Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Hiukset

Kirjoittanut: TheSecret (Aktiivi)
  • #161
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 12.02.2007 19:30

Lainaus: Pudotus

Entäpäs jos pidät edessä suht pitkät, suorat hiukset ja laitat takaata pörrölle, yhdellä ystävälläni on näin ja loistavasti sopii vaikka tyyli onkin naisellinen


Tuo on muuten hyvä idea, voisin vaikka kokeillakin. Kiitos vinkista vaan.
Kirjoittanut: TheSecret (Aktiivi)
  • #162
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 12.02.2007 19:34

Lainaus: The_Killer_Doll

niin siellä tällä, ömm, Jann Wild:llä(?) oli aivan järkyttävän ihana pörröhiuksikuontalo :> Niistä tykkäsin vaikka esitys ei oikein kolahtanut


Minäkin kattelin että sillä oli tosi kivat hiukset.
Kirjoittanut: Warchild (Aktiivi)
  • #163
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 12.02.2007 20:32

Lainaus: turmatar

Löytyykö sopivaa sävytettä tai kevytväriä? Kampaamot myy noita myös ja siellä saattaa olla laajempi väriskaala, lisäksi kuulemma pysyvät paremmin. Sekoita shampooseen ja hoitikseen tota sävytettä tai kevytväriä aina kun tarvii, esim. kerran viikossa ja pidä päässä niin kauan kuin jaksat. Muutama minuuttikin auttaa. Pese vaikka itses muuten sillä välin, laita kasvokuorinnat jne. tai istu saunassa jos mahdollisuus on ja tykkäät.

Mä laitan väliin mustan sävytteen tuolla tavalla tyvikasvuun, ettei se näy niin kauas ja joskus tein samaa punaisella. Pidentää (kesto)värjäysväliä ihan mukavasti. Tuollain sekoitettuna se yksi purkki kevytväriä kestää 3-4 värjäyskertaa, eli ei se tule maksamaankaan kovin paljon. Shampoon ja hoitiksen pitää sitten olla silikonittomia. Tai laita vaikka kerran viikossa (silikoniton) tehohoito + sävyte. Itse värjään kestolla n. 2kk välein, mutta mulla onkin vain tavallinen musta, tuo sävyte pitää sen suunnilleen kuosissa sillä välin.


Kiitti vinkistä vaikkei mulle ollut tarkoituskaan... Pitää kertoo kamulle joka värjäilee violetiks vähä välii ku ei väri taho pysyy päässä...
Kirjoittanut: Anesthesia (Nimetön)
  • Lähetetty: 12.02.2007 20:38
Ostin juuri mustia ja neonvihreitä kuiturastoja. Kiinnitys tulee olemaan hankalaa kun ei aikaisempaa kokemusta ole, mutta eiköhän kahden kaverin avustuksella selvitä.
Kirjoittanut: Warchild (Aktiivi)
  • #165
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 12.02.2007 20:41

Lainaus: Anesthesia

Ostin juuri mustia ja neonvihreitä kuiturastoja. Kiinnitys tulee olemaan hankalaa kun ei aikaisempaa kokemusta ole, mutta eiköhän kahden kaverin avustuksella selvitä.


Kuulostaa hauskalta Mä ite en oo kuitu lisäkkeitä kokeillu mutta olishan seki ihan kivaa joskus kokeilla...
Kirjoittanut: Pudotus (Jäsen)
  • #166
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 12.02.2007 23:03
Minäkin musta/violetteja kuiturastoja tilailin ja nyt mietityttää että miten lykkään ne päähän niin etteivät jumitu siihen loppuelämäksi. Haluaisin ne jotenkin ponksuun kiinni ja ponksun sitten hiuksiin kiinni, mutta kaikki mitä olen tähän menessä keksinyt eivät toimi koska oma tukka on niin tuuhea ja pitkä että ne rastat peittyy sinne sekaan ja tippuvat sivuille nje. :/
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • #167
  • • Muokkasi: Velvet Grey
  • Lähetetty: 12.02.2007 23:45

Lainaus: Pudotus

Haluaisin ne jotenkin ponksuun kiinni ja ponksun sitten hiuksiin kiinni, mutta kaikki mitä olen tähän menessä keksinyt eivät toimi koska oma tukka on niin tuuhea ja pitkä että ne rastat peittyy sinne sekaan ja tippuvat sivuille nje. :/


Noh, jos haluat vaikka saparot, niin pistät omat hiukset nutturoille melko ylös pään päälle, ja kiinnität niihin jonkinlaiseen nauhaan kiinnitetyt kuiturastat.

Tulen tuossa tulevaisuudessa tekemään itselleni colinette .5-langasta varmaan rastalisäkkeet. En vaan tykkää noista kuiturastoista niin paljoa.

Ja colinette .5 on tämän näköistä: http://static.flickr.com/33/72403232_d01b4d6f55.jp g
Kirjoittanut: Lilith (Aktiivi)
  • #168
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 13.02.2007 10:07
Kuinka ne sellaiset "rastapatukat" saa omaan hiukseen kiinni? Pikkuleteistä on paljon kokemusta ja haluaisin nyt lyödä tuollaiset päähän vaihtelun vuoksi
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #169
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 13.02.2007 11:27

Lainaus: Lilith

Kuinka ne sellaiset "rastapatukat" saa omaan hiukseen kiinni?


mä ostin just puna-mustat rastalisäkkeet ja laitan ihan vain pienillä kumirenksuilla kiinni. tai sitten hiukset kiinni ja hiuslisäkkeen messiin.
Mut mm. CyberShopin sivuilla on ohjeet tuohon, miten kiinnittää pidempiaikaisesti, köytetään hiuksiin kiinni.
Miä en uskalla laittaa tuolla tavoin, kun uinti laittais kuitenkin pilalle.
Kirjoittanut: Satyricona (Jäsen)
  • #170
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 13.02.2007 11:38
Itselläni punamustaraidallista, mustia ja punaisia kuiturastoja.
Koska ratsastan, käyn kuntosalilla jne. hiuksiin kiinnitetyt rastat eivät ole minun juttuni.
Tällainen tukka:
Hiukset
Saparot

Laitan kuituja oman tukkani sekaan ja kiepautan saparolle klipsillä.
Pysyvät hyvin, näyttävät kivalta ja saan pois kun tahdon.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 43 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!