Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Viimeisin bändi-ihastuksenne?

Kirjoittanut: emanon (Inkvisiittori)
  • #331
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 07.10.2008 18:36

Lainaus: Penni

Yade


Juu, on tuohon tullut itsekin tutustuttua. Ihan hyvää, mut siitä puuttui sellainen mikä olisi saanut koukkuun. Noita vastaavia pahis-EBM-bändejä on tullut nyt aika paljon ja ne ei oikein tarjoa mitään uutta tähän genreen :/ Toisena esimerkkinä vaikka: Nursery [Rhymes]
Tai sitä on sitten vaan itse niin puutunut noihin, ettei jaksa edes kunnolla kuunnella.
Kirjoittanut: Mystification (Aktiivi)
  • #332
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 08.10.2008 00:43
King Crimson
Aivan mahtavaa musiikkia, ihastuin heti!
Kirjoittanut: Faith Black (Aktiivi)
  • #333
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 08.10.2008 07:11
Home Junior
En erityisemmin ole koskaan pitänyt tuon tyyppisestä musiikista (olen enemmänkin kone-immeisiä), mutta tuo iski ja lujaa.
Kirjoittanut: HepZusi (Mister Halloween 2007)
  • Lähetetty: 12.10.2008 15:36
Pienenä tapasin vihata yhtyettä, mutta yks päivä tässä mä älysin kui hyvä Nylon Beat on Pistinpä nuottikirjanki varaukseen kirjastos.
Kirjoittanut: pikkumyy (Nimetön)
  • Lähetetty: 12.10.2008 17:22

Lainaus: HepZusi

Pienenä tapasin vihata yhtyettä, mutta yks päivä tässä mä älysin kui hyvä Nylon Beat on

Mulla taas menee päinvastaoin, pienenä tykkäsin ja nyt en voi sietää.

Juu offia, anteeksi.
Kirjoittanut: Cata (Aktiivi)
  • #336
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 12.10.2008 17:36

Lainaus: HepZusi

Pienenä tapasin vihata yhtyettä, mutta yks päivä tässä mä älysin kui hyvä Nylon Beat on Pistinpä nuottikirjanki varaukseen kirjastos.


multa saa halvalla 12 apinaa-levyn nuottivihkon. Vanhempia biisejä treenasin synalla joskus kovastikin, vieläkin taipuu Rakastuin mä looseriin ja Anna mulle-riffit vaikka silmät kiinni.
Syytön-biisissä on muuten aivan sairaan makee video, Pete Riskin parhaimmistoa! Pete Riskin ohjaamat Lordi-videot on ihan kuraa, en tykkää yhtään, mutta Syytön on vaan niin kova kun Mauri ja Ellu hakkaa niit korstoja... : D muistoja, muistoja...

en pidä Negativesta, mutta hitto että tulevalle Dingon tribuutti-levylle tuleva Sinä ja minä-coveri on kova.
Kirjoittanut: Mayaserana (Jäsen)
  • #337
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 12.10.2008 21:54
Disturbed Poikaystävän lempibändi tuli ja kolahti kovaa
Kirjoittanut: Chrystalis (Inkvisiittori)
  • #338
  • Arvo: Mahtigootti1500
  • Lähetetty: 12.10.2008 23:02
Sieben/Matt Howden

Se ääni vain on niin helvetin jumalainen livenä.

http://www.myspace.com/matthowden7
Kirjoittanut: Deadboy (Aktiivi)
  • Lähetetty: 14.10.2008 20:48
Hienoa Chrys, sä olit siis siellä keikalla. Ei varmaan se viulunsoittokaan kovin kauheaa ollut?
Mun pitäis kans tutustua Siebeniin enemmän, yhtään levyä en omista paitsi Hawthornin The Murky Brinen joka on Howdenin ja Sol Invictuksen Tony Wakefordin yhteisbändiproggis.
Kirjoittanut: neo_shaman (Aktiivi)
  • #340
  • Arvo: Mahtigootti++
  • Lähetetty: 15.10.2008 13:55

Lainaus: Mystification

King Crimson
Aivan mahtavaa musiikkia, ihastuin heti!

Klassikko.
Minulle on iskenyt jälleen synthpop, Yazoo ja Orchestral Maneuvers in the Dark ovat pyörineet nyt viikon ajan melken putkeen Alphavilleä ja Deppareita unohtamatta.
Ja levyhyllyä järkätessä "löysin" Alice in Chainsin ja Kornin levyt, joita en ole kuunnellut vuosiin.
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 19 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!