Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Kitinät, narinat ja vinkunat: nyt 10 % enemmän jupinaa!

Kirjoittanut: FilthyVictorian (Aktiivi)
  • #321
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: FilthyVictorian
  • Lähetetty: 21.06.2010 14:35

Lainaus: SeKukaVaaniiSängynAlla

Mulla on nyt viimeset pari viikkoa ollu pinna niin pirun kireellä, ettei paljoa ole vaadittu ennenku hermot menee. Toisinaan pystyn tsemppaamaan itteeni etten tiuski ja kiroa esim. duunikavereille, mutta toisinaan....not so much.

En oikeen tiedä mistä tämä kumpuaa, asiat ovat kuitenkin yhtä päin persettä kuin ovat olleet jo jonkin aikaa. Tuntuu että oon vaan vihanen koko ajan, enkä saa oikeen todellista iloa mistään. Murehdin ja mietin ja kelailen asioita niin paljon että tuntuu etten oikeen enää pysty toimimaan


Joo sama täällä ainakin kuukauden verran tomoinen fiilis oli, mutta onneksi hellitti viimein. Tuntui että suutuin kaikille ja kaikelle, purin ärsytystä kaikkiin jotka uskalsivat puhua mulle. Sitten mukava anteeksi pyydellä jälkeenpäin.
Kirjoittanut: Vampiric_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.06.2010 15:01
En tiedä mitä tein, mutta vituttaa aivan saatansti suoraan sanoen. Siirsin eilisiä Rammstein kuvia, mitkä olivat jopa vielä hyviä, hävisivät kuin tuhka tuuleen. En tiä mikä meni vikaa, mutta hävis kamerasta ja ei oo tietokoneellakaa.
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #323
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.06.2010 15:40

Lainaus: Vampiric_

. En tiä mikä meni vikaa, mutta hävis kamerasta ja ei oo tietokoneellakaa.

Kannattaa vielä kokeilla kahdella eri tavalla. Sekä ottaa kortti, ja laittaa koneen kortinlukijaan, että koittaa suoraan laittaa kamera USB kaapelilla. Ja se ohjelma yleensä kysyy haluaako deletoida kuvat kortilta. Ja sitten voi olla, että ne on menneet johonkin outoon kansioon koneella. Se on harvinaista, että ne häviäisi kumastakin paikasta yhtä aikaa!
Kirjoittanut: Iiriva (Miss Halloween 2006 & 2007)
  • Lähetetty: 21.06.2010 17:06
Kipeytynyt issias-hermo + vatsatauti + töitä = win!

Not.

Pitäisi jaksaa myös vaihtaa lakanat ja pyykätä vanhat, mutta ei huvittaisi. Noh, pitänee edes sitten vaihtaa ne lakanat ja pestä vanhat joskus.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #325
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 21.06.2010 19:00
Ei vaan edelleenkään nappaa tuo työpaikka yhtään. Taitaa nyt käydä niin että ekaa kertaa koskaan luovutan suosiolla enkä edes yritä. Ei se mielestäni ole oikein että herään vitutukseen siitä että pitää mennä töihin, koko työpäivän vain lasken minuutteja että pääsisi pois ja illasta menee pari tuntia ihan vaan siihen että saan pään palautettua vapaalle.
Voisi jäädä viimeiseksi viikoksi tuossa paikassa, ellen sitten koita kuun loppuun asti sitkistellä. Niin paljon en rahaa kaipaa että jaksaisin tuota paskaa.
Kirjoittanut: Damianos (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.06.2010 19:26
Heräsin tuossa ihan äsken ja nyt ottaa pannuun aivan saakelin paljon.
Hieno päivä mennyt taas sivusuun kun en herännyt kellon soittoon.
Nooh, welcome to nightlife sitten taas kerran...
Kirjoittanut: Vampiric_ (Jäsen)
  • Lähetetty: 21.06.2010 20:32

Lainaus: poison

Kannattaa vielä kokeilla kahdella eri tavalla


kaikki koitettu, kamerassa ei edes ole kuin oma sisäinen muisti, jonka takia tuo muistikortti kikka ei ole mahdollista. Toinen vaihtoehto, eli se että ne olisi mennyt outoon kansioon, on kanssa poissa pelistä, olen tutkinut koko koneen, hakenut tiedostoja koneen haun avulla sekä itse kolunnut jokaisen kansion lävitse, ei ole....
Kirjoittanut: Mina (Jäsen)
  • #328
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Mina
  • Lähetetty: 22.06.2010 15:00

Lainaus: BronzeRain

Ei vaan edelleenkään nappaa tuo työpaikka yhtään. Taitaa nyt käydä niin että ekaa kertaa koskaan luovutan suosiolla enkä edes yritä. Ei se mielestäni ole oikein että herään vitutukseen siitä että pitää mennä töihin, koko työpäivän vain lasken minuutteja että pääsisi pois ja illasta menee pari tuntia ihan vaan siihen että saan pään palautettua vapaalle.
Voisi jäädä viimeiseksi viikoksi tuossa paikassa, ellen sitten koita kuun loppuun asti sitkistellä. Niin paljon en rahaa kaipaa että jaksaisin tuota paskaa.

