Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Laihduttaminen

Kirjoittanut: Unholysacrament (Aktiivi)
  • #201
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 22.05.2008 20:44
Ja kuten tiedätte niin jalassa on kehon _suurimmat_ lihakset joten ne kuluttuvat eniten energiaakin myös (vrt. juoksu)
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 09.06.2008 01:29


"Voisittexte hei antaa mullekin jotain laihutusvinkkejä? Kun ei noista mun kavereista ole apua, yks ääliö vaan kalisuttelee hampaitaan ja pomo hokee jotain muka-cooleja fraaseja kuten "Wii will tear your soul apartment!" ja muuta. Mä kun oon vähän perso ruualle niin tullu tuota läskii..."
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #203
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 09.06.2008 02:19
..... Entäs tyttösi?
Okei, pistetään clive barker-vastaus... Liity yön väkeen ja voit olla mikä ikinä kuvittelet olevasi.
Kirjoittanut: Amelia De Vlarie (Jäsen)
  • Lähetetty: 09.06.2008 23:53
Ainakin minua ottaa päähän kun yksi kavereistani puhuu hullusti aina painostaan. Jos itse valitan päivän kaloreistani niin ne vain että t kii jo kun olet niiin hyvässä kunnossa. haha, ne itse näkevät että en taatusti ole niin laiha kuin he. Parhaalla kaverillani on esimerkiksi todella laiha vyötärö, hieman kurvikkaat lantiot ja isot rinnat. Mutta ei yhtään vatsaa. Tunnen oloni todella sialta kun kaikki superlaihat valittaa miten älyttömän paksuja ovat. Jos ne ovat muka "paksuja" niin mikä hemmetissä minä olen???
Kirjoittanut: Piiskansiima (Jäsen)
  • Lähetetty: 10.06.2008 09:11

Lainaus: Amelia De Vlarie

Tunnen oloni todella sialta kun kaikki superlaihat valittaa miten älyttömän paksuja ovat. Jos ne ovat muka "paksuja" niin mikä hemmetissä minä olen???


Olet valas. Tai siltä ainakin aina tuntuu kun luurangot valittavat että voisihan noista kylkyluista vielä viilata pari senttiä sisään... *huoh*
Kirjoittanut: Breviary (Jäsen)
  • Lähetetty: 10.06.2008 10:36
Allekirjoitan ihan täysin edelliset kommentit. Pitemmän päälle se alkaa ottamaan todella pahasti koteloon, kun saa kuunnella muiden jatkuvaa vinkumista omasta painostaan ja kropastaan. Ja minun tulisi aina hokea: "olet upea, älä turhaan ryhdy laihduttamaan" tai jotain muuta vastaavaa.
Kirjoittanut: Arvet (Nimetön)
  • Lähetetty: 10.06.2008 12:05
Deadboy kirjoitti: "Voisittexte hei antaa mullekin jotain laihutusvinkkejä? Kun ei noista mun kavereista ole apua, yks ääliö vaan kalisuttelee hampaitaan ja pomo hokee jotain muka-cooleja fraaseja kuten "Wii will tear your soul apartment!" ja muuta. Mä kun oon vähän perso ruualle niin tullu tuota läskii..."

Terve Deadboy!

Olet kiinnostunut laihdutuksesta! Hyvä! Voin antaa vinkkiä. Olen kirjottanut aiemminki tähän keskusteluun, jos kiinnostaa käy lukemassa myös ne. Okei, esim. jos juot kahvia tai teetä valitse kahvileivän sijaan appelsiini. Syö ruisleipää, helvetisti kurkkua ja tomaattia päälle. Älä syö vaaleaa leipää. Juo joka aamu herättyäsi noin puoli litraa vettä. Keitä joka aamu puuroa ja syö se myös vaikkei tekis mielikään. Syö kuutena päivänä viikossa terveellisesti ja useita aterioita päivässä. 1 päivänä viikossa, jos haluat, voit pitää syöpöttelypäivän. Syö mitä haluat pizzaa, hampurilaisia, vaikka kilo popcorneja tai juo vaikka kori kaljaa tai mitä tahansa mieleesi juolahtaa. Huom! Syöpöttelypäivä kestää 24 tuntia ja se päättyy myös sitten! Sen jälkeen syöt taas 6 päivää terveellisesti kunnes taas on aika vetää taas niin että napa rutisee , ja tämä homma jatkuu sitten säännöllisesti. Aloita säännöllinen liikunta. Se tarkoittaa päivittäistä liikkumista. Liikunta tarkoittaa kestävyysliikuntaa. Esim. Jos olet todella rapakuntoinen, tee vaikkapa seuraavasti 30 min kävelylenkki jossa on 3-5 x 1-5 min juoksupätkää. Kuulostaa hullulta. Mutta se ei ole sitä. Ihminen on luotu liikkumaan (myöskin gootti, hehe!). Muistatko kun pienenä poikana tai tyttönä juoksentelit ympäriinsä ja sitten tuli joku ääliö aikuinen ja sanoi: "älä juokse"? Sinä ihmettelit, että miksi? Ja sitten kun siirryit yläasteelle lopetit viimeistään juoksemisen ja paino sekä paha olo lisääntyi jne. jne.
Menneisyyttä ei voi muuttaa mutta tämän päivän voit! Tee terveellisiä valintoja nykyhetkessä! Terveelliset elämäntavat ja liikunta ovat laihtumisen a ja o!
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 10.06.2008 12:12

Lainaus: Arvet

Terve Deadboy!


Toivon, että arvon Arvet ei oikeasti lähtenyt Deadboyn huumoriin vastaamaan tosissaan. Sillä on tapana vinoilla. Teksti oli sinänsä asiaa täynnä, mutta nyt taisi mennä vähän harakoille.
Kirjoittanut: Valkyria (Aktiivi)
  • #209
  • Arvo: Mahtigootti++
  • • Muokkasi: Valkyria
  • Lähetetty: 10.06.2008 12:37

Lainaus: Heetteri

nyt taisi mennä vähän harakoille.

eipäs mennykkään koska ton neuvon minä kopion itselleni muistiin ja yritän noudattaa
kaikki laihdutusvinkit jossa edes vähän sallitaan roskaruokaa minä mielelläni yritän x)
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 10.06.2008 13:50

Lainaus: Valkyria

kaikki laihdutusvinkit jossa edes vähän sallitaan roskaruokaa minä mielelläni yritän x)


Johan minäkin tässä ketjussa olen 10000 kertaa sanonut, että aineenvaihdunta pitää välillä "nollata" sellaisilla päivillä jolloin vetää ns. kaloriöverit. Sen jälkeen on vain sitten palattava takaisin ruotuun.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 9 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!