Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Välillä hyviäkin uutisia! (osa 5)

Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #501
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 23.12.2011 18:47
Olen jo vähän aikaa hakenut töitä Tampereen suunnalta ja tänään sain erään työhaastattelukutsun ensi viikolle.

En luota siihen että tärppäisi, mutta onhan se positiivista kun kutsutaan työhaastatteluun täältä itärajalta.
Kirjoittanut: Orthoxina (Jäsen)
  • #502
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 27.12.2011 12:14
No toi toinen ihmissuhdelukkohan vain paheni sit ton viestin jälkeen. Ja parani entisestään ja nyt en sit enää tiedäkään missä mennään ...

Mut hyviä uutisia. Nautin siitä ajatuksesta täysin rinnoin, ettei enää tarvitse kuunnella siippansa urputusta uusista tavoista koristella kehoaan ja tuntea itseään ei-hyväksytyksi tai vain osittain kelpaavaksi, kun kaikenlainen bodymodification kuiten on erittäin lähellä sydäntä. Nyt voikin sitten keskittyä siihen mitä itse itseltään ja elämältään haluaa ja joko joskus, jonakin kauniina päivänä (sateinenkin sopii) elämään astelisi joku kiva ihminen, joka hyväksyy minut juuri tällaisena ja haluaakin minut vielä. Plussaa olisi toki, että tunne olisi molemminpuolinen xD.

Muuta? Kaksi Alchemy Gothicin kaunista kaulakorua joululahjaksi. Tosin eksältä, mikä todellakin kaihertaa, mutta silti erittäin ihanat korut. Plus mulla on maailman ihanin isosisko ja ystävät.
Kirjoittanut: Azrael (Aktiivi)
  • #503
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • • Muokkasi: Azrael
  • Lähetetty: 30.12.2011 19:13
Sisko muuttaa miehensä kanssa Vantaalle asumaan helmikuussa, joten nyt miulla on sitten viimeinkin 100% luotettava paikka, jossa saan viettää yöni silloin, kun käyn sielläpäin keikoilla.
Kirjoittanut: Black sun child (Jäsen)
  • #504
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 31.12.2011 19:33
Pääsin eroon röökistä n.17 vuoden savuttelun jälkeen.
Kirjoittanut: Funereal Soul (Inkvisiittori)
  • #505
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 31.12.2011 20:24

Lainaus: Black sun child

Pääsin eroon röökistä n.17 vuoden savuttelun jälkeen.

Oho! Se on jo aikamoinen saavutus. Onnitteut siitä

..mulla nyt mitään hyviä uutisia olekaan.. :P
Kirjoittanut: Orthoxina (Jäsen)
  • #506
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 31.12.2011 21:10
Leikannut piiiitkän keesin mutta keesin kumminki viime keväänä.

Tänään sain ekaa kertaa aikaiseksi pistää deathhawkin pystyyn :P. Onnistunut ja nättimys olo
Kirjoittanut: momentumi (Jäsen)
  • #507
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 01.01.2012 12:18
Rakas pikkusiskoni oli eilen kylässä ja oli mukavaa olla ihan vain kahdestaan kotosalla ja viettää uuttavuotta hyvän ruoan ja leffojen parissa! Lisää tuollaisia vuodenvaihteita tulevaisuudessakin ja miksei muutenkin voisi viettää enemmän aikaa systerin kanssa!

Ja onneksi kissa ei pelännyt raketteja juuri yhtään, ihmetteli vain, että mitä siellä ulkona tapahtuu!
Kirjoittanut: Giffirt (Jäsen)
  • #508
  • Arvo: Mahtigootti+
  • • Muokkasi: Giffirt
  • Lähetetty: 01.01.2012 13:58
Takana hirveä vuosi, joka tuntui muuttuvan kuukausi kuukaudelta aina vain pahemmaksi, mutta ehkä parempaa onnea jatkossa. Jos sitä itsekin ottaisi maailmanloppuvuoden kunniaksi hiukan positiivisemman asenteen. Asioilla on tapana järjestyä.

Muoks:
Uusivuosikin meni kivasti. Koska kaikista juhlapyhistä juuri se menee yleensä aina pieleen tai odotukset on liian korkealla, niin pysyimme tänä vuonna poikaystävän kanssa asunnollani. Teimme hyvää ruokaa, katsoimme Beetlejuicen ja kävimme katsomassa kaupungin ilotulituksen puolilta öin. Erinomaisen tylsä ja yksinkertainen resepti toimi loistavasti.
Kirjoittanut: Verity (Jäsen)
  • #509
  • Arvo: Mahtigootti
  • Lähetetty: 07.01.2012 17:36
Uskalsin vihdoinkin käydä kolmen viikon jahkailun jälkeen katsomassa saamiani kouluarvosanoja. Ihmeen hyviltä näyttivät, joten olen erittäin helpottunut. Monesta kurssista sain paremman arvostelun kuin mitä olin edes odottanut. Ehkäpä tuolla tiedolla jaksaa taas ylihuomenna aloittaa uuden lukukauden vähän paremmilla mielin.
Kirjoittanut: Giffirt (Jäsen)
  • #510
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 07.01.2012 18:47
Hah! Ainakin yksi toinen naapuri tulee kanssani tekemään valitusta alakerrassani asuvasta riemuidiootista! Nyt me saadaan se ehkä lopettamaan yöllinen riehuminen! Tai savustettua se ulos tästä talosta parin valituksen jälkeen jos se ei lopeta!
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 23 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!