Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Korsetti

Kirjoittanut: Necroerotica (Jäsen)
  • #641
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.10.2007 00:34
Minulla on yksi Old ravenin korsetti, ja minusta se vaikuttaa hyvältä. Tämä tosin ei ole ollut minulla kuin muutaman päivän. Ihana on.
Kirjoittanut: FrozenCorpse (Aktiivi)
  • Lähetetty: 16.10.2007 20:27
Jos old ravenilta vielä saa vanhoja malleja mittatiluksena, niin tilaan uuden, niin tyytyväinen olen tuohon Marleneeni ollut.
Kirjoittanut: Devilsbride (Aktiivi)
  • #643
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 16.10.2007 21:24
Hahaa, tänään Viktoria-korsetilla sain uuden oman ennätykseni vyötärön mitassa! Olenpas pinnallinen..
Kirjoittanut: Antar (Jäsen)
  • #644
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 16.10.2007 21:24
Minulla on viisi korsettia, joista yksi on old ravenin tekemä/tyrimä, josta vuodatin tuolla toisessa keskustelussa :P Neljä muuta on sitten teetätetty mittatilauksena luotto-ompelijallani. Yksi on musta ristibrokadista tehty umpinainen vyötärökorsetti, toinen puuvillasamettinen plansetillinen half-bust, kolmas kevyeen kiristykseen oleva edestä nyöritettävä olkaimellinen puuvillasamettikorsetti, neljäs kuvioidusta nahasta tehty leveällä plansetilla oleva kokokorsetti. En ole vielä oikein tottunut käyttämään korsettia, mutta sitten kun olen kokeneempi korsetin käyttäjä teetätän samaisella ompelijalla lisää korsetteja. Pvc-korsetti on jo mielessä hautumassa
Kirjoittanut: FrozenCorpse (Aktiivi)
  • Lähetetty: 17.10.2007 21:16
Old ravenilta tilasin tight-lacing-käyttöön musta satiinikorsetti (vahvemmilla luilla toivottavasti). Katsotaan mitä tulee kun se saapuu aikanaan.
Kirjoittanut: Antar (Jäsen)
  • #646
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 17.10.2007 22:12
FrozenCorpse

Toivottavasti on sen paremman ompelijan tekemä ja tosiaan metalliluilla. Synteettinen valas taitaa olla turhan heppoista tuohon käyttöön pidemmällä tähtäimellä.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #647
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 17.10.2007 22:57

Lainaus: Antar

Toivottavasti on sen paremman ompelijan tekemä ja tosiaan metalliluilla.


Sanoisin, että aika huonosti menee, jos pitää _toivoa_ saavansa hyvää jälkeä.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #648
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.10.2007 08:38

Lainaus: DeadlyNightshade

Sanoisin, että aika huonosti menee, jos pitää _toivoa_ saavansa hyvää jälkeä.

Sanoisin että kannattaa mielummin maksaa vähän enemmän ja saada samalla varmuus että saa laatua. Joku sen jo aiemmin taisi sanoakin, eli köyhän ei kannata ostaa halpaa.
Kirjoittanut: blood (Jäsen)
  • #649
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 18.10.2007 12:19

Lainaus: FrozenCorpse

Old ravenilta tilasin tight-lacing-käyttöön musta satiinikorsetti (vahvemmilla luilla toivottavasti). Katsotaan mitä tulee kun se saapuu aikanaan.

Saako udella että mitä ne ottaa tight lacing korseteista?
Kirjoittanut: Antar (Jäsen)
  • #650
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 18.10.2007 13:06
DeadlyNightshade

Näin se vaan menee Old Ravenilla.

BronzeRain
Olen aivan samaa mieltä. Huonolaatuisella korsetilla kun ei tee mitään. Omaa Old Ravenin räpöstystä viitsi edes käyttää. Kerrasta viisastuneena teetätänkin korsetit muualla.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 7 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!