikkoavat mielestäni heti... Oon muutamii kertoi yrittäny tehä luonnoksii mut ei onnistu ku ns. "unohan" ne kuvat ku alan niitä toteuttaa

Ja sitten vielä. Joudun viettämää syysloman yksin ku toine frendi on lapis ja toine muuttaa veks, muut frendit asuuki sit jossai iha hevonkuuses. No mikäs siin datailles, mut oisin toivonu jtn toimintaa lomaks, etten vallan tylsisty.
Kirjoittanut: Sharida (Jäsen)
  • #826
  • Arvo: Asiantuntija
  • • Muokkasi: Sharida
  • Lähetetty: 10.10.2009 23:29

Lainaus: Elegia

Flirttiä lentää kumpaankin suuntaan, mutta mistä tiedän että hän on tosissaan?


Tuohon ei auta muu kuin ottaa härkää sarvista ja kysyä suoraan. Voihan tuota kiertelemistä ja flirttiä jatkaa loputtomiin, mutta loppujen lopuksi säästät vain paljon aikaa sekä vaivaa, jos suoraan kerrot mitä hänestä ajattelet. Jos itse olisin joskus tehnyt saman niin olisin luultavasti seurustellut nykyisen avomieheni kanssa ½ vuotta pidempään, sen verran kauan me vain flirttailtiin ja oltiin pelkkiä "kavereita" (:

Lainaus: SirMarylee

Mun siskon mieso n ihan kusipää


Tiedän miten inhottavaa on, jos ei pidä jonkun läheisensä kumppanista. Minunkin ystävilläni on ollut muutamaan otteeseen sellaisia kusipäitä, että olisi vain tehnyt mieli paiskata nämä sankarit seinään, kun kohtelivat kavereitani niinkin p*skaisesti. Tuossa tilanteessa on vain pakko niellä ylpeytensä ja toivoa, että tuo siskosi ukko jossain vaiheessa tajuaa käyttäytyä edes vähän asiallisemmin sinua kohtaan. Toinen vaihtoehto on sanoa tuosta siskollesi ja käskisin hänen laittaa ukkonsa pieneen puhutteluun, jonkinlaiset käytöstavat pitää kuitenkin olla.. :/
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 11.10.2009 11:32

Lainaus: Tifa

Ärsyttää ku en voi käsittää miten mun gerbiili oli katkassu jalkansa... Karvat ja nahka oli lähteny koko takajalast ja luuki näky.. Jalka oli kokonaan katkennu yms. Ei ollu kiva tulla kymmenen aikoihin treeneistä himaan >: (


Todennäköisesti jäänyt kalterien tai jonkin muun väliin? Gerbiileillä on tapana vapauttaa itsensä loukusta millä hinnalla hyvänsä.
Kirjoittanut: Tifa (Jäsen)
  • #828
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 11.10.2009 18:51

Lainaus: Heetteri

Todennäköisesti jäänyt kalterien tai jonkin muun väliin? Gerbiileillä on tapana vapauttaa itsensä loukusta millä hinnalla hyvänsä.

Noil on terraario nii ei kaltereiden välii oo ainakaa jääny. Ite aattelin kans et se on jääny jumii, mut tuol ei oo oikee paikkoi mihin ne vois jäädä jumiin. En sitte tiiä.
Kirjoittanut: Tyhjäpää (Jäsen)
  • Lähetetty: 11.10.2009 19:28
Äiti lähti taas aamulla sairaalaan.. Huoh. Joutuu jäämään sinne ainakin yhdeksi yösi eli joudun olemaan isäni kanssa. Toivottavasti äiti saadaan kuntoon, vaikkei kukaan oikeen tunnu edes tietävän missä vika.. Samperi
Kirjoittanut: Orthoxina (Jäsen)
  • #830
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 11.10.2009 19:31
Haha. Elämä on hienoa. Se tekee hienoja asioita hienoon aikaan.

Olin kirjoittanut tänne oikean romaanin senhetkisistä asioista jotka vitutti (tai, no, vituttavat edelleen - pahoittelen rumaa kielenkäyttöä mutta laimeampi sana ei kuvaa lainkaan tätä mielipahaa ja stressitasoa asian suhteen) kun tuli sähkökatkos. Ja tietenkin olin miehen pöytäkoneella enkä omalla kannettavallani, ja humps! kaikki narina katosi bittiavaruuteen. Aiheena oli KELA ja raha-asiat.

Nyt narisenkin siitä, että olen seitsemännellä raskauskuukaudella enkä melkein pysty enää edes kävelemään ihan pieniäkään matkoja liitoskipujen takia. Kuten yöllä vessaan. Lantio on hajota palasiksi ja siinä ei sitten oteta askeltakaan, ettei mene jalat alta ja kolhi itseään tai masuaan. Muuten tämän kyllä kestäisi, mutta kuinka helvetissä pystyn liikkumaan sinne tammikuulle asti?? Epätoivoa ja toivottomuutta lisäsi sellainen pieni juttu nimeltä lumentulo. Kun istuu autoon ja tajuaa, ettei pystykään enää silkalta tuskalta edes kopistelemaan lumia kengistään, on itku herkässä. Tämän lisäksi torstaina iski aivan out-of-nowhere oikeaan käteen jännetupentulehdus kuudelta illalla. Onneksi on jo paranemaan päin, on se perkele jos jalkojen lisäksi kädet on toimintakyvyttömät!

(Eikä mieltä tietenkään paranna myöskään se aurinkoinen lisäbonus, että paino nousee hälyttävää vauhtia kun ei voi liikkua. Ja mielialalääkitys lisäsi ruokahalua entisestään, joten nyt painoa lähtötilanteesta +20 kiloa ja tunnen itseni todella hyvännäköiseksi jee. Onneksi tuo lääkitys ei toiminut eli voin hyvällä omallatunnolla lakata sitä syömästä ja koettaa, joko seuraava toimisi. Lääkitysasian ja mielialat jätän sikseen, tulisi liian pitkä ja painava teksti.)

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 1 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!