Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

ATTENTION!!!! GOOTTIMIITTI KÄYNTIIN

Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #491
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 05.12.2006 22:37
Nyt täytyy kyllä sanoa voi pa*ka! 16 pvä on firman pikkujoulut jonne ois melkeimpä _pakko_ vääntäytä... Sry guys! Mut jos joskus johonkin onnistuisin jonkin onnellisen yhteensattumuksen kautta saapumaan ottaisin luultavimmin tuon digitaalisenkameran mukaan... (ei vitsit et kuulosti hölmöltä...) Joo, noh täytynee katsella...
Kirjoittanut: Kuutar (Aktiivi)
  • #492
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 06.12.2006 09:58
ai te suunnittelitte FME:tä, olin siellä viime vuonna, ja tänä vuonna tulee mentyä jos vaan rahatilanne sallii, sinne on tulossa ainakin Amon Amarth, Moonsorrow ja Battlelore.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #493
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.12.2006 13:34
Kuutar ! Miten sulle sopis toi seuraava yhdistys-miitti, josta kerroin. Tosta yhdistystouhusta on lisää ketjussa "klubin ja yhdistyksen järkkäämistä helsinkiin". Kiinnostuneet, käykää tutkimassa.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #494
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.12.2006 14:00
Mä nyt laitan tähän houkutukseksi 16.2.-17.2. Kaapelilla olevan Finnish Metal Expon (FME) bändit:

perjantai 16.2.
-Battlelore
-Misery Inc.
-Moonsorrow
-Suburban Tribe
-Finnish Metal Awards-gaala

lauantai 17.2.
-Amon Amarth
-April
-Before the Dawn
-Brother Fire Tribe
-Cyan Velvet Project
-Cold Worker
-Insomnium
-Tacere
-Turmion Kätilöt

Lisää tietoja festarista saat osoitteessa : www.fme.fi

Tässä on ollut puhetta, että mentäis porukalla. Pistäkää mietintämyssyn alle, kaikki halukkaat.
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 06.12.2006 14:06
Mie ja Dragula oltaisiin menossa perjantaina sinne... Oletettavasti.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #496
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 06.12.2006 17:47
Lainaus: Iiriva Mie ja Dragula oltaisiin menossa perjantaina sinne... Oletettavasti

Hyvä. kaikki vaan sinne.
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 07.12.2006 11:18
Joo kyl sinne vois järjestää yhteisen miitin. (siis sinne Kaapelille). Mä haluisin mennä molempina päivinä, mut perjantai itteeni kiinnostais paremmin. Kumpaa päivää muut kannattaa? Niin järkättäis se miitti sit sille päivälle, jolloin suurin osa haluu mennä. Mut täs nyt on noita miittejä ainakin 3 ennen niitä bileitä, joten kyl tosta asiasta kerkee jauhaa myöhemminkin. Keskitytään nyt tän ja ens kuun miitteihin. Eli se pikkujoulu nyt olis se eka juttu. Joten ilmotelkaa kumpi päivä kävis paremmin, 15 vai 16.12? Ja jos joku muu haluu pitää pikkujoulut omas himassaan, niin se on ihan ok, koska en tiiä tän meidän kämpän tilannetta vieläkään. Mut jos ei muualle, niin sit ne pidetään tääl Pukinmäes. No, meen nyt laitteleen niitä neljännen miitin kuvia tonne galleriaan. Niistä Nexubuksen himabileistä tulee kuvia heti ku saan ne kuvat liikkeestä ulos. Ja sain mieheltä joululahjaks pienen digikameran, joten tulevista miiteistä tulee sit parempii kuvii ku ei tarvii käyttää tota puhelinkameraa enää.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #498
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 07.12.2006 13:13
Lainaus: Ninni Keskitytään nyt tän ja ens kuun miitteihin. Eli se pikkujoulu nyt olis se eka juttu. Joten ilmotelkaa kumpi päivä kävis paremmin, 15 vai 16.12?

Kurja se teidän kämppätilanne
Voi olla että mäkin pääsisin tuleen, kun se mun Tampereen reissu siirty seuraavalle viikolle. Mut en oo vielä varma.
Kirjoittanut: Raivonkyynel (Nimetön)
  • #499
  • • Muokkasi: Raivonkyynel
  • Lähetetty: 07.12.2006 18:28
Jos saan vielä väliin huikata, että jos päädytään siihen, että pidetään miitti perjantaina, niin minä luultavasti kävisin oikein miellelläni ainakin moikkaamassa teitä, mutta jossain vaiheessa täytyypi siirtyä noiden tutumpien huomaan
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #500
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 07.12.2006 18:33
Lainaus: Raivonkyynel jos päädytään siihen, että pidetään miitti perjantaina, niin minä luultavasti kävisin ainakin moikkaamassa teitä,

voi olla että mullakin olis perjantai parempi, jos mä nyt jaksan lähtee. Kun tuntuu olevan hirveesti kaikkea joulukuulle. Pitää kattoo sit ens viikolla.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 24 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!