Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat 9 - kun valitus ei riitä

Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #61
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 12.11.2009 17:10

Lainaus: Gothica

En ole ehtinyt kirjoitella tänne, kun on niin paljon kokeita yms... Huoh.


Sama. Tuskastelen kaikilla projekti jutuilla.. ne on liian myöhässä. Niskasta kiinni ja töihin. Argh.
Kirjoittanut: azpzv (Nimetön)
  • Lähetetty: 12.11.2009 22:25
Se kyllä ärsytti,kun en (rahattomana)päässyt katsomaan marilyn mansonia hesaan
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #63
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 12.11.2009 22:58
miua paleltaa, vituttaa, masentaa, itkettää, angstittaa. eikä oikeen muutenkaan jaksais. tuntuu vaan että kaikki on pakonomaista suorittamista. tekis mieli huutaa, kirkua ja hypätä veteen ja hukkua.
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 13.11.2009 10:03
Myöhästyin junasta ja nyt odotan seuraavaa -.-
Kirjoittanut: groomeri (Aktiivi)
  • #65
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 13.11.2009 14:59
Kulta lähti poikain kanssa "kala" reissuun ja kaikilla kavereilla on jo muuta suunnitelmaa koko viikonlopuks Kuolen täällä tylsyyteen. -____-
Kirjoittanut: Vampiric_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 14.11.2009 23:41
Tyyyyyylsä ja yksinäistä. Jotain hyvää syötävääkin tekisi mieli mutta kun täällä ei ole mitään.
Kirjoittanut: Positiivinenpakana (Jäsen)
  • #67
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 15.11.2009 01:15
Istun töissä... Vielä kolme tuntia jäljellä, myyn lippuja ja kuuntelen kun toiset laulaa karaokea. Kotona varmaan siinä puoli viiden aikaan ja sitten sunnuntain saa nukkua, mutta maanantaina pitää olla töissä jo seitsemältä. Lisäksi eilen nettitikku sanoi sopimuksensa irti, se on nyt huollossa enkä saanut edes korvaavaa tikkua lainaan, kun ei niillä ollut, ärh, murh! Töissä on netti, muttei wowia, kotona on wowi, muttei nettiä!
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #68
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 15.11.2009 01:46
tänään meni koko ens viikko mahdollisesti pilalle. näin Mikaa (nimi muutettu, vaikka on hyvin epätodennäköistä että kyseinen henkilö minut nickiltäni tietäisi ja edes koko gootti.nettiä seuraisi tai se joka ei jutusta arvaa kenestä puhun, koska tiiän että Niina tietää aika helvetin varmasti kenestä puhun) joka oli tulossa mikkelin prismaan (oletettavasti) tyttöystävänsä kanssa kun odottelin äitiä citymarketista. multa meinas tulla itku siinä paikassa ja teki mieli juosta karkuun ja mennä piiloon mutta jalat ei liikkunu. miä pelkään sitä vieläkin vaikka siitä on jo lähemmäs neljä vuotta! helvetti mikä mua vaivaa? helpottas jos löytäs itelleen miehen joka olis itelle se vakuutus että mun ei tartteis enää pelätä Anttia mutta kun ei. (ja olen koko vitun illan kuunnellut Evanescencen My immortalia, tulkaa nyt helvetti ampumaan mut jo ettei tartteis kitua...)
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #69
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 15.11.2009 13:58
Nyt meni kyllä aika pahasti ohi.. :E

Ja ettei ihan ohviksi mene, niin kyrsii kun on niin perhanan laiska ettei saa laatikoita purettua omille paikoilleen. :/ Väsyttää niin saatanasti, muttei mene väskä ohi vaikka kuinka nukkuisi.. Blargh, tarvitsen nukkumakaverin.
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #70
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 15.11.2009 14:23
pitkästä aikaa kirjoitan tähän. Ja erittäin sopivaan keskusteluun. Mulla nimittäin ollu niin paljon kiireitä... Jos tarvii tehdä jtn, mikä liittyy ihmissuhteisiin, joudun yhdistelee muitten asioitten kanssa. Esim. Jos pitää nähdä kaverin(joita nyt näen kerran vuodes), joudun näkemään töitten jälkeen ja viettää aikaa kaverin kanssa sen kotimatkan verran.... suoraan sanottuna v*tuttaa stnasti...

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 4 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!