Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Laihduttaminen

Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #301
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 12.12.2008 13:04

Lainaus: Piiskansiima

"goottinetin kyseenalainen laihdutuspalvelu, kuinka voimme auttaa"

Joo, hyvä tietää että täältä saa neuvoja vähän missä tahansa aiheessa Se, kuinka paljon neuvot auttavat minua itseäni, on tietty toinen juttu...
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #302
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 14.12.2008 20:34

Lainaus: Piiskansiima

Eikö raaka kana olisi parempi? Salmonellasta luulisi pääsevän helpommin eroon...

Nooh, matokuurinhan saa lemmikeillekin, miksi ei siis itsellekin.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #303
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 14.12.2008 21:06
Söin ihan ******* nyt illalla ja tuli samantien kaikki ulos, vatsa meni niin kuralle. Sekin on sitä mieltä, että minun pitää laihduttaa!
Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #304
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.12.2008 10:33
Alotin viikonloppuna konvehtien syönnin :O Kuinkakohan käy?! Mutten ole enää kipee (jee!) joten voin taas jatkaa lenkkeilyä ja sauvakävelyä xD Sauvakävely on oikeesti hyvää treeniä kun sen tekee kunnolla eikä vaan huido ohikulkijoita niillä sauvoilla
Kirjoittanut: Jasmine (Jäsen)
  • Lähetetty: 15.12.2008 12:09
Juuh, olen hommannut itselleni mahan 3 vuoden aikana.. sitten kun nyt oon kirjaimellisesti raatanut niin lihaksetkin tuoneet massaa lisää Hyvä kun rintakehä on sivuilta luinen ja muuten... maha Uuden vuoden jälkeen aletaan miehen kanssa laihikselle
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 15.12.2008 12:13
Täällä mennään jo oikeaan suuntaan; kilon verran tippunut ihan sillä että rajoittaa hieman kaloriensaantia. Sitten vielä liikuntaa peliin, niin eiköhän tässä olla taas hoikemmassa kunnossa pian.
Kirjoittanut: Elvira (Aktiivi)
  • #307
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.12.2008 12:27
Kateeksi käy teitä kaikkia, jotka jaksatte laihduttaa.
Munkin tarvisi vähän kiinteyttää tuota masua, mutta kun ei viitsi, eikä jaksa... Olen ihan liian laiska ja mukavuudenhaluinen. Ja sitä paitsi ruoka on hyvää!
Mutta totta puhuen, näin vanhempana (ikää jo yli 30) tarvisi edes vähän vaivautua, ettei ihan rupsahda. Mistä ihmeestä löytäisin intoa ja puhtia?
Kirjoittanut: Heetteri (Ex-inkvisiittori & Miss Halloween 2008)
  • Lähetetty: 15.12.2008 23:45
Tänään jaksoin käydä tunnin lenkillä! \o/ Hyvä fiilis jäi. Kaloriensaanti jäi jonnekin 1000 paikkeille.
Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #309
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 16.12.2008 16:03

Lainaus: Elvira

Mistä ihmeestä löytäisin intoa ja puhtia?

Jostain uudesta harrastuksesta? Kokeile jotain, mitä et ennen olisi edes kuvitellutkaan! (Minulla tämä oli sauvakävely xD)
Tai ota itsestäs kuva alasti/alkkareissa ja liimaa jääkaapin oveen?
Tai aina kun kävelet peilin ohi: pysähdy, katso itseäsi peilistä samalla kun hypähdät hieman. Watch that fat roll xD!!
...
Kirjoittanut: MustaHukka (NeppaGootti)
  • Lähetetty: 17.12.2008 13:32

Lainaus: Polyunsaturated Doll Blood

Jostain uudesta harrastuksesta? Kokeile jotain, mitä et ennen olisi edes kuvitellutkaan! (Minulla tämä oli sauvakävely xD)

Ah! Tämä on todella tehokasta! Sykekkin pysyy korkeampana kuin ilman sauvoja (olen itse testannut sykemittarin kanssa) Ja v*tut mikään mummoharrastus...

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 29 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!