Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Hiukset

Kirjoittanut: jeeves (Aktiivi)
  • #171
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: jeeves
  • Lähetetty: 13.02.2007 11:45
mie haluaisin laittaa tai laitattaa itelleni kuituja hiuksiin, mutku en oikein tiedä että osaanko tai jaksanko ite . no.. eikä kaverit oo oikein käteviä käsistään että ne kieltäyty kyl heti voi elämä näitten hiuksien kanssa...
Kirjoittanut: turmatar (Jäsen)
  • #172
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 13.02.2007 14:16
Mulla kiinnostaisi näpertää muille kaikkia kuituhiushärdellejä. Itselleen on vaikea laittaa ja kädet väsyy. Onneksi yksi kamu on kuiduista innostunut, pääsen varmaan piakkoin kokeilemaan ompelupidennyksen laittoa. Hii. Itselle ajattelin ostaa peruukin, mihin voi laittaa kaikkea jännää lisäkkeeksi.
Kirjoittanut: Pudotus (Jäsen)
  • #173
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 13.02.2007 16:20

Lainaus: Velvet Grey

Noh, jos haluat vaikka saparot, niin pistät omat hiukset nutturoille melko ylös pään päälle, ja kiinnität niihin jonkinlaiseen nauhaan kiinnitetyt kuiturastat.


Heheh, jos niin tekisin niin pää peittyisi niihin nutturoihin. Ainakin minun taidoilla, taitaisi kyllä silti vaikka kuka laittaisi.
Kirjoittanut: Velvet Grey (Nimetön)
  • Lähetetty: 13.02.2007 16:55

Lainaus: Pudotus

Heheh, jos niin tekisin niin pää peittyisi niihin nutturoihin. Ainakin minun taidoilla, taitaisi kyllä silti vaikka kuka laittaisi.


Nooh, pitää vain harjoitella. Itsenikin pitäisi, varmaan siskoni tai kaverini eivät hirveästi pidä siitä, että aina huutelen heitä apuun näissä asioissa .

Itse kun olen noita lisäkehärdellejä tehnyt, niin vaikeampaa on tehdä siitä lisäkkeestä oikean kokoinen, eikä liian suuri. Nytkin pitäisi mennä puolittamaan yksi lettilisäke kahdeksi, kun se on niin leveä, etten saa sitä pysymään hiuksissani poninhännän kanssa.

Ne nutturat, jos pään päälle pistää kaksi saparonpohjaksi, niin niiden väliin voi sitoa sukkahouusut kahdeksikoksi. Pitää kuulemma lisäkkeet paremmin paikallaan, tai siis se nutturs pohjalla ei lähde liukumaan lisäkkeiden painosta alas. Hirveän painavilla lisäkkeillä ei kannata aloittaa, päänahka joutuu melkoiselle rasitukselle.
Kirjoittanut: Kuutar (Aktiivi)
  • #175
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 13.02.2007 17:00

Lainaus: Velvet Grey

Hirveän painavilla lisäkkeillä ei kannata aloittaa, päänahka joutuu melkoiselle rasitukselle.


tuo on muuten totta, minulla on nyt ollut lisäkekuituraidat päässä pari viikkoa, ei ne muuten tunnu, mutta suihkussa käydessä tuntuu kuin hiukset painaisivat kaksi kertaa enemmän kun normaalisti.
(jos hiukset painavat enemmän kuin pääni niiin.......)
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 13.02.2007 17:47
Tällä hetkellä pehko menossa uusiksi. Väri kihisee päässä, ja tämän jälkeen olisi tarkoitus testata kotioloissa raidoittamista.
Kirjoittanut: TheSecret (Aktiivi)
  • #177
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 13.02.2007 20:12
Mitenkäs muuten, kun teillä on kuituja päässä, niin pystyykö niiden kanssa pesemään hiuksia? Minä en oo omia kuiturastojani uskaltanu kastelle, pelkään että menevät piloille. Siksi onkin hirveä homma, kun ensin kiinnittää ne päähän, ja parin päivän päästä irrotan ne, kun on pakko pestä hiukset.
Kirjoittanut: Heyni (Jäsen)
  • #178
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 14.02.2007 10:35
Maalasin hiukseni pari iltaa sitten. Tuli aika tummat, kuten arvasin.

Ainaki yhen kaupan valossa nää näyttäs violettina hehkuvan ku isä kysy että enkö mä mustaks tätä värjännykkää :P

Tyytyväinen oon siihenkin että kesällä viimeks nähny kaveri sano että mulla on kasvanu hiukset huimasti <3 Vielä muutama kymmenen senttiä niin oon tyytyväinen pari kuukautta kunnes taas leikkaan lyhyemmäks, jos itteäni yhtää tunnen..
Kirjoittanut: Barokki (Jäsen)
  • #179
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 14.02.2007 17:21
Mulla on mustat hiukset, mutta kuitua laitetaan :P
Kirjoittanut: jeeves (Aktiivi)
  • #180
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 14.02.2007 17:27
apuah. kukaan ei noista yksistä uskalla ottaa vastuulleen kuitujen laittamista miun hiuksiin. raskasta on. huah.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 28 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!