Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

ATTENTION!!!! GOOTTIMIITTI KÄYNTIIN

Kirjoittanut: Kuutar (Aktiivi)
  • #461
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 01.12.2006 14:58
olen ollut innokas tulemaan ja olisin vieläkin, mutta on pakko sanoa että kaiken tämän viikon tapahtumien seurauksena minulle on tullut este, ja ehdin lähteä Helsinkiin vasta ensiviikon lauantaina, en tietenkään voi enää tähän aikaan (miittihän on huomenna) pyytää että sitä minun takia siirrettäisiin.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #462
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.12.2006 16:39
Lainaus: Kuutar olen ollut innokas tulemaan ja olisin vieläkin, mutta on pakko sanoa että kaiken tämän viikon tapahtumien seurauksena minulle on tullut este, ja ehdin lähteä Helsinkiin vasta ensiviikon lauantaina,

No kuule, sinne taitaa tulla aika vähän väkeä. Itse olen kuitenkin siellä silloin. On kiva kuulla että olet vielä kiinnostunut. Väen vähyyden vuoksi sitä yhdistysasiaahan ei vielä siellä voitane lyödä lukkoon. Voitais vaikka jatkossa kattoo joku päivä milloin pääsisit. Se riippuu nyt siitä, ketä huomenna tulee, ja mitä pohditaan. Kyllä sulle vielä hommia löytyy. Kirjoittelen sitten miitin tuloksista täällä ja tuolla uutisosiossa, ja jos Ninni saapuu saadaan ehkä kuviakin?
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 01.12.2006 16:40
Lainaus: Dragula Toivottavasti oot Ninni kunnos....

Kiitos, kunnossa oon sen tapauksen jäljiltä, ellei tätä flunssaa lasketa mukaan.
Lainaus: poison Sulla on tosi angstit poliiseja kohtaan. Mun täytyy sanoo, että mulla ei oo niistä huonoja kokemuksia. Olen varmaan ollut onnekas.

Mulla varmaan vielä pahemmat angstit! Ne on aivan mun peräs ja syyttää jostain vaikken oo tehny mitään rikollista enää aikoihin! (en ainakaan sellasta mikä niille kuuluis) Eilenkin soitteli joku tuntemattomasta numerosta koko päivän, enkä viittiny vastaa, ku aattelin et siel on yks kusipää jolle en haluu puhuu. No päätin sit tehä niin, et seuraavan kerran ku se soittaa, niin painan vastaa-nappia ja kuuntelen kuka siel on, mutten puhu mitään. No sit soi puhelin ja kun vastasin ja olin ite hiljaa, niin eiköhän siellä mun nimee kysele joku äijä tosi vakavalla äänellä ja sit sanoo olevansa Pasilan poliisista! Sydän taas hyppäs kurkkuun! Yrittivät soittaa iltaysiin saakka, enkä varmaan vastaa niille! Saapa nähdä, niin ovat joku aamu taas ovea hakkaamassa! Aargghhh!!!!!!
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 01.12.2006 16:43
Sori, alko ketuttaa nuo kytät taas niin paljo et unohdin mistä mun piti puhua
Eli oon tulossa tietty, kuten sovittu on. Ja vaik meitä oiski siel vaan 3, niin juodaan nyt kahvit/bisset ja mietitään jotain mitä tulevaisuudes tehtäis. Suunnitellaan vaik pikkujouluja jos ei muuta. Ja tottakai otan kuvia vaik siel oltas kahdestaan, joka miitistä oon päättäny ne kuvat kerran ottaa. Eli nähdään siellä sit!
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #465
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.12.2006 17:14
Lainaus: Ninni Saapa nähdä, niin ovat joku aamu taas ovea hakkaamassa! Aargghhh!!!!!!

Noi on ilkeitä ongelmia. Kun oot kerran päässyt rikollisen kirjoihin, niin ei sieltä pääse millään pois. Kavereilla samoja ongelmia.
Lainaus: Ninni Eli nähdään siellä sit!

Joo! Tulossa ollaan.
Kirjoittanut: Kuunsilta (Valokuvavastaava)
  • #466
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.12.2006 20:14
äh en taida sittenkään päästä. pitäkää hauskaa minunkin puolesta
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 01.12.2006 20:14
Lainaus: poison Kun oot kerran päässyt rikollisen kirjoihin, niin ei sieltä pääse millään pois. Kavereilla samoja ongelmia

