Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, natinat ja vinkunat

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 22.11.2007 10:50
Nyt tuli surullinen olo, kun on todellakin alkanut valitettavasti tuntua, että ainakin tällä hetkellä foorumimme parhaat päivät ovat jo ohitse. Ei ihme, ettei täällä ole enää mitään luettavaa tai vastaavaa, kun vanhat ihmiset kaikkoavat hienoine ajatuksineen p*skamassan alta. Äääh, mitä tehdään? :/

Minäkin löydän täältä harvoin enää yhtään mitään sanottavaa, kun alkaa tämä tyhjyys ja typerät sanat vain kyrsiä.

Kiitti moi.
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #3 382
  • Arvo: Mahtigootti++
  • • Muokkasi: Valkyria
  • Lähetetty: 22.11.2007 11:17
miksen minä ole löytäny yhtäkään tollasta teinix shittiä(joka muistuttaa sitä esimerkkiä)?
vai tarkotetaaks sillä teinixshitillä nyt mua?
Kirjoittanut: darkAngel (Aktiivi)
  • #3 383
  • Arvo: Platinagootti+
  • • Muokkasi: darkAngel
  • Lähetetty: 22.11.2007 11:18

Lainaus: Iiriva

Ei ihme, ettei täällä ole enää mitään luettavaa tai vastaavaa, kun vanhat ihmiset kaikkoavat hienoine ajatuksineen p*skamassan alta.

tuo on kyllä kieltämättä surullinen tosiasia. ja kun tulee niitä uusia jotka ei välttämättä tule ihan "vakavalla" mielellä vaan tulevat vaan vitsin vuoks.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • Lähetetty: 22.11.2007 11:48

Lainaus: Iiriva

vanhat ihmiset kaikkoavat hienoine ajatuksineen p*skamassan alta. Äääh, mitä tehdään? :/

Minä en ainakaan ole kadonnut, en sitten tiedä ajatusteni hienoudesta. Meidän vanhempien foorumilaisten pitäisi vain yrittää ylläpitää "korkealuokkaista" keskustelua. Siinäpä työmaata.
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.11.2007 11:51

Lainaus: Iiriva

Äääh, mitä tehdään? :/



Tänne rekisterisöitymisen vaikeammaks, kenties?
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 22.11.2007 11:56

Lainaus: Evelyn

Tänne rekisterisöitymisen vaikeammaks, kenties?


Siinä olisikin työsarkaa, jos rekisteröitymiseen kuuluisi sarake, johon pitäisi kirjoittaa kolme goottibändiä. Silloin olisi turha yrittää sisään esim. Gimmelillä, Cradle of Filthillä tai HIMillä.
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.11.2007 12:08

Lainaus: Iiriva

Silloin olisi turha yrittää sisään esim. Gimmelillä, Cradle of Filthillä tai HIMillä.



Niin juuri Vois kyllä ehdottaa ylläpidolle jotain tuon tyyppistä juttua.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • Lähetetty: 22.11.2007 12:22

Lainaus: Iiriva

Siinä olisikin työsarkaa, jos rekisteröitymiseen kuuluisi sarake, johon pitäisi kirjoittaa kolme goottibändiä.

ÖÖH ! Mä kuuntelen niin vähän goottimusaa, että jäisinpä pian ulkopuolelle. Toisaalta tää on hyvä foorumi, koska täällä on kaikenikäistä porukkaa, vaikka niillä nuoremmilla nyt onkin vähän erilaiset jutut kun meillä vanhemmilla.
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.11.2007 12:24
musta toi on aika huono idea. joku joka kuuntelee goottimusaa saattaa yhtä hyvin jauhaa jtn p*skaa. ja onhan täällä kummiski järkeviä ihmisiä hienoineen ajatuksineen ketkä eivät niin kovin goottimusaa kuuntelekkaan. mut edelleen en oo huomannu mtn semmosta teinix juttua missään.
Kirjoittanut: DarkMessiah (Aktiivi)
  • Lähetetty: 22.11.2007 12:34
Uusille jäsenille koeaika, ennen kuin pääsevät lopullisesti rekisteröitymään. Tarkka syyni ennen hyväksyntää jäseneksi. Näin voitaisiin eliminoida ihqudaa kirjoittelijat heti alkuunsa.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 9 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!