Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

ATTENTION!!!! GOOTTIMIITTI KÄYNTIIN

Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 22.09.2006 23:17
ellei kaikki sitte vaa seisoskele siel iha vaivautuneina: "Öh... minne mennään?" "en mä tiiä..." "mitä tehään?" "en mä tiiä..."
Kirjoittanut: Rottenicia (Jäsen)
  • #122
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.09.2006 11:10
noh, eikös me jotain keksitä :P lyödään viisaat päämme yhteen,heh
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 23.09.2006 12:04
Lopulta pääsin tänne.
Eli homma meni näin, et sain epilepsiakohtauksen kun tulin Kokkolan reissulta himaan, ja tosi pahan sellaisen. Eka muistikuva oli valtava verilammikko lattialla kun heräsin. Sit tulikin jo ambulanssi ja Ninnuskaa vietiin. Nyt oon päässyt himaan, mut vielä en kykene kunnolla käveleen, vasen puoli naamasta on sininen ja turvoksissa, solisluussa on jotain hiusmurtumia, mut onneks niin pieniä, ettei tarvii leikata, ja kylkiluut ja lantio on ruhjeilla. Eli en oo mikään kaunis näky tällä hetkellä. Menin lähes paniikkiin, kun en pystynyt ilmottaan asiasta aiemmin. Ja sit kun pääsin himaan, en päässyt tänne foorumiin! Petelle suuret kiitokset, että hän välitti viestini muille!
Bileitä ei tietenkään peruta, vaan siirretään hieman, ette arvaa miten paljon tää juttu voi ketuttaa!!!! Ajattelin jotain sellaistakin, et jospa saatais vuokrattua joku hyvä bileilymesta täältä stadista, niin saatais mekastaa oikeen kunnolla. Mut jos sellaista ei löydy, niin te kaikki ootte edelleen tervetulleita tänne mun himaan. Ajattelin joskus tossa lokakuun puolen välin tienoilla. Kai mä siihen mennessä jo pääsen käveleen. Ketkä muuten on tänään menossa sinne sovituille mestoille? Tai kertokaahan vaik myöhemmin, miten meni ja ketä siel oli, niin voin edes kuvitella olevani mukana. Kyrpii niin yliylipaljon tää himas lojuminen.
Mut hei, pitäkää hauskaa ja se virallinen miitinki on sit lokakuussa ja korvauksena tästä peruuntumisesta yritän kehittää jotain kivaa teille sinne....
Kirjoittanut: Dragula (Mister Halloween 2006)
  • #124
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.09.2006 12:28
Voi voi voi Ninni raukkaa... :/ Parane pian... Ja yritä pitää hauskaa... ^.^
Kirjoittanut: MrLuckarin (Aktiivi)
  • #125
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 23.09.2006 12:34
Ikävä kuulla että Ninnille on käynyt noin.
Pääasia kuitenkin että henki vielä kulkee, ja vaikka nyt v:tuttelee niin paremmat illat on vasta tulossa.
Koitahan parannella itsesi, ja voi hyvin.
Kirjoittanut: Rottenicia (Jäsen)
  • #126
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 23.09.2006 20:27
no tänään oli se epävirallinen miitti
ihanpa hyvin se meni meitä oli 6henkilöä paikalla; Iiriva, Dragula, Nexubus, Devilsbride ja hänen siskonsa.
tapasimme siinä 15.00 ja menimme sen jälkeen puistoon istuskelemaan.
siellä sitä sitten koristiin ja kuunneltiin musiikkia.
miitti loppui n.18.00 jolloin tiet erkanivat kenellä minnekkin.
Ampiaiset olivat aika ärhäköitä

korjatkaa ja lisäilkää jotain jos tästä puuttuu jotain

toivottavasti sie ninninen paranet hyvin
tuo meinaan kuulostaa aika pelottavalta :/ huih
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 23.09.2006 23:51
me kaikki piirreltiin siihen mun hienoon "gootti.net"-lappuskaan!
Kirjoittanut: nexubus (Nimetön)
  • Lähetetty: 24.09.2006 02:18
piirreltiin ja mä humalluin

menin viel karaokee laulaa ja nyt tsiisus tätä olotilaa, ******** ku pari frendii sammunu mun sängylle, saa nostaa ne helvettiin siitä

