Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Dieettigootit; Pääkallobikinikuntoon ennen hautaa!

Kirjoittanut: oneesan (Jäsen)
  • Lähetetty: 27.05.2009 12:44
Hitto kun tämä herkkuvähennys -juttuni ei oikeen kestä *kaapii viimeiset jäätelöt kupin pohjalta* MIksi kaikki hyvä on niin epäterveellistä *huokaus* Mutta onneksi kalorit voi korvata liikunnalla. Itellä ei ole hinkua painoa pudottamaan, mutta pikkasen jos tosta massunahkoja sais kavennettua, mutta kun tuo jokanaisen pömppä on hankala saaha pois. (ois kiva nähä alavatsalihakset ku ylemmät näkyy jo kivasti) ja tietty tuota takapuolen sellua, mutta kun opiskelija on, ei sitä pois saa kun pitää istua monta tuntia päivässä, niin verenkierto persauksissa heikkenee, ja se tulee vaan takasin.

Tosiaankin iso osasyy takapuolen selluliittiin on juuri jatkuva istuminen työssä/koulussa, sillä verenkierto takapuolessa heikkenee, ja kuona-aineet pääsevät kasaantumaan appelsiini-ihoksi.

Ainoa huono puoli tuossa laihduttamisessa on tuo kurvien säilyttäminen.
Naisillahan se menee pääsääntöisesti ihan painovoimalain mukaan, eli ensimmäisenä tulee alas ja lähtee ylhäältä.. itellä muutenkaan tuota povea mitenkään erityisen paljon ole...
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 27.05.2009 13:13
Miten se painoindexi laskettiinkaan? Oon 170 pitkä ja painan 56 kg (jee, laihtunut 9 kiloa, harmi ettei missään näy) Tämä ei sitten tarkoita sitä että kalastelisin itsetuntoni kohottamiseksi tuolla "missään ei painon pudotus näy"-kommentillani kehuja teiltä tyyliin: "Ninni oi sä oot niin hoikka" ym
Kirjoittanut: Zenren (Jäsen)
  • Lähetetty: 27.05.2009 14:06
Arrst. Olen laihtunut jopa ruhtinaalliset 0,9 kg... Ärsyttää tuo ainainen pömppömaha, joka näyttää pahimmillaan siltä, että olisin raskaana. Olen muutenkin kunnon lauta - pienet tissit, ei vyötäröä eikä lantiota. Tuo hemmetin pömppis on ainut "kurvini." Toivon hartaasti itselleni kapeampaa vyötäröä, jottei tarvitsisi ostella koon 40 hameita ja housuja.

Joku on joskus sanonut, että minulla on "mallin vartalo" juuri tuosta kurvien puutteesta johtuen. En kyllä ole ihan samaa mieltä. Ainut asia, johon olen tyytyväinen vartalossani, on pitkä kaula ja piiiitkät jalat.
Kirjoittanut: Polyunsaturated Doll Blood (Aktiivi)
  • #124
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 27.05.2009 14:51
SirMaryleelle kiitokset vatsalihasinspiraatiosta! Taidankin tästä kohta lähteä töistä kotiin jumppaamaan!
Ninni: Painoindeksin voi laskea tuolla ja siellä on muutakin tietoa siitä. Paino jaettuna pituuden neliöllä...
http://www.tohtori.fi/?page=2381134
Kirjoittanut: Myria (Aktiivi)
  • #125
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 27.05.2009 17:28

Lainaus: Faith Black

Millaisiahan ovat muuten ihannevartalonne/millaiseksi haluaisitte tulla joko realistisesti tai epärealistisesti (esim. jos teillä on leveät hartiat, mutta haluaisitte kapeat hartiat)?

Yritän olla edes jonkun verran tyytyväinen itseeni, joten jalkani ovat muuten ihan ok, mutta reidet voisivat olla kiinteämmät. Vyötäröä on aistittavissa, enkä ole kovin lanteikas, joka istuu minulle ihan mukavasti. Olen melkoinen lauta, joka häiritsee välillä siinä mielessä, että tunnen oloni välillä pikkupojaksi. Kauttaaltaan hieman naisellisuutta ei takisi pahaa. En kuitenkaan haaveile järjettömästä rintavarustuksesta, ampiaisen vyötäröstä tai kolmestakymmenestä lisäsentistä pituuteeni. En tuntisi oloani kotoisaksi, pienehköt muutokset riittäisivät, jotta olisin tyytyväinen.
Kirjoittanut: Aditu (Aktiivi)
  • #126
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 27.05.2009 20:03
Oon ihan kohtuullisen tyytyväinen omaan kroppaani ja sen malliin, mutta haluaisin silti olla hieman kapeampi vyötäröltä ja lantiolta, etten näyttäisi niin suuresti päärynältä. Joskus olen haaveillut olevani hieman lyhyempi myös.
Kirjoittanut: SirMarylee (Aktiivi)
  • Lähetetty: 28.05.2009 12:01

Lainaus: Polyunsaturated Doll Blood

lähteä töistä kotiin jumppaamaan!

Ite olen niin koukussa telkkaan että teen vatsoja aina katsellessani miehen puolikkaita ja frendejä ja joskus jopa lemmenviemää sarjan aikana Se ei tunnu niin ykstoikkoselta telkkaa katsellessa liikkua, kuin että kuuntelisi vaikka raaaaadiota.

Lainaus: Myria

Olen melkoinen lauta

mie inhoon, kun alkaa liikkumaan niin kaikki lähtee tisseistä ja ei niitä nyt muutenkaan niin kovin ole! Murh... : ( Olisi kivaa, jos ne nyt eivät pienentyisi sitten... katoavat pian kohta kokonaan ._. (no ei sentään)
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 28.05.2009 12:05

Lainaus: Polyunsaturated Doll Blood

Ninni: Painoindeksin voi laskea tuolla

Thanx! Kuulemma oon muka alipainoinen tuon mukaa, hehheehhee

Lainaus: Aditu

Joskus olen haaveillut olevani hieman lyhyempi

???? Miks ihmeessä?! Kuin pitkä oot? Kumpa olisin ite 15 cm pidempi (tyssäs catwalk-ura 13 vuotta sitten pituuteen. Tai siis lyhyyteen...)
Kirjoittanut: Jasmine (Jäsen)
  • Lähetetty: 28.05.2009 13:31
Jees, painon pudotus loppui.. Lähti 2 kg, lihasmassa ei vaan suostu katoamaan -.-
Kirjoittanut: Ninni (Järjestäjä & Valokuvavastaava)
  • Lähetetty: 28.05.2009 13:48
Onko jotenkin vaarallista kun mulla paino saattaa heitellä miten sattuu, ennen joulua painoin 59, tammikuussa jo 65 ja nyt näytti 56, eli melkeen 10 kiloa pudonnut neljässä kuussa (ilman mitään dieettiä, päin vastoin, oon oikeen urakalla niellyt rasvaisia makkaroita ja suklaakakkuja) ???!!!
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 3 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!