Gootti.net

Ajankohtaista 1/2020: Foorumi on toistaiseksi vain lukumoodissa. Uusien viestien tai viestiketjujen lähettäminen ei ole mahdollista. Jäseneksi liittyminen ei ole mahdollista. Vanhat jäsenet voivat kirjautua sisään ja lukea sekä vastaanottaa yksityisviestejä, sekä päivittää profiilinsa tietoja.

Spiritismi

Kirjoittanut: Beheaded (Jäsen)
  • #231
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 03.06.2008 20:14
Ja lopettakaa tuon "pelata" -termin käyttö, kun kyse ei ole mistään mitä "pelattaisiin" yhtään millään tavalla.

"Harjoittaa" toiminee paremmin.
Kirjoittanut: Devilsbride (Aktiivi)
  • #232
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 03.06.2008 21:39
Beheaded:
Halukkaita kanssaihmisiä moiseen löytyy taatusti monia, tältä foorumilta ainakin.
Metsien koluamisesta tulee vain mieleen Blair Witch Project.
Kiehtovaa sinänsä, moinen inspiroi hyvinkin paljon.

Lainaus: Beheaded

lopettakaa tuon "pelata" -termin käyttö

Itseän on myös häirinnyt kyseisen termin käyttö, lähinnä kuulostaa siltä että "pelattiinpa tuossa kavereiden kanssa afrikan tähteä kynttilän valossa".
Itse koen spiritistiset istunnot vakavemmin otettavina, en lastenleikkinä ja joka kakaran kokeiltavaksi tarkoitettuna.
Hommassa pitää olla kaikin puolin messissä, itseäni ärsytti suunnattomasti eräs kerta jolloin satuimme valikoimaan väärän henkilön mukaamme, hän vain hihitti ja ärsyyntyi kun "oli niin tylsää".
Se kertakaikkiaan pilasi iltani.
Kirjoittanut: Beheaded (Jäsen)
  • #233
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 03.06.2008 21:58
Asiaa.

Kerrankin kanssaihminen samaa mieltä, ja hyvä siteeraus, rouva paholainen.

Ikävä fakta, että jos porukassa kyseistä metodia käytätte, niin se kiintiöidiootti on aina mukana kuvioissa. Parempi ja parempi, mutta siis yksin tai kaksin luotettavan ystävän kanssa, I'd prefer.

Kannattaa myös muistaa se, että vaikka mitään konkreettista ei tapahtuisi, niin kaikkien psyykkeet nyt ei vain yksinkertaisesti ole tehty betonista. Loputtomat pelot, vainoharhaisuus, unettomat yöt ja tuntemattoman pelko jättää varmasti jälkensä.

Esivalmisteluja siis. Suomeksi: Itsetuntemusta ja -hallintaa.
Kirjoittanut: monsterianni (Jäsen)
  • #234
  • Arvo: Tulokas
  • • Muokkasi: monsterianni
  • Lähetetty: 03.06.2008 22:19
Mä oon miettiny että vois olla aika jännää mennä keskellä yötä hautausmaalle ja olla spiritismiä Olis ainaki ihan fiiliksissä
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #235
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 04.06.2008 01:37
Tälläisten suhteen olen kovin skeptinen, samaten Wicca-kaman suhteen. Takaisin salemiin :F
Kirjoittanut: Beheaded (Jäsen)
  • #236
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 04.06.2008 12:49

Lainaus: Berzerker

Tälläisten suhteen olen kovin skeptinen, samaten Wicca-kaman suhteen. Takaisin salemiin :F


Eihän se ole kuin metodi muiden joukossa herätellä edesmenneitä.

Wican suhteen olet oikeassa. Minä taas näen kyseisen liikkeen enemmänkin 2000-luvun hippiliikeenä.

Perinnemagia on myös täynnä vastaavia menetelmiä.

Lainaus: monsterianni

Mä oon miettiny että vois olla aika jännää mennä keskellä yötä hautausmaalle ja olla spiritismiä Olis ainaki ihan fiiliksissä


Kyllä niitä ihmisiä on kuollut aivan joka paikkaan, myös sinun huoneesi alle. Hautausmaa nyt on vain typerä cliché.

ps. hymiövalikoima on aivan *********.
Kirjoittanut: Berzerker (Aktiivi)
  • #237
  • Arvo: Mahtigootti+
  • Lähetetty: 04.06.2008 13:20
juup.., mielestäni muu ''magia'' on mielenkiintoista, pitäisi joskus lukea mustaa raamattuakin (tiedoksi tiedottomille, ei ole mitenkään satanistinen kirja tietääkseni).
Kirjoittanut: Beheaded (Jäsen)
  • #238
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 04.06.2008 13:31
Musta raamattu on ihan hyvä opus.

Aloituskirjana tuolle saralle suosittelen Mastering Witchcraft -nimistä tekelettä.
Hommaa se käsisiis ja lueskele. Ihan hyvää tekstiä.

Eikä se tosiaankaan ole mitenkään "satanistinen" tai "saatananpalvonnallinen" kirja. Opus nyt sattuu keskittymään Raamatun oppien mukaan "itsekeskeisiin" asioihin.
Kirjoittanut: Metallitar (Nimetön)
  • Lähetetty: 04.06.2008 22:01

Lainaus: Beheaded

Elikä etsin muutamaa ihmistä koluamaan erinäiset talot, rauniot, metsät ja alueet kanssani. Vaikutusalue on Turku ja ympäröivät kunnat. Toisinaan myös muu Suomi.


Kiinnostaisi hurjastikin! Mutta Turkuun asti on vähän vaikea lähteä ihan tosta vaan ja vielä pidemmäks aikaa :/
Kirjoittanut: Beheaded (Jäsen)
  • #240
  • Arvo: Edistynyt
  • Lähetetty: 10.06.2008 22:20
Tässäpä pieni ilmoitusluontoinen asia kaikille kiinnostuneille.

Elikä pienimuotoinen ryhmämme etsii ihmisiä jotka omaavat tai sanovat omaavansa jonkin sortin luonnottomia, outoja tai paranormaaleja kokemuksia.

Kyseinen periodi tulee tapahtumaan Turussa jossain keskustan kahvilassa jossa minä rustaan kokemuksenne ylös ja pistän ne talteen myöhempää käyttöä varten.

Mikäli varsinais-suomesta löytyy kiinnostuneita, niin olkaapa ystävällisiä ja laittakaa yksityisviestiä tulemaan!

kiitos ja kumarrus
Vaihda maisemaa

Uutta! Nyt voit ahtaa Gootti.netin kännykkäänkin. Palvelun uusimmat uutiset ja suositun keskustelualueen tuoreimmat viestit löytyvät nyt myös kevytversiona mobiililaitteille suunnatussa Gootti.mobi-palvelussa.

  • Goottifoorumia selaa 8 vakoilijaa ja 0 jäsentä . Kävijäennätys tehtiin 04.01.2022 03:50, jolloin paikalla oli väkeä yhteensä 501 henkeä!