keep on gothin' in the free world
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 24.09.2006 14:24
Lukekaahan KAIKKI TÄMÄ:No kiva et jotain toimintaa nyt kuitenkin oli. Harmittaa kun omat synttärit meni tääl himas maatessa, mut sit ens kuussa kun se virallinen miitti järjestetään, niin sit juhlin samalla niitä mun synttäreitä (tämä ei todellakaan ole mikään pieninkään vihje siitä, et joku lahja pitäis ostaa, nimenomaan ei saa ostaa!!!) Ostan jonkin uuden kirjan tai vihkosen, johon kaikki saa sit kirjottaa jotain. Olkoon se vaik vieraskirja tai sellanen kirja, joka kulkee mukana kaikissa tulevissa yhteisissä tapahtumissa, ja siihen sit merkataan missä ollaan oltu, mitä tehty, mitä meinataan tulevaisuudessa tehdä jne.... Otitteko muuten valokuvia eilen sillä miitillä? Tuli vaan mieleen, et kun sillä ihan ekalla miitillä 25.8 otettiin joitain kuvia mun luurikameralla, niin voisin lähettää ne maililla vaik ylläpitäjälle, ja tännehän vois lisätä sellasenkin systeemin, missä ois kuvia kaikista pidetyistä miiteistä. Siellä vois käydä niitä kuvia katteleen kuka haluaa. Jos Pete lukee tän, niin kommentoihan jotenkin, onko ihan huono idea? Jos tää idea hyväksytään, niin toivon, et jollain oli edes luurikamera sillä eilisellä miitillä ja otitte edes pari kuvaa. Vai onks tää muiden mielestä ihan tyhmä keksintö? Koska jo 2 miittiä ollaan saatu aikaiseks, ja kolmas, se suurin miitti on ihan justiin, niin olis kiva ikuistaa niitä hetkiä tänne muisteltaviks.
Kuuluuko teistä muuten joku siihen viralliseen Goottiyhdistykseen vai mikä sen nimi nyt olikaan? Kävin sen sivuilla, eivätkä enää ota uusia jäseniä. Ajattelin sellastakin, et mitäs jos perustettais oma yhdistys näin foorumilaisten kesken!!! Alkais varmaan tapahtuunkin enemmän ku kaikille jaettais joku tietty tehtävä ja pistettäis tuulemaan. No, kunhan innostun taas liikaa. Ottakaa nyt ekaks kantaa siihen, et oisko siinä valokuvajutussa mitään hohtoo.....? Ja alkakaa jo nyt ehdottaa uutta päivää sille miitille. Joskus lokakuun puoles välis. Ja kaikki stadis asuvat, jos tiedätte jonkin mestan jonka vois vuokrata foorumilaisten käyttöön, niin ottakaa selvää. Ei mun himaan tulosta koidu edelleenkään mitään ongelmaa, joten meille sit vaan jos ei muuta mestaa löydy.
Nojoo, ottakaa kantaa siis siitä valokuvagalleria-ideasta, mahdollisesta omasta goottiyhdistyksestä ja siitä päivämäärästä ens kuussa, jolloin iso miitti pidetään. Nyt ehdotuksia ja ideoita tulemaan!!!
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 24.09.2006 14:34
Mä muuten päätin illalla karata ulos kun tympäännyin siinä sisällä. Yritin meikata sinivihreen poskeni piiloon, ja kun suu ei mennyt kunnolla kii, täyty pitää naamalla sellast tyhmää ilmettä. Kainalosauvat heitin yhteen pusikkoon, ja nilkutin siinä steissin edessä ja toivoin, et olisin nähny vilauksen foorumilaisista. No enhän mä kauaa siin pystyny oleen, ja nyt se jalka meni niin pahaks kun yritin kävellä, et olin koko yön ihan tuskissani sen kaa. Mä en sit ikinä malta pysyä aloillani vaik lääkäri kieltää liikkumasta. Oisin niin kovasti halunnu osallistua siihen miittiin, et terveyteni uhalla lähdin sinne steissille koikkaloimaan ja nyt saan kärsiä siitä
Mut seuraavaan miittiin oon jo kuntoutunu. Joten mikä päivä teille sopis? Se päivä sit valitaan, jolloin eniten porukkaa pääsee tuleen.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 7 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!