Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Dieettigootit; Pääkallobikinikuntoon ennen hautaa!

Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • #171
  • • Muokkasi: Swanette
  • Lähetetty: 17.06.2009 13:05

Lainaus: BronzeRain

Vyötärön kapeimmasta kohdasta, napakka mitta niin että vatsa on rentoja, mutta ei pullistettuna. Ja ei kurkita alas mitattaessa, tulee lisäsenttejä.
Ok, pitääpä muistaa. Lantionympäryskö taas mitataan lantion leveimmästä kohtaa?
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 17.06.2009 13:06

Lainaus: Swanette

Ok, pitääpä muistaa. Lantionympäryskö taas mitataan lantion leveimmästä kohtaa?


Näinhän se kannattaa tehdä. Myös ylälantio kannattaa mitata.
Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • Lähetetty: 17.06.2009 13:08

Lainaus: Heetteri

Näinhän se kannattaa tehdä. Myös ylälantio kannattaa mitata.

Hyvä tietää.
Kirjoittanut: Myria (Aktiivi)
  • #174
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 17.06.2009 13:15

Lainaus: Heetteri

Myös ylälantio kannattaa mitata.

Mistä kohtaa tämä sitten mitataan? Siitä kohdasta, mihin nämä luut (lantion luut tai miksi niitä ikinä kutsutaankaan) loppuvat vai..? Olen lievästi sanottuna n00b tässä vyötärö-lantio-termistössä.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 17.06.2009 13:18

Lainaus: Myria

Mistä kohtaa tämä sitten mitataan? Siitä kohdasta, mihin nämä luut (lantion luut tai miksi niitä ikinä kutsutaankaan) loppuvat vai..?


Tarkan kohdan osaa varmaankin BronzeRain määrittää, odotellaanpa hänen vastaustaan.
Kirjoittanut: oneesan (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.06.2009 23:15
Kaverini liimasi jääkaapin oveen kuvan ihanteestaan johon pyrkii ja kuvan mahastaan läskeimmillään... on toiminut tehokkaasti
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #177
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.06.2009 12:49
No nyt on painoa pudonnut useamman kilon. Tai ainakin luulen näin. En ole käynyt puntarilla, kun en sellaista omista. Mutta, nämä vaatteet.. Kun mm. kaikki housut, jotka olivat jopa tiukkoja niin lähtevät helposti pois vetämällä ja menee ihan reilusti (todella reilusti) nyrkki vatsan ja housujen väliin. Puhutaan mielestäni useammasta sentistä. (ehkä) Mutta on tästä haittaakin. Tissit ovat pienentyneet kanssa. Lähtee aina ekana sieltä kutistumaan. Mutta nyt olen sentään hankkinut bikinit ja helposti kehtaa mennä vaikka rannalle niillä nytten. Paitsi, että reidet saisi vielä kiinteytyä.
Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #178
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 22.06.2009 15:00
Oikein kovalla rääkillä voisi saada vatsalihakset näkyviin ennen loman loppua
Kirjoittanut: MustaHukka (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 22.06.2009 22:10
Ostin tänään vihdoinkin urheiluliivit jotka antavat tukea sen verran, että uskalsin hölkätä Tukitaso taisi olla EXTREME SUPPORT...vähempään en näillä utareilla tyydy! Kiloja karissu noin 3 ja vyötäröltä senttejä on lähtenyt 6,5cm \o/
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 23.06.2009 10:46
Tavoiteetahdissa ollaan pysytty täälläkin, eli Lumoukseen mennessä ollaan taas 60kg:n tietämillä, siitä sitten vielä se 5-7kg, ja katsotaan onko liian vähän.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!