Juu sit ne kyttää varmaan seuraavat 10 vuotta et tekeeks se nyt taas jotain ja plaa plaa..... ärsyttävää.
Joo, soitin Nexubukselle, se on EHKÄ tulossa huomenna, ei osannu sanoo varmaa vielä, mut mä soitan sille huomen uudestaan ennen ku lähen sinne Baker'siin. No jos se ei pääse, niin on ennenkin ollut kolmen hengen miitti, nimittäin se ihan eka sillon elokuussa. Oon ollu joka miitissä mukana, ja muutama foorumilainen on tullu jo tutuks parinkin yhteisen miitin ohella, joten tosi kiva nyt tavata Sut (poison) ja Dante, eli ihan uusia naamoja täältä! Katotaan sit mitä suunnitellaan. Oon nyt lähdössä sinne Flightin come back-keikalle Lepakkomieheen, vähän jännittää nähdä miehensä siellä lavalla Ulkona näyttää niin kylmältä, et laitoin saman pitkän hameen päälle ku siel Halloween-bileissä, ja nyt kissa repii sitä koko ajan ja tunkee sen alle telttaileen. Sit on hassun näköstä kurkistaa sinne hameen alle ku se on siel kankaiden keskellä pienessä mykkyrässä, silmät kiiluu vaan pimeessä. No tää hame nyt on niin levee et sinne mahtuis aikuinen mies telttaileen Mun pitää kohta lähtee sinne keikalle, joten huomenna sit Baker'sissa!
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #468
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.12.2006 20:25
No. hauskaa keikka-iltaa ja nähään huomenna, siellä sisällä Bakersissa !
Kirjoittanut: Kuunsilta (Valokuvavastaava)
  • #469
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.12.2006 20:30
kiva nyt ninni ei ole ainoa jolle on ********.. tai no ei mulle nyt ihan niin ********. oli tuossa tuusulan joulukadunavajaiset ja olin parvekkeellani katsomassa kulkuetta. näin alhaalla tuttuni, kiskaisin takin niskaani ja juoksin ulos. tietenkään en sitä enää nähnyt ja olin palaamassa sisään, kunnes huomasin, että kotiavaimet unohtu. onneks oli kännykkä, jolla soitin kämppikselle. tämä oli järvenpäässä jatkoilla ja sitten soitin talkkarille. se oli helsingissä katsomassa äitiään ja soitin sitten omalle äidille. se oli hakemassa isää lento-asemalta eikä tulis ainakaan kahteen tuntiin. siihen sitten jäin kylmään ilman pipoa, hanskoja tai kaulaliinaa ohuessa takissa. soitin kaikkia summereita mutta eihän nuista pihtarinaapureista kukaan viitti avata. yritin soittaa ystävilleni, mutta sitten tietenkin loppui akku. talon takana oli jengi teinejä, joilta kysyin kännyä lainaks. yks niistä virnisti ja anto kännykkänsä. kun sain sen käteen, tää ihan ilman mitään syytä potkas mua mahaan ja kaaduin maahan. ne potki vähän lisää sitten. tein pahan virheen ja käytin kung-fu iskuja saadakseni ne idiootit pois. pari kaatu maahan niin, että pää oli verillä. juoksin sitten kohti avointa paikkaa minkä kintuista new rokeilla pääsin enkä muistanut, että mulla oli sen tyypin känny. tää iski mua selkään (mulla on luontainen selkävika että sattuu muutenkin tarpeeks jos tökkäsee) ja kaaduin sit hirvees tuskas maahan. se teini huusi että ***** varas anna se kännykkä takas, mut mun selkään sattu niin paljon etten saanu liikutettuu kättä. pudotin sen kännykän maahan ja siitä levis akku ja muistikortti ja kaikki. se jätkä suuttu siitä viellä enemmän ja alko hakkaamaanmua ja huus että ***** sä rikoit sen ***** sä rikoit sen! jossain vaihees tuli poliisit ja kysy homman nimeä. ja mitä tää teinijengi tekee: sanoo että mä yritin varastaa niiltä kännykän! mä makasin siinä maassa, koska selkään sattu niin pirusti. Sit ne idiootit viel kerto, et mä juoksin muka pakoon ja hakkasin niitä kaikkia ja sit ne oli selättäny mut. mä sain viimesil voimil kirkastuu et se ei oo totta ja näytin viel et mulla on omakin känny ja et en tartte uutta. poliisit näki et mul oli akku loppu ja mä kerroin et tulin ystävällisesti lainaamaan puhelinta, kunnes tää yks jätkä alko rehaamaan. onneks poliisit usko mua. nyt on pää ihan mustelmilla ja selkään sattuu vielläkin.
Kirjoittanut: Kuunsilta (Valokuvavastaava)
  • #470
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.12.2006 20:34
tässä alkaa oikeasti miettimään että mihin maailma on menossa.. luulin että näitä sattuu vaan jenkeissä. huonon kuntoni takia siis en pääse tulemaan, olen pahoillani.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 20 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!