Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Rasismi ja muu yleinen asenteenne?

Kirjoittanut: SyllaBoreal (Jäsen)
  • #91
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 14.02.2009 19:07

Lainaus: Kedira

Kyllä esimerkiksi erilaisissa pakkotilanteissa sekä vaikkapa avioeron iskiessä yhteiskunta auttaa myös suomalaisia saamaan perustarpeet, kuten uudet sängyt, lastenvaunut yms. Ja monikaan heistä ei voi palata kotimaahansa, jossa heitä odottaa kidutus sekä kuolemantuomio muodossa tahi toisessa.


Ihan vapaasti joutaisivatkin takaisin!
Ei niissä mitään pahaa olisi jos osaisivat käyttäytyä, mutta
minäkin työpaikallani joudun melkein jokapäivä kuuntelemaan kun joku maahanmuuttaja somali ehottelee treffejä ja alkaa sitten haukkumaan kun en suostu.
Ja nyt voi nämä elitistit haukkua rasistiksi ja vaikka miksi mutta mielipiteeni ei näistä naisia r*iskaavista sosiaalipummeista muutu.

Lainaus: Funereal Soul

Ja yhteiskunta tukee, **ttu Paremmin niitä todennäköisesti, kuin meitä. Tai sellaisen kuvan väkisinkin saa. Menisivät nekin sinne mistä ovat tulleet.


Tämäpä, ei paljon huvita näitä elätellä verorahoillaan. Hoitais suomi ensin omat köyhänsä ja sitten nämä. Tanska ja Ruotsikin ovat nyt vain tiukentaneet noita maahanmuuttolakeja, mutta suomen ihana Astrid thors yrittää saada tästä maasta jotain maahanmuuttajien hyyssäys valtiota!

Ja goottitytöt/naiset varmaankin parhaiten tietävät miten inhottavaa se on kun nämä ulkomaalaiset huorittelevat,seurailevat ja ahdistelevat kadulla.
Kirjoittanut: Pumpkin (Jäsen)
  • #92
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 14.02.2009 19:40
Olen melkoisesti samaa mieltä kuin SyllaBoreal. Minua v*tuttaa ihan kauheasti se että tulevat tänne rikkomaan lakia ja eivät sitten tee mitään. Ja eniten minua inhottaa ne heidän tekemät raiskaukset. En luokittele itseäni rasistiksi, mutta ennakkoluuloja minulla on. Ja muutenkin se kuinka nämä maahanmuuttajat puolustelevat itseään sanomalla "Etteivät tienneet ettei naista saa raiskata" On se nyt hemmetti kumma että eivät voi tutustua meidän lakeihin ennenkuin tänne tulevat! Ei minulla muuten mitään maahanmuuttajia vastaan olisi mutta kun eivät osaa täällä käyttäytyä.
Kyllähän jotkut osaavatkin kunnolla olla ja heitä vastaan minulla ei ole mitään.
Mutta maassa maan tavalla.
Kirjoittanut: SyllaBoreal (Jäsen)
  • #93
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 14.02.2009 22:32

Lainaus: Pumpkin

Ja eniten minua inhottaa ne heidän tekemät raiskaukset.


Ihanaa että täällä on samalla tavalla ajattelevia ihmisiä, yleensä kun sanaisen arkkunsa aukaisee ja puhuu asioista niiden yleisnimellä ollaan heti kimpussa ja rasistiksi leimaamassa -.-' Haloo! Rasismiakaan ei olisi varmastikaan näin paljon niinkuin nykyään jos nämä ihmiset eivät toisi naista halventavaa kulttuuriaan/uskontoaan/tapojaan/rikoksia ja muita tänne tullessaan >:/

Tänäänkin sai karjalaisesta lukea, kun joku turkkilainen oli naisen raiskannut :S
Ja jos pistät vastaan ja tuo syöpäläinen ottaa damagee, niin joudut ite linnaan. Hienoa...
Kirjoittanut: Pumpkin (Jäsen)
  • #94
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 15.02.2009 12:06

Lainaus: SyllaBoreal

heti kimpussa ja rasistiksi leimaamassa


Niinpä! Itse kun olen tummaihoinen niin katsotaan vaan että "joo sulla mitään sanomista"
Ottaa niin päähän se että niistä maahanmuuttajista ei ole edes mitään hyötyä! Varsinkin se että kun raiskattujen elämät menevät ihan pilalle eivätkä he IKINÄ pääse siitä yli. Maahanmuuttajista ei ole muutakun haittaa niistä jotka vain rikkovat lakia ja raiskaavat minkä kerkiävät.
En halua yleistää eivätkä kaikki maahanmuuttajat käyttäydy näin. Mutta tämä on mielipiteeni maahanmuuttajista.
Kirjoittanut: Tily (Jäsen)
  • #95
  • Arvo: Edistynyt
  • • Muokkasi: Tily
  • Lähetetty: 15.02.2009 13:06
SyllaBoreal
ja
Pumpkin

