Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Käyttäjäin esittelyt.

Kirjoittanut: Necrophile (Jäsen)
  • #341
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 21.05.2007 15:06
Tervetuloa uusi jäsen kismet ^ ^
Toivottavasti viihdyt voorumilla.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #342
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.05.2007 15:15

Lainaus: kismet

jos uudet tuttavuudet kelpaavat. Jotka hyväksyy ihmiset semmosia kun ne on.

Kyllä hyväksytään, mutta valitettavasti asun täällä syrjäisessä pääkaupungissa
Kirjoittanut: GothDaGone (Jäsen)
  • #343
  • Arvo: Tulokas
  • Lähetetty: 21.05.2007 16:06
Mä asun Vantaal. Oon vissii ainut koulust joka on goth... Ei vaan oo rahaa ostaa vaatteita Ku menis sellaset 480euroo suunnilleen... Ikää Sorry vaan en voi kertoo. Ku se on salainen =D kamui kyl löytyy.. Tosin bestis on 100% vannoutunu hevari.. RGH! Jos asuu vantaal kandee pysyy siel. Mut näkee nimittäin aika usein kaupassa.. (ehkä..)
Kirjoittanut: M Chaosbreather (Nimetön)
  • #344
  • • Muokkasi: M Chaosbreather
  • Lähetetty: 21.05.2007 17:06

Lainaus: GothDaGone

Ku menis sellaset 480euroo suunnilleen...


Tuo ei ole must hankkia niitä jostain tietystä kaupasta. Minusta ainakaan. Kirppareilta tekee hyvä löytyjä ja mm. itse muokkaamalla niistä saa miltei yhtä näyttäviä kuin mm. x-tran vaatteet. Isoin raha mitkä olen käyttänyt ns. tyyliin sopivaksi on 170 (sis. postarit) ja nekin oli kengät.

Anteeksi, taas off topic!
Kirjoittanut: Tuulentytar (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.05.2007 17:08

Lainaus: GothDaGone


Mä asun Vantaal

Huu, oon alkanu harrastaa tota Vantaal käymist jonku verran nykyään Tai no Tikkurilas lähinnä ja siit dösäl sinne jonneki.
Kirjoittanut: nocturnal_chimaira (Nimetön)
  • Lähetetty: 21.05.2007 20:52
asun raumalla

totta kai jokainen nyt sen tuntee !....


vai ?
Kirjoittanut: Tuulentytar (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.05.2007 20:57

Lainaus: nocturnal_chimaira


asun raumalla

totta kai jokainen nyt sen tuntee !..

Mä asun Mäntsälässä ja kaikkien pitää se tuntee taisittenei. :P
Kirjoittanut: nocturnal_chimaira (Nimetön)
  • Lähetetty: 21.05.2007 22:19
totta kai mäntsälä tunnetaan "mäntsälä mielessäin,mäntsälä mielessäin, mäntsälä mielessäin on mäntsälä mielessäin".
tuon biisin tietää kaikki
Kirjoittanut: Tuulentytar (Aktiivi)
  • Lähetetty: 21.05.2007 22:59

Lainaus: nocturnal_chimaira

"mäntsälä mielessäin,mäntsälä mielessäin, mäntsälä mielessäin on mäntsälä mielessäin".

Haha kyllä
Kirjoittanut: Obscure (Jäsen)
  • #350
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 22.05.2007 04:26
Terve vaan. Päätin sitten esittäytyä, satunnaisesti olen täällä taustalla lurkkinut parin kuukauden ajan vaikken kirjoitellut pahemmin olekaan. Jospa tänne vaivautuisi kirjoittelemaan useamminkin, etenkin kun susirajalla asuvia gootteja kaipailtiin. Olisihan se mukava tutustua uusiin ihmisiin, etenkin jos ne saattaisi jopa livenä joskus nähdä. Täältä kun on hankala matkustaa minnekkään missä ihmisiä reilummin esiintyy.

Jos kertoisi sitten jotakin... Eli miespuolinen otus olen ja reilut parikymmentä vuotta on ikää kertynyt tähän mennessä. En varsinaisesti pidä itseäni goottina tai minkään muunkaan alakulttuurin edustajana, mutta hyvin monia samoja mieltymyksiä näköjään jaan useankin tämän foorumin käyttäjän kanssa. Musiikista vanhempi goottimusiikki, raskaampi goottirock ja melodinen metalli soi useasti, samoin myös vanhempi progressiivisena rockina pidetty tavara. Elokuvia tulee katsottua usein, samoin anime vie aikaa aina välillä. Pelaaminen ja muutenkin tietokonepelien parissa touhuilu kiinnostaa myös. Pukeutuminen on pääsääntöisesti mustaa, ei varsinaisesti goottivaatteisiin, mutta koristeelliset yksityiskohdat vaatteissa ovat toki plussaa. Useimmat miehille tarkoitetut goottivaatteina myytävät rytkyt vaan ovat silmääni aika karmeita ja epäkäytännöllisiä ilmestyksiä.

Noniin, olkoon, jätetään kirjoitettavaa muihinkin threadeihin.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 17 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!