Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Miitti Oulussa?

Kirjoittanut: Doomeri (Aktiivi)
  • #811
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 29.11.2007 19:41
Lähtiskö kukaan bilestämään huomenna?
Kirjoittanut: AuroraBorealis (Aktiivi)
  • #812
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 06.12.2007 15:30
Tuli näin mieleen että mitä on suunnitelmissa kaikilla uudeksivuodeksi?
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #813
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 07.12.2007 10:01
Uusivuosi vietetään Kouvolassa/Kuusankoskella poikaystävän kainalossa :> Tällä hetkellä olen kyllä Oulussa
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #814
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 07.12.2007 12:48
Uutena vuotena... öö. Porissa tai Hesassa umpihumalassa.

plaablaa. Saatasko me ennen joulua järjestettyä ne pienimuotoiset pikkujoulut?
Katseltais joku leffa vaikka, Bad Santa tai Nightmare before Xmas-tyyliin, johonkin tää helkkarin jouluhössötys pitää purkaa (:

Viikolla vai viikonloppuna? ehdotelkaa te joilla on elämä jotain päiviä tai ajankohtia, mä olen sairaslomalla & I'm all yours!
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #815
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 09.12.2007 19:44
Uusi vuosi joko Ukon kavereilla sielä Oulussa, tai sitten larppaamassa. Ilmoitelkaa jos järkkäätte uudeksi vuodeksi miitin, voisin minäkin viimeinkin päästä.
Kirjoittanut: Freya (Jäsen)
  • #816
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 10.12.2007 17:58
Minä olen todennäköisesti koko uudenvuoden kotona ellei mitään muuta ilmaannu, mikä on hyvin epätodennäköistä.
Kirjoittanut: raavittu (Aktiivi)
  • #817
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 10.12.2007 17:59
Uusi vuosi taitaapi mennä Helsingissä tai Venäjällä, riippuu ukostani. Harmittaa, kun ei koskaan nää miitit onnistu :/ Pitäs varmaan ruveta suunnittelemaan jonneki ens kesälle joku miitti, niin kaikki kerkeäis varata sen päivän siihen
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #818
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 10.12.2007 21:35
Kannatan ehdottomasti tuota että hyvissä ajoin järkätään miitti kesäksi. Kun varoaika on itsellä ainakin kevyestikin se kolme kuukautta että uskaltaa mitään luvata.
Kirjoittanut: Lilith (Aktiivi)
  • #819
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 10.12.2007 21:40

Lainaus: raavittu

Pitäs varmaan ruveta suunnittelemaan jonneki ens kesälle joku miitti, niin kaikki kerkeäis varata sen päivän siihen


Heheh, sitten kaikki kumminkin peruvat viime minuuteilla. No ei, ois varmaan ihan hyvä idea.
Kirjoittanut: Lilith (Aktiivi)
  • #820
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Lilith
  • Lähetetty: 13.12.2007 21:25
Meillä olis taas bileet: absintti bileet.
Jos on intoa tulla juomaan absinttia niin saa tulla.

Niin, ja ne olisivat ensi lauantaina.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 22 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!