Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Lempibändit (vain gootti)

Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 19.11.2007 02:52
^ No ei mene kyllä edes kovinkaan lähelle. Metallibändejä paitsi Manson.
Kirjoittanut: Nemesis (Nimetön)
  • #142
  • • Muokkasi: Nemesis
  • Lähetetty: 19.11.2007 12:45
the sisters of mercy, Cure,Depeche Mode, Type O negative, Siouxsie and the banshees
Jos näitä ei lasketa gootti musaks niin lyhistyn nurkaan itkeen
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #143
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: DeadlyNightshade
  • Lähetetty: 19.11.2007 16:14

Lainaus: Jennife

no parhaimmat goottibändit on kyllä Marilyn Manson, Cradle of filth, Bodomi, ja In flames. eihän nuo mitään hirveen gootteja ole, mutta lähelle kyllä menee.


Ennen kuin kukaan muu tulee sanomaan niin pakko sanoa ettei nuo ole edes vähän goottia

http://www.tietopankki.gootti.net/index.php?page=G oottib%E4ndit

No pirkule, olin silti hitaampi
Kirjoittanut: Nemesis (Nimetön)
  • Lähetetty: 19.11.2007 17:34

Lainaus: Deadboy

^ No ei mene kyllä edes kovinkaan lähelle. Metallibändejä paitsi Manson.


jep samaa mieltä ollaan.
Kirjoittanut: Shadow Q (Jäsen)
  • #145
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 19.11.2007 18:32
Mä en tykkää musiikin lokeroimisesta ollenkaan :ss

Goottibändeihin en oo paljoa tutustunut, koska ennen en tiennyt koko genrestä, mutta nykyään se on alkanut kiinnostaa erittäinkin paljon. Ei vain ole rahaa lähteä levyjä ostamaan tästä suoralta kädeltä, mutta yritän netistä etsiä jotain sampleja joista saa edes jotain kuvaa bändeistä joskus sitten jos törmää ko. bändin levyyn jossain, voi sen ostaa.

Ettei ihan offtopikiksi mene niin mainitaan nyt näitä mihin olen tutustunut, vaikkapa London after midnight, two witches, bauhaus, the sister of mercy..
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 19.11.2007 20:06

Lainaus: Shadow Q

Ei vain ole rahaa lähteä levyjä ostamaan tästä suoralta kädeltä, mutta yritän netistä etsiä jotain sampleja joista saa edes jotain kuvaa bändeistä joskus sitten jos törmää ko. bändin levyyn jossain, voi sen ostaa.

Imuta. \o/ Itte imutin esim. koko Christian Deathin vanhan tuotannon, kun en viitti palkata arkeologia minulle niitä hankkimaan.

Sit lisäks esimerkiks NMA:n, Sisterssien, Bauhausin, Joy Divisionin yms. levyt on jotain 9-15€ välillä Keltasessa Jäänsärkijässä, jos sattuu asumaan sellasella järkevällä etäisyydellä siitä.

Lainaus: Jennife

no parhaimmat goottibändit on kyllä Marilyn Manson, Cradle of filth, Bodomi, ja In flames.


Jes! Olet juuri asian ytimessä.
Kirjoittanut: Nemesis (Nimetön)
  • Lähetetty: 19.11.2007 20:09

Lainaus: HepZusi

Jes! Olet juuri asian ytimessä.


heh pitää olla varovainen ettei pikkuinen ala vuodattamaan kyyneliä kun on musa maku hieman hukassa *reps*
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #148
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 19.11.2007 20:51

Lainaus: Nemesis

heh pitää olla varovainen ettei pikkuinen ala vuodattamaan kyyneliä kun on musa maku hieman hukassa *reps*

Jep, kukaan ei ole seppä syntyessään Myönnän itsekin joskus pitäneeni esimerkiksi HIMiä hyvinkin goottina ennen kuin asioihin paremmin tutustuin. :>
Kirjoittanut: Nemesis (Nimetön)
  • Lähetetty: 19.11.2007 21:19

Lainaus: DeadlyNightshade

Jep, kukaan ei ole seppä syntyessään Myönnän itsekin joskus pitäneeni esimerkiksi HIMiä hyvinkin goottina ennen kuin asioihin paremmin tutustuin. :>

no ei. Mutta kuitenkin jos väittää olevansa gootti niin luulisi hieman tietävänsä jotain myös gootti musiikista.JOs itse kuuntelsin HImmiä ja väittäisn olevani gootti niin sillon saisin kuulla että mikäs gootti luulet olevas, tyyliin että oletko halunnu lokeroida itsesi joksikin mitä et edes tiedä, mutta nimi kuulostaa niin hienolta.

HIM on emo musaa edelleenkin mun mielestä.
Kirjoittanut: DeadlyNightshade (Aktiivi)
  • #150
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 19.11.2007 21:39

Lainaus: Nemesis

HIM on emo musaa edelleenkin mun mielestä.


On se melko.

Niin luulisi, mutta kaikki eivät aina ajattele asioita loppuun asti.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 28 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!