Olen teidän kanssanne kyllä samaa mieltä... Itselläni on hyvin huonoja "kokemuksia" maahanmuuttajista... [Viestiä sensuroitu viestin lähettäjän toiveesta.] Mutta ei. Tyyppi roikkui perässäni iät ja ajat haluten "jutella" kuulema, ja lopulta suunnilleen väkisin istutti minut penkille lähistöllä... Kiehtovat jutut jatkuivat ja ne vaihtuivat hyvin äkkiä johonkin hyvin epäilyttävään; "Meille olis kavereiden kanssa tulossa sellainen hieronta-kilpailu, josta saa palkinnoksi six-packin kaljaa ja siideriä ja viinapullon...". Hetken mietin että miksi se luulee että minua kiinnostaa, kunnes tajusin hänen haluavan käyttää minua hieronnan harjoittelemiseen!! "Mennään meille, voit mennä sänkyyn makaamaan ja minä hieron" ja ties vaikka mitä juttuja. Lisäksi tyyppi oli varma voitostaan avullani, joten halusi vielä jakaa palkinnon kanssani (=minun epäilyjeni mukaan juottaa hirveeseen känniin ja sitten raiskata??). Aloin olla hyvin ahdistunut, ja onneksi kieltäydyttyäni tarpeeksi monta kertaa ("no voidaan harjoitella tässäkin..!"), pääsin vihdoin jatkamaan matkaani...
Törmäsin tähän samaan tyyppiin useasti uudestaankin, aina yritti saada minua johonkin makaamaan, tai jollakin verukkeella koskea, lisäksi hän tykkäsi tuijottaa minuutti kaupalla silmiin sanomatta mitään(!?). Useasti hän myös kutsui minut syömään pizzeriaan, jossa oli töissä, sanoi tekevänsä minulle ilmaisen annoksen... (En mennyt koskaan, voitteko kuvitella!!)
Onneksi hän katosi jossain vaiheessa kokonaan, muutti kai pois niiltä kulmilta tai löysi uuden uhrin...
Mutta nyt haluan mainita tähän perään vielä jotakin järkyttävää; Sama pizzeria, jossa hän oli töissä, lopetti toimintansa, koska siellä raiskattiin tyttö takahuoneessa!

Olisi voinut olla myös minä..(?)

Ja myöskin ihan noiden "meidän rahoilla elämisen" sun muiden takia en tykkää, että suomi vilisee maahanmuuttajia. Ja nyt myös kaduille ilmestyneet kerjäläiset ärsyttää suunnattomasti...
Kirjoittanut: Pumpkin (Jäsen)
  • #96
  • Arvo: Asiantuntija
  • Lähetetty: 15.02.2009 13:32
Tily

Onneksi olit tarpeeksi fiksu tajutessasi mitä hän halusi.. Ärsyttävää kuinka hän vielä kohteli sinua kuin mitäkin esinettä!
Kirjoittanut: poison (Organisaattori)
  • #97
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 15.02.2009 14:15

Lainaus: Tily

"Mennään meille, voit mennä sänkyyn makaamaan ja minä hieron"

Hyi olkoon tuollaisia. Maihinnoususaappaalla olisi töitä
Kirjoittanut: Und3ad (Aktiivi)
  • Lähetetty: 15.02.2009 14:19

Lainaus: poison


Hyi olkoon tuollaisia. Maihinnoususaappaalla olisi töitä

niimpä, potkitaan ne sinne mistä tulikin ja mitä sitte jos siel on huonot olot? tollaset idiootit ansaitsee huonot olot ja enemmänki!
Kirjoittanut: Dark Eyes (Inkvisiittori)
  • #99
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 15.02.2009 16:00

Lainaus: poison

Maihinnoususaappaalla olisi töitä

Luinpa sitten että maihinnoususaippua, jonka johdosta olin jokusen tovin että wtf?
Oma kantani maahanmuuttajiin on sangen jyrkästi että tänne jos tulette, niin maassa maan tavalla tai maasta ulos. Täällä on tarkoitus elättää itsensä työllä. Omalla työllä. Lisäksi minulta menee kyllä tämä Suomen maahanmuuttopolitiikka ohi siinä, että kun kerran oman maan kansalaisilla menee huonosti, niin nätiä maahanmuuttajille budjetoituja rahoja voisi kyllä käyttää oman pesän kunnostamiseen ennenkuin sinne kasaa lisää porukkaa.
Ja mitä näihin raiskaajiin yms tulee, niin karkotus tms välittömästi. Ei kannata laittaa linnaan elelemään leveästi veronmaksajien varoilla.
Ristus. Olipa nyt taas vuodatusta, jonka moni on varmasti jo aiemmin sanonut. Piti vain avautua.
Kirjoittanut: BronzeRain (Aktiivi)
  • #100
  • Arvo: Platinagootti+
  • Lähetetty: 15.02.2009 16:10

Lainaus: Dark Eyes

Luinpa sitten että maihinnoususaippua, jonka johdosta olin jokusen tovin että wtf?

Minä taas luin että maihinnousukampanja. Juu.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 55 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!