Älä väkisin kituuttele.. Sellasen ihmisen neuvo joka kävi töissä vaan siks että siitä saa rahaa ja joka nyt on sellasissa töissä joissa tykkää olla Ei tollanen meininki oo mistään kotosin Bronze, että vituttaa herätä siks että joutuu töihin..

Kitinnitinnarin.. ***** noita saatanan asiakkaita perkele!! Ei helvetti sentään voi olla mun vika jos ne ei jumalauta osaa käyttää tietokoneitaan sitävertaa että sais ethernet-piuhan kiinni modeemin ja tietokoneen välille ja sitten mulle huudetaan siitä ja saan pskaa niskaani. Ei voi olla oikein, mä teen ihmisoikeusjuristille tjsp jutun tästä ja haastan ton ämmän oikeuteen. Kele.
Kirjoittanut: Jenaldo (Jäsen)
  • #329
  • Arvo: Mahtigootti
  • • Muokkasi: Jenaldo
  • Lähetetty: 22.06.2010 17:08
Ei alkanut päivä hyvin ei. Töissä tuli ensimmäisenä ilmoitus että he palkkasivat uuden kesätyöntekijän tekemään minun duunit! Minun tilallani on nyt sitten ensimmäistä kertaa alalla työskentelevä teinix joka kulkee housut nilkoissa. Minusta olisi sentään oikeutettua antaa alalla ennen työtä tehneen tehdä ne työt joilla on kiire eikä pistää tekemään hanttihommia. Nyt sitten myöhästyy tilaukset kun minä vaan istun pöydällä ja odotan että kys. ihminen tekee hommansa jotta pääsen pakkaamaan sähköliittimet.
Että miesvaltainen ala ja reilukerho ja silleeen...


EDIT:// Sen lisäksi ketjuhousuni sanoivat haarasaumasta raks
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #330
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 22.06.2010 18:19

Lainaus: Mina

Älä väkisin kituuttele.. Sellasen ihmisen neuvo joka kävi töissä vaan siks että siitä saa rahaa ja joka nyt on sellasissa töissä joissa tykkää olla Ei tollanen meininki oo mistään kotosin Bronze, että vituttaa herätä siks että joutuu töihin..

No, olen täysin samaa mieltä. Ilmoitin jo esimiehelle että ei tarvitse minulle katsoa vuoroja ensiviikolle, en ole tulossa enää. Vaikutti pettyneeltä, olisi kai halunnut pitää minut firmassa kun olen kuitenkin myynyt aika hyvin. Nah, ei kiitos, mieluummin teen vaikka loppukesän vaatteita tutuille ja tienaan sillä hiukan huonommin, kuin rääkkään itseäni tuolla.

Pitäisi keksiä poikaystävän kutaleelle syntymäpäivälahjaa. Haluaisin taas hemmotella häntä ja ostaa koko maailman ja puolet avaruudestakin, mutta budjetti vähän tökkää. Sitten taas kun tökkää budjetti, tuntuu että tökkää mielikuvituskin. No, pitää kierrellä kauppoja ja toivoa että joku loksahtaisi niin tuotteena kuin hinnankin puolesta.

Tämä aihe on suljettu. Et voi lähettää tähän aiheeseen vastausta. Aihe on todennäköisimmin suljettu siksi, että siinä käsiteltävä asia on puitu perinpohjaisesti ja ns. kaluttu loppuun, tai sitten aihe ei ole enää ajankohtainen (jos viestiketjussa on käsitelty esimerkiksi festivaalia tai konserttia), tai sitten samasta aiheesta on ollut keskustelua jo aikaisemmin. Goottifoorumilla on myös tapana sulkea sellaiset viestiketjut, jotka sisältävät sata (100) sivua, ja avata uusi viestiketju samasta aiheesta toisaalla. Voit halutessasi kysyä foorumin valvojilta tai ylläpidolta syytä tämän viestiketjun sulkemisen syistä.

Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 2 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!