Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Korsetti

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 27.02.2007 19:08

Lainaus: Sharwynn

Old Raven on tosiaan vähän arvaamaton Bongasin sieltä vasta törkeän nätin vyötärökorsetin mallia Talvi, pitää käydä ihailemassa sitä joka päivä koska en taida kuitenkaan uskaltaa tilata sitä..


mitä tarkoitat arvamattomalla? minä ja kaksi kaveriani tilasimme kaikki wanhojenpukumme old ravenilta eikä valittamista ole.

minä jopa sain ihan itse valita kankaat ja käydä sovittamassa, vanhempani noutivat sen kun en paikalle päässyt ja niin pois päin.

mikset uskaltaisi tilata?
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #262
  • Arvo: Mahtigootti++
  • • Muokkasi: Valkyria
  • Lähetetty: 27.02.2007 20:03

Lainaus: turmatar

Eilen tarttui kirpparilta mukaan muoviluinen "korsetti", jossa on kuitenkin vuori tosi tukeva. Pitihän se ostaa pois, saan minäkin edes joskus jotain nättiä ja erikoisempaa. Tuossa on koristenyöritys edessä ja sivuissa, takana kiristysnyöri. Mustaa satiinia, luukujat pvc:tä ja edessä ja sivuilla nyörin alla seittikuviota. Tuolla ei mitään tiimalasia muodosteta, eli lähinnä luitettu toppi. Nätti kyllä.

siis missä ihmeessä on semmosia kirppareita mistä voi löytää korsetin? ku varat nykyään vähissään niin etsinny varmaan kaikki hesan kirpparit läpi yli vuoden ajan eikä oo löytyny korsetti
Kirjoittanut: Raivonkyynel (Nimetön)
  • Lähetetty: 27.02.2007 20:13

Lainaus: Iiriva

mikset uskaltaisi tilata?

Kun sieltä on kuulunut kuitenkin aika paljon sitä että hajoaa käsiin. Tai ainakin kuului. Oo Sitä on vähän epäluuloinen kaikkea uutta kohtaan. Kun sen pitää meikäläisellä olla justiinsa eikä ihan melkein. Ja kun ja ja ja...

Joo. Ei taida tulla mitään.
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • #264
  • • Muokkasi: Velvet Grey
  • Lähetetty: 27.02.2007 20:48

Lainaus: Piiskansiima

Onko teidän korviinne kantautunut huhuja/mielipiteitä Vollers-merkkisistä korseteista?


Ihan laadukkaita tietääksemi. Suurin osa myytävistä korseteista noita tai pornokaupan toisen merkkisiä (en nyt muista sitä merkkiä).

Lainaus: Raivonkyynel

Yksihän olisi tietysti Tiahaar


Tiahaar on hyvä.
Kirjoittanut: Satyricona (Jäsen)
  • #265
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 27.02.2007 21:00
Oman korsettini olen Old Ravenilta tilannut.
Heille huomautin, että olen kuullut negatiivista palautetta heidän korseteistaan, ehkäpä siis panostivat kunnolla minun kokokorsettiini, joka on todella laadukasta käsityötä.
Kirjoittanut: Sharwynn (Nimetön)
  • Lähetetty: 27.02.2007 21:10

Lainaus: Iiriva

mitä tarkoitat arvamattomalla?


Ihan kuten Raivonkyynel tuossa jo mainitsi, olen kuullut Old Ravenista ristiriitaisia mielipiteitä. Jotkut sanovat että heidän korsettinsa ovat hajonneet heti ensimmäisen käytön jälkeen käsiin (huono ompelujälki?) ja jotkut taas kehuvat lafkaa maasta taivaisiin. Siksi lähinnä arastelen sieltä täysluutetun korsetin ostamista, en halua että siitä tulee heti luut ulos tms.

Ehkäpä minun pitäisi vain tehdä samoin kuin Satyricona
Kirjoittanut: Raivonkyynel (Nimetön)
  • Lähetetty: 27.02.2007 21:11
Muistaakos muuten Velvet Grey mitä Tiahaarilla maksaa tavallisen vyötärökorsetin teettäminen?
Kun ajattelin että pikku porho menee ja tilaa kokokorsetin Belle Modestelta ja sitten teetetään arkiversio vyötärökorsetista. Jee.
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • Lähetetty: 27.02.2007 21:34

Lainaus: Raivonkyynel

Muistaakos muuten Velvet Grey mitä Tiahaarilla maksaa tavallisen vyötärökorsetin teettäminen?


Äh, en. Mut jos soljellinen vähän monimutkaisempi pitkä malli maksoi 170 niin voisi ajatella, että joku perusmallinen vyötärökorsu maksaa varmaan jotai 120 e..
Kirjoittanut: Satyricona (Jäsen)
  • #269
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 27.02.2007 23:40
Sharwyn, suosittelen.
Itse kerroin suoraan, että olen kuullut paljon negatiivista heidän korseteistaan, mutta tilaan silti heiltä. Painotin tarkkaan, että jos jälki ei ole huolellista ja korsetti vaikuta tarpeeksi laadulliselta, lähetän sen takaisin.

Korsetinhan saa palauttaa, jos se ei jollain tapaa miellytä ja nopeasti hajoavasta korsetista on ilmoitettava.
Rahoilleen ei saa vastinetta, jos ei uskalla vaatia.
Kirjoittanut: hemiola (Jäsen)
  • #270
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 28.02.2007 18:28

Lainaus: Piiskansiima

Onko teidän korviinne kantautunut huhuja/mielipiteitä Vollers-merkkisistä korseteista?


Vollersit on ihan laatukamaa, jos vaan mitoitus sopii, joten jos pääset sovittamaan ja tuntuu hyvältä päällä, osta pois vaan.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 20 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!