Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Yöeläjiä?

Kirjoittanut: Penni (Jäsen)
  • Lähetetty: 25.03.2008 23:01
Tänään töissä varttia yli yhdeksään ja huomenna töihin 8.15. Voi että on ihanaa..

Lainaus: Trnquill

Eipä tuohon kai muu auta, kuin olla päivä unisena. Minulle kävi vuorotöissä monesti niin, että yövuorojen jälkeistä aamuvuoroa edeltävänä yönä en nukkunut silmäystäkään


Niin taitaa minulle nyt käydä.
Ei yhtään tee mieli mennä nukkumaan. Ihan täällä hyppelehdin ja olo on kuin päivä olisi vasta alkanut. (apua)
Kirjoittanut: Moonsan (Jäsen)
  • #292
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 26.03.2008 14:14
Yöeläjät voisivat muuttaa vaikka USA ja liittyä niihin "vampyyreihin" jotka on niin pirun "hurjia saalistajia"- En sit tiedä onko kyseisiä lahkoja täällä Suomessa?
Kirjoittanut: kuopassa (Ylläpitäjä)
  • Lähetetty: 11.04.2008 02:38
Valvehilla tähän aikaan. On hieno yö. Kuustakin tuollainen sirppi möllöttää tuolla jossain. Pitäisi kirjoittaa tekstiä ja kehitellä jotain murua rinnan alle. Harmi kun ei paljon ole muuta kuin valo tuolla jääkaapissa.
Kirjoittanut: Dracul (Jäsen)
  • Lähetetty: 25.05.2008 12:41
Mulla on se ongelma et mä oon päivisin ihan sairaan väsyny ja yöllä sit huitelen ulkona... se on aika hankalaa ku nuokun aina päivisin. Sit päivissä on seki et mä oon niin vaaleeihonen et palan viidessä minuutissa ja saan migreenin jos en käytä aurinkolaseja
Kirjoittanut: Devilsbride (Aktiivi)
  • #295
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Devilsbride
  • Lähetetty: 26.05.2008 04:13
Täältä saapuu asiaton viesti:
On karmaisevan tylsää, minulla ja ykkösen uutisikkunalla!
Ollaan täällä joka yö kahestaan, joskus päivälläkin.
Kirjoittanut: Sather (Goottiprinsessa)
  • #296
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 08.06.2008 23:30
Kiinnostasko ketää järjestää yömiitti kesällä?
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #297
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 08.06.2008 23:38

Lainaus: Sather

Kiinnostasko ketää järjestää yömiitti kesällä?

Joo, toihan olis aika raju idea
Joskus heinäkuussa tai elokuussa, kun illat alkaa pimenemään.
Ja jossain rauhallisessa paikassa.
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #298
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 08.06.2008 23:49
Mä ainakin vietän yöt tälleen foorumeilla... Varsinkin viikonloput ja lomat, mutta (liian) usein arkisinkin.
Jos en oo koneella katon jotain leffaa kynttilänvalossa tai luen. Mikäs sen parempaa. Mulla ainakin alkaa ajatukset jyllää ja pääkoppa toimimaan vasta yheksän jälkeen illalla. Iltapäivällä oon ihan zompi, vaikka oisin nukkunu kuinka hyvin. Tämän kyseisen luonnonoikun takia ei oo tullukaan kouluaikoina kirjotettua/maalattua melkeen mitään, kun inspiraatio tulee aina yöllä... Saa nähä tuleeko nyt kesällä luotua mitään.
Yöllä on kiva kuunnella hiljaa lempparilevyä ja jutella foorumeilla, kirjottaa jotain kilometripostauksia. Enkä mä ikinä opi että kannattais mennä aikasemmin nukkumaan 8D Sit aamulla oon ku persauksiin ammuttu karhu.
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 09.06.2008 00:48
neo_shaman
Kuulostaa erittäin tutulta, melkein kuin mun kirjoittamaani ainoa ero etten osaa maalata.
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #300
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 09.06.2008 01:13
parhaimmillaan valvon 5:een saakka, kunnes on niin tylsää että meen nukkumaan.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 32 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!