Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Hajusteet

Kirjoittanut: Pale (Nimetön)
  • Lähetetty: 18.09.2007 17:13
Käytän aina jotain halpis hajuvesiä,koska ei oo varaa ostaa mitään kauheen kallista.En edes käytä niitä paljon,sillä yksi pullo saattaa riittää jopa vuosia
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #92
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 18.09.2007 17:26
Oon kertonutkin täällä jo tuhat kertaa, että rakastan laadukkaita partavesiä, ja muita tuoksuja. Ei oo vain rahaa ostaa niin paljon kuin haluaisi
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #93
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: Chrystalis
  • Lähetetty: 18.09.2007 20:35
Sain tuossa juuri kun oli mun syntymäspäivät niin rakkaalta jonkin purkin...

Elikkäs mulla on nytten vain kaksi (perhana kun sitä rahaa menee kaikkeen muuhun) tommoset kuin Oriflamen Frey niminen tuoksu, oikein miellyttävä, mielestäni oikein raikas sitrusmainen tuoksu, jotenkin itselleni tulee mieleen sitruunatee, jossa on myös myskiä lisättynä... Itse pidän, muista en tiedä, ja mielestäni pullo on erittäin hauskan muotoinen Sekä sit tuommoinen Raphael Rosalien hajuste, perus miesten tuoksu, joka jostain syystä tuo mieleeni aurinkorasvan Mukava hajuste :3


Muoks: On mulla tosiaan kans vielä se Joop! -merkkinen hajuste
Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • #94
  • • Muokkasi: Swanette
  • Lähetetty: 19.09.2007 15:36
Nykyinen suosikkihajuveteni ("So...? Kiss Me" nimeltään) on varsin kevyt tuoksu, ja niinpä saankin suihkia sitä ties kuinka paljon, että se tuoksuisi vielä myöhemminkin. Näinollen sitä kuluu aika paljon kun vielä käytän sitä niin usein. Välillä kuitenkin käytän myös Body Shopin White Muskia. Olen harkinnut Body Shopin Amoretto -hajuveden ostamista, jos vaikka se olisi hiukan riittoisampi. Siinä tuoksuu suklaa, vanilja ja jasmiini.
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 22.09.2007 13:34
Käytin jokunen vuosi takaperin Laura Biagottin "Tempore Donnaa", joka oli persikkateen väristä, ja tuli sievässä, tiimalasin muotoisessa pullossa. Sitten se vedettiin markkinoilta, tai ainakaan sitä ei saa enää Suomesta. Nettitilaaminen ei tullut kysymykseenkään. Tämä edt oli vaniljainen kukkatuoksi, makea ja iholle huumaavan sokeriseksi sulava.

Jouduin siis vaihtamaan, joten kokeilin Versace "Woman" -hajuvettä. Vaaleanpunaisessa, sirossa pullossa korunkauniilla korkilla tuleva coutoure -tuoksu tuo mielestäni hykerryttävää luksusta jokaiseen päivään. Se sisältää mm. jasmiinia, vadelmaa, ambraa, frangipanikukkaa, bergamottia, padparadscha-lootusta, sinistä Libanoninseetriä ja myskiä.

En käytä useita hajuvesiä, sillä minulle on tärkeää, että ihmiset saavat tuoksumuisto -flashbackeja käyttämästäni hajuvedestä, ja että se liitetään automaattisesti minuun. En kerta kaikkiaan ymmärrä jengiä joilla on 1001 eri parfyymiä kaapissaan.
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 22.09.2007 16:33
Mun on pakko vaihdella niitä aina, kun loppuvat koska mä kyllästyn tuoksuihin muuten.
Kirjoittanut: DeadAngel (Nimetön)
  • Lähetetty: 22.09.2007 17:21
Mulla on montakin hajuvettä Rakastan niitä niin paljon

-Next "Mi AMour"
-Adidas "Icy Burst"
-Lacoste "Pour Femme"
-Ming Shu "Fleur Rare"
-Ralph Lauren "Polo Sport"
-Tommy Girl "cologne"
-Red Heart, seppälästä
-BOUM, seppälästä

Eniten oon käyttäny noita kahta viimestä. Muita käytän vaan special tilaisuuksissa
Kirjoittanut: Swanette (Nimetön)
  • #98
  • • Muokkasi: Swanette
  • Lähetetty: 28.09.2007 22:04

Lainaus: Swanette

Olen harkinnut Body Shopin Amoretto -hajuveden ostamista

...Mutta päädyin sitten kuitenkin hankkimaan Sarah Jessica Parkerin Lovelyn. Se on ihan nimensämukaisesti ihana tuoksu. Aika naisellinen ja raikas.
Kirjoittanut: nahkarotta (Jäsen)
  • #99
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 29.09.2007 00:06
en ole koskaan oikeen oppinu käyttämään mitään hajusteita. riittää kun käy vaan tarpeeks usein peseytymässä niin ei tarvii haista.
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 29.09.2007 12:55
Arkisin käytän usein ihan vaan Axea ja Nivean dödöä, tosi dandya

Noita merkkituoksuja en usein raaski ostaa kun tax freestä.
Tällä hetkellä on vain lahjaksi saatu joku Bossin edt ja stick -peketti, ihan menettelee.

Suosikkeja on ollut vuosien varrella monia, yksi mikä on pysynyt on Chanelin Allure (tavallinen for men, ei sport). Harmi että Chanel on kallista aina, ja tuo Allure-nimikään nyt mun kohdalla niin enteellinen ole ollut

Kyllä noissa merkkituoksuissa usein on paljon enemmän syvyyttä ja vivahteita kuin ihan halvimmissa, vaikka mielikuvillakin on taatusti osansa asiassa.

Makuasioissa voi olla toisinkin päin: http://www.punatahdet.com/kipina/mennen031211.html

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 13 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!