Gootti.net

Tule osaksi goottiyhteisöä. Liity jäseneksi!

Sullo Gootti.net kännykkääsi, laita osoite www.gootti.mobi kirjanmerkkeihisi!

Goottifoorumi: Yleiset korinat: Juhannus, Jussi, Litha!

  • Vastaa
Kotosalla kuten aina. Punkkua ja siideriä, liiköörejä kanssa :p josko sitten tulis viel yhteinen ystävämme niin kaikki olis mainiosti. Huomenna varmaan käydään enon ja mummon luona mökillä syömässä ja jutustelemassa. lauantaina sitten juodaan ja iloitaan (toivottavasti)
  • Muokkasi: Halfheart
  • Vastaa
Kämpillä menee tämä(kin) juhannus. Olen kylläkin vuorokauden edellä aikataulusta, olutta tullu otettua hieman. Mutta joo, eipä juhannus mulle merkkaa yhtään mitään, kuten ei joulut eikä synttäritkään. Täyttä p*skaa kaikki juhlat ja merkkipäivät. Samaa ryyppäämistä aina..
  • Vastaa

Lainaus: Halfheart

Täyttä p*skaa kaikki juhlat ja merkkipäivät. Samaa ryyppäämistä aina..


No onpas kyyninen asenne. Lighten up! Minusta kaikki merkki- ja juhlapäivät ovat erinomaisia syitä - ei ryypätä - vaan pistää elämään sellaisia elementtejä joita ei arjessa välttämättä esiinny, ja ihan hyvän syyn kanssa. Ilonpito = win!

"In a culture of beauty, the most beautiful are worshipped as gods." -Imperious Perfect

  • Vastaa
Taitaa mennä jussi montulla kohnottaessa ja paikkansa rikkoessa crosseilla ajellen

Live for riding. Ride for living

  • Vastaa
Jee, sain levysoittimen fiksattua ! Heti nousi sentään vähäsen juhannus/juhlimisfiilistä kun pääsee putsailee rockiklassikoita pölystä ja kuuntelee kunnon musaa kunnon formaatilta !

Harmittaa vaan kun ei ketään saa seuraks Joutuu yksin fiilistelee. Kukaan ei vastaa ees puhelimeen, oisin toivottanu hyvät jussit. Liekkö niin krapulassa/humalassa/jossain jo posse vai arvaavatko et mä epätoivoisena soittelen seuran perään ja jättävät vastaamatta tarkotuksella.

Noh, hyvät jussit vaa kaikille.

Fatfuck has the forum.

  • Vastaa
Hyvää juhannusta! elkää uiko humalassa

Sex ist ein Schlacht Liebe ist Krieg

  • Vastaa
Iloista jussia, älkää pissikö kännissä veneestä älkääkä menkö Raumanmeren Juhannukseen!

"I reject your reality and substitute my own!" - Adam Savage

  • Vastaa

Lainaus: MissAnnThrope

Hyvää juhannusta! elkää uiko humalassa

Lainaus: Piiskansiima

Iloista jussia, älkää pissikö kännissä veneestä älkääkä menkö Raumanmeren Juhannukseen!


Parempi kun kaikki vaan pysytään sisätiloissa ja katsellaan ikkunasta ulos ja huokaillaan, eipä ainakaan hukuta.
  • Vastaa
Jeps, jeps.. Juhannuksia kaikille foorumin tyypeille!

I focus on the pain. The only thing that's real..

  • Vastaa
Jusseja! o/

Move along.

Vah! Denuone latine loquebar? Me ineptum. Interdum modo elabitur.

  • Vain yhteisön jäseneksi liittyneet käyttäjät voivat lähettää viestejä tänne. Ilmoita käyttäjätunnuksesi ja salasanasi ennen viestin lähettämistä, tai liity ensin jäseneksi.

  • Tälläkin hetkellä suurta suomalaista goottifoorumia selaa 4 vakoilijaa ja 3 goottiyhteisön jäsentä (mlrd, Marras, BlackWidow). Kävijäennätys koettiin 24.03.2008 23:23, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 87 henkeä!