Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

"Vihaan..."

Kirjoittanut: Hirnverletzung (Jäsen)
  • #381
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 30.09.2007 17:11
vihaan ihmisiä, jotka ei vaan ymmärrää sanaa ei.
vihaan ihmisiä, jotka ruikuttavat ulkonäöstään vaikka moiseen ei olisi mitään syytä.
vihaan niitä kouluni pikku l****a, jotka tulevat täydellisine puuteroitune kasvoineen huomauttelemaan mulle, että eikö mun kannattais rasvata kasvoni paremmin. Joo onhan se heille kiva, jos ei ole atopiaa ja vaan tavallinen kosteusvoide riittää. :S
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #382
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 01.10.2007 10:42

Lainaus: Hirnverletzung

vihaan ihmisiä, jotka ruikuttavat ulkonäöstään vaikka moiseen ei olisi mitään syytä.

joskus se syy on piilossa. en mä ruikuttais ulkonäöstäni ellen ois koko ikäni kuullu miten ruma ja rasittava jne olen. siitä lähtien aika usein ruikutan koska kehuja en saa ku ihmiset pelkää mua tai jtn mut haukkuja saan.
Kirjoittanut: Evelyn (Aktiivi)
  • #383
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 01.10.2007 17:03
Vihaan sanaa "omata"
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 01.10.2007 18:15

Lainaus: Evelyn

Vihaan sanaa "omata"


Tämän kanssa et ole yksin. "Omaan auton" tai "omaan huumorintajun" ovat kummatkin yhtä väärin.
Kirjoittanut: Silver_hair (Aktiivi)
  • #385
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 01.10.2007 18:48

Lainaus: Heetteri

Tämän kanssa et ole yksin. "Omaan auton" tai "omaan huumorintajun" ovat kummatkin yhtä väärin.

Ja kaiken lisäksi tuo "omata"-verbi on suomen kieliopin vastainen
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 01.10.2007 19:48

Lainaus: Silver_hair

Ja kaiken lisäksi tuo "omata"-verbi on suomen kieliopin vastainen


Niinhän minä juuri sanoin - molemmat yhtä väärin sanottu. Eli suomen kieliopin vastaisia.
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 01.10.2007 19:50
Lisää kielikukkasia eli vihaan useita muoti- ja trendi-ilmauksia, mutta esim. TUUNATA on uskomattoman ärsyttävä. Tarkoittaa lähinnä moottoriajoneuvojen virittelyä ym. (tulee sanasta tune up tai tuning) mutta kuulostaa hölmöltä. Melkein kuin "duunata" jonkun dorkan (anteeksi torkan) sanomana
Sana on sitten levinnyt kaikkeen muuhunkin käyttöön missä se muuttuu vielä typerämmäksi: esim. vaatteiden tuunaukseen (voi helev...) pitäis sitten kai kuulostaa hienolta ja trendikkäältä käyttää sitä.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #388
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 01.10.2007 19:51

Lainaus: Valkyria

koska kehuja en saa ku ihmiset pelkää mua tai jtn mut haukkuja saan.

No mä en ainakaan pelkää sua, ja oon välillä kehunutkin
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #389
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 01.10.2007 20:24
Vihaan vihaamista.. Sekä narsistisia ihmisiä. Mmmmh, unohtamatta sitten huonosti valmistettua pihviä!
Kirjoittanut: Evil Kitty (Jäsen)
  • #390
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 01.10.2007 20:33
Vihaan narsisteja. Vihaan niitä kolmea vuotta, jotka eräs narsisti pilasi. Vihaan luokkaani. Vihaan sukkiani.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 19 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!